Nyílt levél a tulajdonosnak

Szerző: dfcwolf | 2026-05-23 19:10:00

Tisztelt Dr. Magyar Mátyás Úr!

Mint a Diósgyőr FC Kft. minősített többségű befolyást biztosító szavazati jogával rendelkező végső magánszemély tulajdonosához, Önhöz juttatjuk el most segélykérésünket és egyben támogatásunkat mi, diósgyőri szurkolók, szimpatizánsok szerte az országból. Szeretett klubunkat, csapatunkat teljesen lezüllesztette az elmúlt időszak vezetése, a politikai érdekek felülírták a gazdasági és sportszakmai döntéseket, aminek következtében a milliárdos forrásbiztosítás, a remek infrastruktúra és a csodás szurkolótábor ellenére egyenes út vezetett a kieséshez.

A vezetők helyett több esetben is Ön volt az egyetlen ember, aki ki mert állni a szurkolók elé, és vállalta a felelősséget akár olyan döntésekért is, amelyeket a háta mögött hozott ez a polipszerű rendszer. Mi még emlékszünk arra, amikor megpróbált változtatni a klub működésén, de mára már köztudott, hogy ez a szándék is ellentétes volt a több éve itt tevékenykedő vezetői kör érdekeivel, és újra a politikai befolyásukat felhasználva félreállították Önt. Természetesen felelősséget – a tőlük megszokott módon – csak szóban vállaltak, és azóta „eltűntek” Miskolcról, de a háttérből továbbra is ők hozzák a döntéseket.

Az NB II-es start vészesen közeleg, és a jelenlegi ügyvezetésnek, szakmai vezetésnek elképzelése sincs arról, hogy milyen csapat, milyen szerelésben fut majd ki a gyepre. Csak a távozók neve biztos, a jövőnk viszont teljesen bizonytalan. Nincs mire várni, eljött a megfelelő idő, amikor már nem lehet akadálya a változásnak a jelenlegi vezetés politikai háttere. Mint tulajdonos, nagyon sok mérkőzésen jelen volt, és tudjuk, hogy kicsit megfertőzte a diósgyőri életérzés és szenvedély; tegyen hát azért, hogy a klubunk elindulhasson egy olyan úton, amely szakít az átláthatatlan és sikertelen évekkel!

Mi támogatni fogjuk ebben, és Ön mellett állunk! Egyetlen kérésünk van: tisztítsa meg a Diósgyőr FC Kft.-t azoktól a személyektől, akik részt vettek az elmúlt évek botrányos vezetésében, és legyen megfelelő kommunikáció az új vezetés, illetve a szurkolók között! Hozzon egy határozott és iránymutató döntést szeretett klubunk érdekében! Nincs már politikai gát, az új szelek pedig az átláthatóságot, a transzparenciát helyezik előtérbe, és egy megfelelő klubmodellel a DVTK lehet ennek a megtisztulásnak a zászlóshajója.

Mi, diósgyőriek jól tudjuk, hogy bármennyire is kudarc egy kiesés, az még nem a vég – lehet ez egy új kezdet lehetősége is! Természetesen tudjuk, hogy ez nem lesz egyszerű, de egymás iránti kellő tisztelettel és türelemmel túl lehet jutni a nehéz időszakon, és hosszú távon eredményeket lehet elérni. Mi itt voltunk és itt leszünk, mert Miskolcon a szurkolók a poklot sokszor megjárva a legkisebb sikernek is örülnek. Legyen most egy közös „első siker” az elindulás azon az úton, amely elvezethet oda, hogy többezer torokból zúg fel ismét:

HAJRÁ, DIÓSGYŐR!

Mutasd a teljes cikket
És ezt olvastad már?
Hozzászólások

2026-05-24 17:32:10 Piros öves, Tag

Szerintem ez a levél igazából nem is Magyar doknak szól!Ez egy hangos figyelem felhívás a jelenlegi döntéshozók felé!

39. lpool |Válasz erre: 36. Szabó József
2026-05-24 16:35:24 Piros öves, Őstag

Ne haragudj de te folyamatosan írod a HELLT ez a te vágyad vagy van amit tudsz ezzel kapcsolatban??

Mert nekem nincs belső infóm de már én is hallok jót de főleg rossz dolgokat amit már nem is írok le mert, nem tudom hogy lesz és nem akarok hangulatot kelteni!!!

Amúgy én is örülnék neki ha mondjuk a HELL vagy a BORSODI lenne a tulaj és örülnék Csengernek is ahogy annak is hogy Kuzi vissza térne!!!

38. Pakito77 |Válasz erre: 37. wexeye
2026-05-24 16:26:52 Piros öves, Fanatikus tag

Szeretném jelezni, pénz nincs, szakma nincs, játékosok nincsenek, Sántha és a bandája szétlopták a klubot ami most tönkre és csődbe megy. Mások saját idejüket, energiájukat és pénzüket teszik bele, hogy megmentsék a diósgyőri focit. A strómanos idők lejártak, az eddigi bevett gyakorlat megszűnt. Amennyiben úgy alakul van jövőnk. Ennek kell szurkolni.

37. wexeye* |Válasz erre: 35. Pakito77
2026-05-24 15:28:00 Fekete öves, Veterán

Mások strómanja lesz mint akiké eddig volt:-)

36. Szabó József* |Válasz erre: 35. Pakito77
2026-05-24 14:48:45 Fekete öves, Veterán

Ezt hol lehet aláírni?

Mert nehezen tudom elképzelni, hogy a doktor úr le tudja rázni magáról a ner-es kapcsolatrendszerét.

Azonban őszintén kívánom, hogy sikerüljön ez és hozzon be egy pénzes tulajt, pl. a Hell-t, aztán egy jó szakmai főnököt, pl. Csengert, aztán egy jó edzőt, pl. Kuzit, avagy Fernandot.

35. Pakito77 |Válasz erre: 32. wexeye
2026-05-24 14:36:56 Piros öves, Fanatikus tag

Ahogy írtam Magyar kétszer neki futott kockáztatva a saját helyzetét. Mindkétszer Sántha a politikán keresztül kinyírta. Április 12 után önálló entitás lett aki mögé most a hírek szerint felállhatna egy csapat pénzzel, transzparens működéssel és egy klubmodellel.

2026-05-24 13:45:41 Lila öves, Tag

Már kidugta volna a fejét. Csak hát ő is "fekete"pénzből(nem Aco eladására gondoltam) :)) kotyvasztotta gyógyító főzeteit.

2026-05-24 13:41:02 Fekete öves, Őstag

Én nem vagyok bennfentes, nem tudom mi a valóság, de az valószínűtlen h egy noname ortopéd orvos tulajdonában áll a klubunk. Ő szerintem egy kirakatember, stróman, aki vélhetően azért lett kiállítva elénk, mert a valódi tulajnak már van egy nb1 csapata és ez így összeférhetetlen lett volna. Én tőle nem várnék semmit…

32. wexeye* |Válasz erre: 21. Pakito77
2026-05-24 13:29:24 Fekete öves, Veterán

Magyar nem egy önálló entitás üzleti szempontból. A hátországa nélkül ő senki. És a hátországa bukott el április 12.én. Ahogy Sántháé is. Bukott emberek mind. Nyilván nem szublimál Lölö meg Szíjj vagyona de teljes mértékben mrDvel értek egyet,Magyart is jobban érdekelte a saját boldogulása. Ami valahol érthető is,csak nem érdemes tőle megváltást, megmentést remélni. Arról meg,hogy megfertőzte volna a közeg...hát nem tudom. Gyakorlatilag lehülyézte az egymást szidalmazó szurkolótáborokat és teniszmeccsekhez hasonló hangulatról hadovált. Aki 5 év ittlét után eut komolyan gondolja,annak semmi köze ehhez a légkörhöz

31. K. Ádám |Válasz erre: 27. Kezdökör
2026-05-24 13:09:43 Barna öves, Tag

Ezt eléggé rosszul látod.

Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...