Úgy tűnik, reklámblokkolót használsz :(
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
A klub vezetése elfogadta a lemondást
Lemondott Benczés Miklós, a DVTK sportigazgatója, amit a klub vezetősége elfogadott. A szakember karrierje során másodszor töltötte be a diósgyőri labdarúgó csapatnál ezt a posztot, 2019 őszétől mostanáig.
Kondás Elemér, korábbi vezetőedzőnk távozásával egy időben mondott le posztjáról Benczés Miklós, én kértem, hogy az operatív ügyek intézése miatt maradjon még két hetet - mondta dr. Magyar Mátyás, a DVTK többségi tulajdonosa. - Köszönöm Miklós munkáját, sajnálom, hogy így alakultak az események. Bővebb elemzésbe viszont csak a szezon végeztével szeretnénk belemenni, hiszen a csapat számára még elérhető a kitűzött cél: a feljutás az OTP Bank Ligába.
forrás, fotó: dvtk.eu
Végre megtörtént, így itt vagyok.
Nem lehet mindent ráfogni Miklósra, ám az évek óta tartó nihil egyik felelőse Ő.
Az, hogy repül, ez a lavina első lépése, azaz a végre elindult változás egyik indikátora a mai hír.
Így pár felelős "kolléga" is a szezon végén repülhet (SG, DA, VP és stb.).
A spanyoljaink is emiatt nem jöttek, pedig szívesen jönnének.
A nyáron várom a jövetelüket, ez végre elindíthatja a felemelkedést.
De! Mit tudunk, mi az elvárás, mi a cél a klubnál. Maradunk egy mindenkinek nagyon jól fizető klub és töltelék szereplők a nagyok bajnokságában? Vagy ezt a biztos anyagi forrásokat a klub elismerésre méltó szereplésére fordíthatják? Netán bevállalják, hogy ismét kialakuljon egy nagylétszámú szurkoló bázis, de kockázatos egy esetleges önállósodásuk?
Az a véleményem, hogy csak a valós tulajdonosunk tudja, milyen jövőt szán a DIÓSGYŐR-nek.
Szóval nem mindenért Benczés a hibás, ebben igazad van, de ő az egyetlen a klubban - természetesen Sántha mellett - , aki a hibáiért évekig nem volt felelős és évekig tudta húzni a bársonyszékben valószínűsíthetően tizenmillás fizetéssel. Aztán még ki tudja hogy azon felül kin és mennyit keresett? Úgyhogy hadd ne ejtsek könnyeket érte. Gondolom, nem a Tesco pénztárban fog kikötni szegény.
Persze, nem fognak tudni jobban passzolni a játékosok, az erőnlét sem lesz jobb, de könyörgök, kezdjük már el valahol a tisztogatást, mert így soha nem fogunk magasztosabb célokért küzdeni. Most egy nagy hal úszott el. Követhetné a legnagyobb is és pár kisebb, akik mindenféle sportszakmai eredmény nélkül veszik fel a milliókat.
De nézzünk a jövőbe. Mik a tények?
- van egy relative erős nb2-es csapatunk (ami nem biztos hogy nb1-es feljutáshoz elegendő)
- van pénz
- van stadion
Az alábbiak alapján, szerintem van egy jó alap amihez pár jó igazolással valóban feljutó csapat lehet jövőre. Én őszintén szólva nem vagyok egy nagy sportigazgatósághoz értő ember, de most magyar szakembert nem hoznék ide. Olyat hoznék aki ténylegesen a szakmával tudna foglalkozni, nem olvasgatna dvtk-s fórumokat hanem csak tenné a dolgát.
Nem lesz könnyű dolga bárki is jön:
- az edzőváltás körüli presztízs rombolás visszaállítása/tompítása
- szurkolók visszacsábítása
- a taktikához igazolni játékost (Mátyás amúgy tudja már hogy milyen focit is akarunk játszani, és ahhoz keresünk sportigazgatót, edzőt, játékosokat?)
- utánpótlás
- élvezhető és eredményes foci
De lenne még mit sorolni, szóval....
Amúgy Sánthára ki vagytok akadva, ő ügyvezető tudtommal egyenesbe hozta a pénzügyeket (ami persze lehet erény is és töketlenség is, mert vagy annyira nem bízik az alatta lévőkben, hogy nem mer(t) drágább játékosokat leigazolni akiből később pénzt csinálhatott volna, lásd Dudás vagy tényleg egy jó "könyvelő" 0 ügyvezetői képességekkel. Nem ismerem nem tudom milyen ember csak tippelek kívülállóként)
Amúgy bárki érdeme is az online közvetítések megvalósítása, respekt! Ezt azért jegyezzük meg.
Haraszti nálam is nyerő!