Lemondott Benczés Miklós sportigazgató

Szerző: objektív | 2022-04-27 10:41:00

A klub vezetése elfogadta a lemondást


Lemondott Benczés Miklós, a DVTK sportigazgatója, amit a klub vezetősége elfogadott. A szakember karrierje során másodszor töltötte be a diósgyőri labdarúgó csapatnál ezt a posztot, 2019 őszétől mostanáig.



Kondás Elemér, korábbi vezetőedzőnk távozásával egy időben mondott le posztjáról Benczés Miklós, én kértem, hogy az operatív ügyek intézése miatt maradjon még két hetet - mondta dr. Magyar Mátyás, a DVTK többségi tulajdonosa. - Köszönöm Miklós munkáját, sajnálom, hogy így alakultak az események. Bővebb elemzésbe viszont csak a szezon végeztével szeretnénk belemenni, hiszen a csapat számára még elérhető a kitűzött cél: a feljutás az OTP Bank Ligába.


forrás, fotó: dvtk.eu

Mutasd a teljes cikket
És ezt olvastad már?
Hozzászólások

2022-04-27 16:51:42 Fekete öves, Veterán
Feszültségcsökkentő,a csapat es a feljutas szempontjából teljesen irreleváns,gyáva lépés ez a mostanra időzített lemondás. Kimentik a szezonvégi indulatok elől. Nyáron kellett volna picsán rúgni,hogy ne ez legyen ez a szezon. Jövőre nehezebb lesz feljutni,mint idén lett volna. Miklós! Mint megbocsátó ember,kívánom hogy számot tudj vetni az elmúlt évekkel és megszólaljon a lelkiismereted. Elég ha ez otthon történik veled. Tükörbenézel,okádsz és le is köpöd magad. Tőlünk nem kell elnézést kérni,elég,ha életed végéig nem csak a klubot,de a várost is messze elkerülöd!!!
2022-04-27 16:43:04 Fekete öves, Veterán
Megfogadtam pár hónapja, hogy amíg Bm nem repül, nem írok az oldalra.
Végre megtörtént, így itt vagyok.

Nem lehet mindent ráfogni Miklósra, ám az évek óta tartó nihil egyik felelőse Ő.
Az, hogy repül, ez a lavina első lépése, azaz a végre elindult változás egyik indikátora a mai hír.
Így pár felelős "kolléga" is a szezon végén repülhet (SG, DA, VP és stb.).

A spanyoljaink is emiatt nem jöttek, pedig szívesen jönnének.
A nyáron várom a jövetelüket, ez végre elindíthatja a felemelkedést.
2022-04-27 16:09:03 Zöld öves, Tag
Ez jó hír,de vajon ki jön helyette?Ki vállalja el hogy helyrehozza Miki hibáit?Ha feljutunk,legalább 10 játékos kell+ egy jó edző.Mert szerintem Vukomir nem nb1 es szint.Őt max az utánpótlás edzőként tudnám elképzelni. Bárki is jön,egy jó erőnléti edzőt hozhat a magával,Dobos meg mehetne Miki után.
2022-04-27 16:04:22 Piros öves, Fanatikus tag
Ezt már nem lehetett elkerülni. Nem lehetett jegelni, tompítani, kivárni arra hogy szép lassan elcsitul minden. Ez borítékolható volt. Csak persze mint minden ami az elmúlt években lezajlott a klubnál, most is bután, lassan, koncepciótlanul csinálták. Mint mindennel, ezzel is elkéstek. Talán Bódog SMS-ben történő kirúgása volt igazán gyors. De ami utána ment, az már nyögvenyelős. Most vehetünk egy nagy levegőt: új lehetőségek előtt állunk.
De! Mit tudunk, mi az elvárás, mi a cél a klubnál. Maradunk egy mindenkinek nagyon jól fizető klub és töltelék szereplők a nagyok bajnokságában? Vagy ezt a biztos anyagi forrásokat a klub elismerésre méltó szereplésére fordíthatják? Netán bevállalják, hogy ismét kialakuljon egy nagylétszámú szurkoló bázis, de kockázatos egy esetleges önállósodásuk?
Az a véleményem, hogy csak a valós tulajdonosunk tudja, milyen jövőt szán a DIÓSGYŐR-nek.
46. objektiv* |Válasz erre: 39. scs001
2022-04-27 15:31:51 Fekete öves, Veterán
Nem akarod kissebbíteni Miklósunk hibáit, mégis azt sugallja a kommented, hogy ezt teszed. Azt hiszem, több év vergődés után az nb1-ben, a kizúgás után, számtalan elhibázott döntés és következetlenség után, Vukmir idehozatala után, a szurkolótábor lépítése után és még sorolhatnám, pontosan meg kellett ezt a dolgot végre lépnie valakinek, hogy a klub próbáljon meg mással haladni, ha Mikivel nem megy. Ilyen píszí alapon, ahogy kiolvastam a soraidból, felmenthetünk mindenkit a nihill alól, játékost, edzőt, Sánthát, Budayt, és nézhetjük a nézhetetlent 700 forintos hugyot nyakalva. Amúgy te még utazgatsz a meccsekre?

Szóval nem mindenért Benczés a hibás, ebben igazad van, de ő az egyetlen a klubban - természetesen Sántha mellett - , aki a hibáiért évekig nem volt felelős és évekig tudta húzni a bársonyszékben valószínűsíthetően tizenmillás fizetéssel. Aztán még ki tudja hogy azon felül kin és mennyit keresett? Úgyhogy hadd ne ejtsek könnyeket érte. Gondolom, nem a Tesco pénztárban fog kikötni szegény.

Persze, nem fognak tudni jobban passzolni a játékosok, az erőnlét sem lesz jobb, de könyörgök, kezdjük már el valahol a tisztogatást, mert így soha nem fogunk magasztosabb célokért küzdeni. Most egy nagy hal úszott el. Követhetné a legnagyobb is és pár kisebb, akik mindenféle sportszakmai eredmény nélkül veszik fel a milliókat.
45. Kezdökör |Válasz erre: 32. dfcwolf
2022-04-27 15:01:34 Fekete öves, Őstag
Ha már a nevekkel dobálózunk, én Fehér Csabát szívesen látnám sportigazgatóként! De mivel az mlsz-el is szembement így esélytelen, hogy itt pozícióba kerüljön!
2022-04-27 14:59:33 Piros öves, Fanatikus tag
Felállt elment ami borítékolható volt ezután a kaotikus edző csere után. Nem nagyon kommentálnám, biztos vagyok benne volt jópár dolog is ami jó volt vagy jószándékból tette nem hinném, hogy direkt akart károkat okozni (azt persze nem tudom hogy az amigeleken.hu kizárása kinek a felelőssége), de valszeg ez már az ő sportigazgatói képességein túlmutatott. (és persze még ott lehet az is, hogy az újabb 2/3-ad után más pozícióban máshol fogjuk a nevét hallani)

De nézzünk a jövőbe. Mik a tények?

- van egy relative erős nb2-es csapatunk (ami nem biztos hogy nb1-es feljutáshoz elegendő)
- van pénz
- van stadion

Az alábbiak alapján, szerintem van egy jó alap amihez pár jó igazolással valóban feljutó csapat lehet jövőre. Én őszintén szólva nem vagyok egy nagy sportigazgatósághoz értő ember, de most magyar szakembert nem hoznék ide. Olyat hoznék aki ténylegesen a szakmával tudna foglalkozni, nem olvasgatna dvtk-s fórumokat hanem csak tenné a dolgát.

Nem lesz könnyű dolga bárki is jön:
- az edzőváltás körüli presztízs rombolás visszaállítása/tompítása
- szurkolók visszacsábítása
- a taktikához igazolni játékost (Mátyás amúgy tudja már hogy milyen focit is akarunk játszani, és ahhoz keresünk sportigazgatót, edzőt, játékosokat?)
- utánpótlás
- élvezhető és eredményes foci

De lenne még mit sorolni, szóval....

Amúgy Sánthára ki vagytok akadva, ő ügyvezető tudtommal egyenesbe hozta a pénzügyeket (ami persze lehet erény is és töketlenség is, mert vagy annyira nem bízik az alatta lévőkben, hogy nem mer(t) drágább játékosokat leigazolni akiből később pénzt csinálhatott volna, lásd Dudás vagy tényleg egy jó "könyvelő" 0 ügyvezetői képességekkel. Nem ismerem nem tudom milyen ember csak tippelek kívülállóként)

Amúgy bárki érdeme is az online közvetítések megvalósítása, respekt! Ezt azért jegyezzük meg.
43. g-szektor |Válasz erre: 32. dfcwolf
2022-04-27 14:49:41 Citromsárga öves, Lelkes újonc
Tudom nem jelent semmit, de akkor szavazzunk.
Haraszti nálam is nyerő!
42. perec j. №1  (finom és lédús) |Válasz erre: 32. dfcwolf
2022-04-27 14:44:33 Fekete öves, Őstag
Miért? Bárki jön ide, hamarjában elsatnyul, elromlik...
41. alpesi krokodil |Válasz erre: 39. scs001
2022-04-27 14:22:30 Barna öves, Fanatikus tag
Ki volt a főnökük, ki válogatta össze őket?
Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...