Nyílt levél a tulajdonosnak

Szerző: dfcwolf | 2026-05-23 19:10:00

Tisztelt Dr. Magyar Mátyás Úr!

Mint a Diósgyőr FC Kft. minősített többségű befolyást biztosító szavazati jogával rendelkező végső magánszemély tulajdonosához, Önhöz juttatjuk el most segélykérésünket és egyben támogatásunkat mi, diósgyőri szurkolók, szimpatizánsok szerte az országból. Szeretett klubunkat, csapatunkat teljesen lezüllesztette az elmúlt időszak vezetése, a politikai érdekek felülírták a gazdasági és sportszakmai döntéseket, aminek következtében a milliárdos forrásbiztosítás, a remek infrastruktúra és a csodás szurkolótábor ellenére egyenes út vezetett a kieséshez.

A vezetők helyett több esetben is Ön volt az egyetlen ember, aki ki mert állni a szurkolók elé, és vállalta a felelősséget akár olyan döntésekért is, amelyeket a háta mögött hozott ez a polipszerű rendszer. Mi még emlékszünk arra, amikor megpróbált változtatni a klub működésén, de mára már köztudott, hogy ez a szándék is ellentétes volt a több éve itt tevékenykedő vezetői kör érdekeivel, és újra a politikai befolyásukat felhasználva félreállították Önt. Természetesen felelősséget – a tőlük megszokott módon – csak szóban vállaltak, és azóta „eltűntek” Miskolcról, de a háttérből továbbra is ők hozzák a döntéseket.

Az NB II-es start vészesen közeleg, és a jelenlegi ügyvezetésnek, szakmai vezetésnek elképzelése sincs arról, hogy milyen csapat, milyen szerelésben fut majd ki a gyepre. Csak a távozók neve biztos, a jövőnk viszont teljesen bizonytalan. Nincs mire várni, eljött a megfelelő idő, amikor már nem lehet akadálya a változásnak a jelenlegi vezetés politikai háttere. Mint tulajdonos, nagyon sok mérkőzésen jelen volt, és tudjuk, hogy kicsit megfertőzte a diósgyőri életérzés és szenvedély; tegyen hát azért, hogy a klubunk elindulhasson egy olyan úton, amely szakít az átláthatatlan és sikertelen évekkel!

Mi támogatni fogjuk ebben, és Ön mellett állunk! Egyetlen kérésünk van: tisztítsa meg a Diósgyőr FC Kft.-t azoktól a személyektől, akik részt vettek az elmúlt évek botrányos vezetésében, és legyen megfelelő kommunikáció az új vezetés, illetve a szurkolók között! Hozzon egy határozott és iránymutató döntést szeretett klubunk érdekében! Nincs már politikai gát, az új szelek pedig az átláthatóságot, a transzparenciát helyezik előtérbe, és egy megfelelő klubmodellel a DVTK lehet ennek a megtisztulásnak a zászlóshajója.

Mi, diósgyőriek jól tudjuk, hogy bármennyire is kudarc egy kiesés, az még nem a vég – lehet ez egy új kezdet lehetősége is! Természetesen tudjuk, hogy ez nem lesz egyszerű, de egymás iránti kellő tisztelettel és türelemmel túl lehet jutni a nehéz időszakon, és hosszú távon eredményeket lehet elérni. Mi itt voltunk és itt leszünk, mert Miskolcon a szurkolók a poklot sokszor megjárva a legkisebb sikernek is örülnek. Legyen most egy közös „első siker” az elindulás azon az úton, amely elvezethet oda, hogy többezer torokból zúg fel ismét:

HAJRÁ, DIÓSGYŐR!

Mutasd a teljes cikket
És ezt olvastad már?
Hozzászólások

50. lokal* |Válasz erre: 47. wexeye
2026-05-24 22:59:54 Fekete öves, Veterán

Mondjuk jól menő "vállalkozó" vagyok, van sok cégem, és egy saját csapatom az NB1-ben (ami úgyanúgy szintén egy cég). A haverom megkér, hogy egy másik első osztályú csapatot is vegyek, ami ugye összeférhetetlen. Ezért szólok neked, hogy "veszel" egy csapatot. Mivel te csóró vagy és nincs elég pénzed, ezért néhány másik cégem (mert sok van), valamint a haverom egyéb cégei megfinanszírozzák az egészet. Cserébe el kell játszanod, hogy te vagy a "tulajdonos" és a főnök. Cserébe kapsz némi zsozsót és állami... akarom mondani piaci megrendelést egyéb érdekeltségeid számára is.

Aztán egy szép napon úgy döntesz, hogy ha már itt vagy, mi lenne, ha rendesen végeznéd a munkádat, és a sok pénzből nem csak kivennél, hanem építenél is belőle valamit. Ez elsőre jó ötletnek tűnt, hiszen akkoriban éppen a "Fradit akartuk utólérni". Arra azonban nem számítottál, hogy bár papíron te vagy a tulaj, de neked tényleg nem osztottak itt lapot. Egy két telefon ide, egy két hívás oda, aztán már küldtem is neked az ukázt: Befogod a pofád, meghúzod magad, mert úgy jársz mint szombathelyen a volt vejem. Még azokat a cégeidet is tönkre teszem, amelyekből korábban is megéltél.

Aztán telt múlt az idő. Az országban meg történt némi változás. Még mindig van egy sportklubod, de már se én, se a haverom nem ad neked bele egy fillért sem. Mert kisebb gondunk is nagyobb annál. Végül arra eszmélsz, hogy ott vagy egy lenullázott, támogatók nélküli klubnak az élén. Amit amúgy megkedveltél az idők folyamán. És rádöbbensz, hogy bár a padlón van a cég anyagilag, de papíron még mindig te vagy a tulajdonos, és jogilag azt csinálhatsz, amit akarsz. Mert ha valakinek ez nem tetszik, akkor most már nem lesz egy-két telefon itt, egy-két hívás ott. Mert leszarnak. Mert vége van. 

Jelenleg talán ezért számít az, hogy papíron ki a tulajdonos. Pénze ugyan önerőből nincs, de ezt a nihilt meg lehetne tölteni tartalommal. 

2026-05-24 22:04:30 Fekete öves, Veterán

Kis off: Topolya kiesett másodosztályba, Szivicsnek sem sikerült őket benttartani.

 

48. gbacsi* |Válasz erre: 44. Szabó József
2026-05-24 22:03:43 Fekete öves, Veterán

Remélem tényleg van valóság tartalom abban, amit írsz...


47. wexeye* |Válasz erre: 38. Pakito77
2026-05-24 19:52:15 Fekete öves, Veterán

Azt tán még maga Magyar dr se hiszi el,hogy ami papíron az övé,az valóban az övé...annyira nem tudják rendezni az orvosi fizut,hogy ő valódi tulajdonos lehessen. Ha pedig mások állnak mögé pénzzel,akkor ő ugyanúgy csak egy kirakatember. De távol álljon tőlem hogy megfosszalak a reményeidtől!

Ez a levél szerintem is figyelemfelhívó kísérletnek jó,hátha kiborul a szennyes kosár SG dolgaival.

46. Kezdökör |Válasz erre: 31. K. Ádám
2026-05-24 19:52:06 Fekete öves, Őstag

Persze, a hallgatása biztosan csak véletlen volt… Ahogy az is, hogy éveken át a NER kegyeltjeként mozgott a politikailag bebetonozott figurák árnyékában, strómanként kiszolgálva ugyanazt a rendszert, amit kubi és csöbör is képviselt.

45. wexeye* |Válasz erre: 41. czinege
2026-05-24 19:47:44 Fekete öves, Veterán

Dehogynincs...nem csak felelőssége,szerepe

2026-05-24 19:34:41 Fekete öves, Veterán

Ömlesztve válaszolok.

Nem a vágyam, hanem az információk miatt írok róluk.

Nem élek energiaitallal. :)

Többször maga a Ner akadályozta meg őket az átvétellel, már lt is át akarta adni nekik, az óta is többször felmerültek.

A mostani lehetőség kapcsán nem írhatok többet, még van pár akadály, hogy megérkezzenek, párat már letudtak.

Nem csak én írok róluk, így köszönöm a törődést.

43. Krapulax |Válasz erre: 42. birodalmi-lepegeto
2026-05-24 18:13:47 Piros öves, Őstag

Már Leisztinger idején is ezt tolta. Beakadt nála a tű. 

42. birodalmi-lepegeto* |Válasz erre: 39. lpool
2026-05-24 18:03:16 Fekete öves, Veterán

Ő legalább 5 éve rendületlenül írja a Hellt :D 
De lehet van már 10 is

2026-05-24 17:48:02 Lila öves, Tag

Ha mindent elloptak a klubbnal Santhaek es mennek bortonbe,  Magyart miert nem vonnak felelossegre ? Valami neki is csurrant-cseppent, tulajdonoskent neki nincs felelossege ?

Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...