Nyílt levél a tulajdonosnak

Szerző: dfcwolf | 2026-05-23 19:10:00

Tisztelt Dr. Magyar Mátyás Úr!

Mint a Diósgyőr FC Kft. minősített többségű befolyást biztosító szavazati jogával rendelkező végső magánszemély tulajdonosához, Önhöz juttatjuk el most segélykérésünket és egyben támogatásunkat mi, diósgyőri szurkolók, szimpatizánsok szerte az országból. Szeretett klubunkat, csapatunkat teljesen lezüllesztette az elmúlt időszak vezetése, a politikai érdekek felülírták a gazdasági és sportszakmai döntéseket, aminek következtében a milliárdos forrásbiztosítás, a remek infrastruktúra és a csodás szurkolótábor ellenére egyenes út vezetett a kieséshez.

A vezetők helyett több esetben is Ön volt az egyetlen ember, aki ki mert állni a szurkolók elé, és vállalta a felelősséget akár olyan döntésekért is, amelyeket a háta mögött hozott ez a polipszerű rendszer. Mi még emlékszünk arra, amikor megpróbált változtatni a klub működésén, de mára már köztudott, hogy ez a szándék is ellentétes volt a több éve itt tevékenykedő vezetői kör érdekeivel, és újra a politikai befolyásukat felhasználva félreállították Önt. Természetesen felelősséget – a tőlük megszokott módon – csak szóban vállaltak, és azóta „eltűntek” Miskolcról, de a háttérből továbbra is ők hozzák a döntéseket.

Az NB II-es start vészesen közeleg, és a jelenlegi ügyvezetésnek, szakmai vezetésnek elképzelése sincs arról, hogy milyen csapat, milyen szerelésben fut majd ki a gyepre. Csak a távozók neve biztos, a jövőnk viszont teljesen bizonytalan. Nincs mire várni, eljött a megfelelő idő, amikor már nem lehet akadálya a változásnak a jelenlegi vezetés politikai háttere. Mint tulajdonos, nagyon sok mérkőzésen jelen volt, és tudjuk, hogy kicsit megfertőzte a diósgyőri életérzés és szenvedély; tegyen hát azért, hogy a klubunk elindulhasson egy olyan úton, amely szakít az átláthatatlan és sikertelen évekkel!

Mi támogatni fogjuk ebben, és Ön mellett állunk! Egyetlen kérésünk van: tisztítsa meg a Diósgyőr FC Kft.-t azoktól a személyektől, akik részt vettek az elmúlt évek botrányos vezetésében, és legyen megfelelő kommunikáció az új vezetés, illetve a szurkolók között! Hozzon egy határozott és iránymutató döntést szeretett klubunk érdekében! Nincs már politikai gát, az új szelek pedig az átláthatóságot, a transzparenciát helyezik előtérbe, és egy megfelelő klubmodellel a DVTK lehet ennek a megtisztulásnak a zászlóshajója.

Mi, diósgyőriek jól tudjuk, hogy bármennyire is kudarc egy kiesés, az még nem a vég – lehet ez egy új kezdet lehetősége is! Természetesen tudjuk, hogy ez nem lesz egyszerű, de egymás iránti kellő tisztelettel és türelemmel túl lehet jutni a nehéz időszakon, és hosszú távon eredményeket lehet elérni. Mi itt voltunk és itt leszünk, mert Miskolcon a szurkolók a poklot sokszor megjárva a legkisebb sikernek is örülnek. Legyen most egy közös „első siker” az elindulás azon az úton, amely elvezethet oda, hogy többezer torokból zúg fel ismét:

HAJRÁ, DIÓSGYŐR!

Mutasd a teljes cikket
És ezt olvastad már?
Hozzászólások

2026-05-25 13:42:50 Fekete öves, Őstag

Teljesen jó az írás...hátha felfigyel rá valaki! Matyi nyílván nem tulajdonos ez azért lehet sejteni! A legjobb egy igazi befektető tulajdonos lehetne aki megmentené a Diósgyőri focit.....csakhát ilyet találni...na ez itt a gond. Gondolom a kassza itt is ki van ürítve rendesen mint az országban, úgyhogy elég tetemes összegű befektetés lenne bárkinek is ez a feladat.....Sajnos reménytelennek látom egyenlőre a helyzetünket.

69. AK-47 |Válasz erre: 66. Pakito77
2026-05-25 13:22:46 Lila öves, Tag

Ezeket a baromságokat teljesen egyedül találod ki, vagy tollba mondja Neked valaki?

68. nordas |Válasz erre: 66. Pakito77
2026-05-25 12:42:39 Fekete öves, Őstag

Akkor mégis csak ennyit ért Magyar doktor? Szépen aláír bármit mert gondolom fogják a tökeit olyan mutyikkal amikben ő is nyakig benne lehetett. Lassan temethetjük a klubot? De nem kell idegeskedni, az ultrák majd járnak loki meccsekre. 

67. nordas |Válasz erre: 65. tarhinho
2026-05-25 12:36:54 Fekete öves, Őstag

Ez még viccnek is rossz, a miskolcinál sokkal gazdagabb önkormányzatok sem képesek első és másodosztályú focicsapatot működtetni. Ha ők veszik át akkor diósgyőri focinak kampec, min. az nb3-ig süllyedünk vissza.

2026-05-25 12:31:17 Piros öves, Fanatikus tag

Nincsenek jó híreim.

Az utolsó kegyelemdöfés jövőhéten érkezhet amikor a teljes menekülésben lévő jelenlegi slepp egy no name senkire íratja a klubot. Ebben a pillanatban a diósgyőri foci végét jelenti.

65. tarhinho |Válasz erre: 64. S.Gábor
2026-05-25 12:12:41 Barna öves, Tag

Azért nem lesz, mert az 1 Ft-tal kiadásokat és költségeket vesz át, amik kötelezettségek.

Az önkormányzat a fő esélyes, nesze sánta itt egy púp.

De addigra a szurkolók által létrehozott formának is oda kellene ülni az asztalhoz. Mert az önkormányzatban nem lesz érdekelt, motivált vezető aki megfelelően sikerre vinné a projektet.

64. S.Gábor* |Válasz erre: 61. tarhinho
2026-05-25 10:58:57 Fekete öves, Veterán

1 forintért talán vevő is lenne rá! Bár induláshoz ki kell takaritani a személyzetet is. Túl sokan vannak és a szakosztályok is mehetnek a levesbe. Röpi,kézi felesleges. Sajnos a nöi kosárnak se látom a jövőjét se itthon se nemzetközi szinten és itt nem a csapatra hanem a jelenségre gondolok. Nincs rá igény....

2026-05-25 10:56:46 Piros öves, Őstag

Amúgy a foci tulajdonosa SzíjLászlö én úgy tudom.

A többi / kosár,hoki,rőpi stb. / a Mészáros érdekeltsége.


62. S.Gábor* |Válasz erre: 58. vebgy
2026-05-25 10:54:23 Fekete öves, Veterán

Azért a fűnyirástól több kell! Műtrágya öntözés folyamatos karbantartás,stb. Mellette a fűtés,víz,áram (nem a villanyfényhez) ehhez tartozó minimális személyzet bére. Edzőpályákra több kell,mert ott vannak az edzések (nem Radek féle). Bent évi 20 meccs lehet. Szóval ez nem kis költség. Ez csak a fentartás.

61. tarhinho |Válasz erre: 50. lokal
2026-05-25 10:46:43 Barna öves, Tag

Így van.

Van a sor végén ugyan egy tulajdonos papíron, és tisztelet, hogy legalább megpróbálta.

De!

Köszi wolfi hogy ezt megírtad, proaktivitás végre, szuper! Köszönjük mindenki nevében! Ámen!

De!

De ennek a papíron tulajnak, bármennyire is szimpatikus (talán), és szívhez szóló a levél, ety árva petákja sincs erre a klubra. Saját lóvét nem tud beletenni. Ez az út hibás. És még mindig a háttérből fogják neki megmondani mi legyen vele, vagy kinek eladó.

Én javaslatom lélekben felkészülni nb3-ra, nagy mákkal esetleg bennmaradni, nb2-ben és tisztán építkezés.

A klub szerintem 1 Ft-ért lesz eladó, lásd Fehérvár.

Erre a pontra kéne felkészülni, összeülni  TENNI AKARÓ diósgyőriekkel! Ügyvéd, marketinges, közgazdász, grafikus, programozó, IT, social manager, mindenki akinek van valós piaci tudása. Rakjunk össze best case vs worst case scenariokat és vitassuk meg, brainstorminggal rakjuk össze a saját tudásunkat, és alapítsunk non-profit céget, egyesületet, alapítványt nem tudom mi a jó forma, és ez a képződmény atyáskodjon az átmeneti időszakban. Az 1 Ft-nál tulajdonrészt kell szerezni, és onnan jobban látunk. Kapcsolatok alapján végül mint a Wrexham befektetőt szerezni, addig infúzión egyéb bevétekkel mlsz pénz életben tartani a klubot. És átadjuk annak aki megérdemli.

Végén 1% tulajdont megtartani.

Kezdéshez egy adakozással, kampánnyal kezdő finanszírozási pénzt gyűjteni, tagdíjat, havi támogatókat szerezni jövőbeni exkluzívitásért.

Egy dolog kell, az első találkozó életre hívása általatok. Segítetek ebben?

Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...