Úgy tűnik, reklámblokkolót használsz :(
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
Tisztelt Dr. Magyar Mátyás Úr!
Mint a Diósgyőr FC Kft. minősített többségű befolyást biztosító szavazati jogával rendelkező végső magánszemély tulajdonosához, Önhöz juttatjuk el most segélykérésünket és egyben támogatásunkat mi, diósgyőri szurkolók, szimpatizánsok szerte az országból. Szeretett klubunkat, csapatunkat teljesen lezüllesztette az elmúlt időszak vezetése, a politikai érdekek felülírták a gazdasági és sportszakmai döntéseket, aminek következtében a milliárdos forrásbiztosítás, a remek infrastruktúra és a csodás szurkolótábor ellenére egyenes út vezetett a kieséshez.
A vezetők helyett több esetben is Ön volt az egyetlen ember, aki ki mert állni a szurkolók elé, és vállalta a felelősséget akár olyan döntésekért is, amelyeket a háta mögött hozott ez a polipszerű rendszer. Mi még emlékszünk arra, amikor megpróbált változtatni a klub működésén, de mára már köztudott, hogy ez a szándék is ellentétes volt a több éve itt tevékenykedő vezetői kör érdekeivel, és újra a politikai befolyásukat felhasználva félreállították Önt. Természetesen felelősséget – a tőlük megszokott módon – csak szóban vállaltak, és azóta „eltűntek” Miskolcról, de a háttérből továbbra is ők hozzák a döntéseket.
Az NB II-es start vészesen közeleg, és a jelenlegi ügyvezetésnek, szakmai vezetésnek elképzelése sincs arról, hogy milyen csapat, milyen szerelésben fut majd ki a gyepre. Csak a távozók neve biztos, a jövőnk viszont teljesen bizonytalan. Nincs mire várni, eljött a megfelelő idő, amikor már nem lehet akadálya a változásnak a jelenlegi vezetés politikai háttere. Mint tulajdonos, nagyon sok mérkőzésen jelen volt, és tudjuk, hogy kicsit megfertőzte a diósgyőri életérzés és szenvedély; tegyen hát azért, hogy a klubunk elindulhasson egy olyan úton, amely szakít az átláthatatlan és sikertelen évekkel!
Mi támogatni fogjuk ebben, és Ön mellett állunk! Egyetlen kérésünk van: tisztítsa meg a Diósgyőr FC Kft.-t azoktól a személyektől, akik részt vettek az elmúlt évek botrányos vezetésében, és legyen megfelelő kommunikáció az új vezetés, illetve a szurkolók között! Hozzon egy határozott és iránymutató döntést szeretett klubunk érdekében! Nincs már politikai gát, az új szelek pedig az átláthatóságot, a transzparenciát helyezik előtérbe, és egy megfelelő klubmodellel a DVTK lehet ennek a megtisztulásnak a zászlóshajója.
Mi, diósgyőriek jól tudjuk, hogy bármennyire is kudarc egy kiesés, az még nem a vég – lehet ez egy új kezdet lehetősége is! Természetesen tudjuk, hogy ez nem lesz egyszerű, de egymás iránti kellő tisztelettel és türelemmel túl lehet jutni a nehéz időszakon, és hosszú távon eredményeket lehet elérni. Mi itt voltunk és itt leszünk, mert Miskolcon a szurkolók a poklot sokszor megjárva a legkisebb sikernek is örülnek. Legyen most egy közös „első siker” az elindulás azon az úton, amely elvezethet oda, hogy többezer torokból zúg fel ismét:
HAJRÁ, DIÓSGYŐR!
Miért kéne befizetni??? Az mlsz + nsmi pénz önmagában tobb mint 1milliárd forint. Alapítani kell egy alapítványt, vagy belépni ezreknek egy már meglévő formácioba, legyen mondjuk a Dszki,a sokat emlegetett koordinációs iroda. Közgyűlés, elnök,elnökség választás,felügyelő bizottság. Ez a társaság megveszi 1Ftért a klub többségi tulajdonrészét,a futball kftröl beszélek. Azonnal mindenhez van hozzáférés. Szerződések, bankszámlák,minden. Kiderül mennyi van a kasszában. Egy értő ügyvédiroda 1 hét alatt feltérképezi a céghálót,stromanokkal keresztszerződésekkel,mindennel. Ezt a stadion kezdőkörében a kivetótőkön is sugárzott tájékoztatón bemutatjuk ország világnak. Amint jelentkezik egy valós befektető, vásárlási szándékkal ,megkaphatja akár a 90-95%-os tulajdonrészt is,amennyiben megfelelő felügyeleti lehetőséget biztosít a továbbiakban is. A működési anyagi feltélelei adottak kellenek legyenek a rendelkezésre álló információk szerint. Ha pedig nincs pénz,akkor valakik itt kurva sokat sikkasztottak,az pedig bűncselekmény
Szerintem nem kell nagy nyomozónak lenni ahhoz, hogy a kommentjeim értelmet kapjanak…
Érdekes képet küldték nekem (nincs arckönyvem), íme egy képivágat róla: ÖLTÖZŐN TÚL - HELL
Sajnos jól látod a cseh befektetö kamu volt a Kubatov vonal élt de elbukott a jelenlegi helyzet miatt bár nem baj ki szeretne a ratyi fiókcsapatává válni!A Hell 90 százalék hogy nem de él még a 10 százalék legyen igaza Szabó Józsinak!Ha nem jön egy külföldi befektető mert hazai nem fog akkor...
És milyen formában gondolod a szurkolói rész tulajdonlást?Egy feljutásra aspiráló csapatnak alaphangon 1 milliárdos költségvetesre van szüksége persze jó szakmai munkával talán nem!10 ezer ember ugyanilyen mértékű befizetése 100 millió de ez nem reális hisz Borsod 70 százaléka máról holnapra él!Gondolom úgy véled a "tehetősebbek"és a kisebb vállalkozások magasabb arányú összege kombóban lehetne valós !Így nézve valóban lehetne más kérdés,hogy van e realitása!Tudsz külföldi példát ahol működött?
Szerintem itt a kassza kapcsán egy lényeges pontra tapintottál rá. Nem értem, hogy jelen helyzetben és úgy egyáltalán az eddigi klubmodell ismeretében miert olyan ördögtől való a szurkolói klubtulajdonlás. Azt ne mondja senki,hogy az elmúlt években Magyar Mátyás vagy Szijj László vagy Mészáros a DVTKra költött egy kurva fillért is a saját vagyonából. Csak az mlsz es nsmi pénznek fedeznie kéne egy stabil nb2es müködést az utánpótlassal együtt. Ezeket a pénzeket DVTKs számlára kell utalják és lekövethető kell legyen az útja. Az nem lehet,hogy azt onnan csak ugy "leemelik". Ha igen,annak viszonylag egyszerű lesz az ellenőrzése. A másik hogy mindenki úgy csinál, mintha határozat ,törvény akármi született volna arról, hogy a foci központi támogatása megszünik. Nyilván nem fog teljesen. Magyarul az én olvasatomban a jövő évre 1,5-2 milliardnak rendelkezésre kéne állnia. Ha ellenőrzést nyernénk a futball kft ügyei fölött, a teendő csak annyi lenne,hogy ez az összeg tisztességesen legyen elköltve. Nem 30 igazgatora meg coachra meg ügynökök zsebébe.
A másik forgatókönyv az,hogy a futball kft a csőd szélén táncolva, minimál költsegvetesen nb3ba süllyed. Ezesetben is.jó lenne lehetőséghez jutni,mert ha már így is ugy is zuhanás van,legalább jó lenne a papírokba belelátni és átadni az illetékes szerveknek.
A 2025-ös beszámoló/mérlegben, mivel 2025-ben még Sántha (is) volt ügyvezető szerintem benne maradt, hogy ő gyakorolja a munkáltatói jogokat. Véleményem szerint ez jelenleg 2026. évben Petrán, vagy Tamás Gábor hatásköre. Sántháé hogy lehetne 2026. évben, hiszen nem is ügyvezető (semelyik szintű cégben sem)! ma viszont a városban jártam délelőtt és a roppant tehetséges, nagy múltú, nagy gazdasági és egyéb szakember ügyvezetőnk és a kedves HR-s felesége kecója előtt még mindíg ott büszkélkednek a szép nagy mergák! Jövőkép nincs, céges kocsi van, egy HR-snek:):) Nem, nem zavar, mint ahogy őket sem az hogy kiestünk és idejuttatták ők is a szeretett klubunkat! Mielőtt rám írna az illetékes:):)
Kassza kérdése: nem tudjuk, az mlsz pénzeket és az NMSI fiatal pénzeket kifizették-e az utolsó pillanatokban, mint más területen láttuk...másfél milliárd....előleg biztos volt belőle idecsurgatva már, de itt megint a politika van a képben, ha nem lett még minden kifizetve, akkor sincs a klub részéről, aki egyeztessen, hogy a maradékot ennek a sleppnek ne fizessék ki. Télen Aco, Gera, nagyjából 600 millió bevétel. mindezek után, ha még hiány is van....nehéz megmagyarázni.
Sántha Petrán és Tamás helyett nevezhet ki új ügyvezetőt és cégvezetőt. Ez az Ő jogköre. Ha ezeken a posztokon váltás történne, az elvetné a gyanú magját, hogy valamit mutyiznak a háttérben.
Valamiért azt érzem neki nem az Al generál cikkeket...