Úgy tűnik, reklámblokkolót használsz :(
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
Sajtófigyelő - Diósgyőri könyv
A DVTK-nál két hét múlva kezdődik a felkészülés a 2026/27-es NB II-es idényre, de még nincs jóvá hagyott költségkerete a labdarúgócsapatnak, így a játékoskeret kialakítása terén sem történhettek lépések. A hírek szerint a DVTK-nál, akárcsak a többi NB I-es és NB II-es klubnál a Magyar Labdarúgó Szövetség azon nyilatkozatára várnak, hogy milyen összegekre számíthatnak a központi marketing- és reklámbevételekből.
Ami biztos: a DVTK-tól eddig 10 játékos távozott, köztük 7 külföldi, a 3 magyar közül pedig két olyan fiatal volt, akik kölcsönben szerepeltek itt.
A Diósgyőri könyv facebook oldal biztosra veszi, hogy a diósgyőriektől három légiós elköszön a következő napokban, hetekben, mert a dán Marco Lundnak, a koszovói, olasz Lirim Kastratinak és a francia Yohan Croizetnek – akinek ugyan a felesége magyar, de neki még nincs magyar állampolgársága, csak folyamatban van a kérelme -, az NB II-es kieséssel megszűnik a szerződése a jövő hónap végén. A külföldiek közül a spanyol Alexander Vallejonak ugyan nem, de mivel a DVTK a másodosztályban csak magyarokkal szerepel, nem tartják meg őt sem.
A magyar játékosok közül a védelemben bevethető Bárdos Bence, Szatmári Csaba, Bokros Szilárd, Kecskés Ákos, Tamás Márk, Szakos Bence hatosfogattal élő szerződése van a DVTK-nak. A 21 éves bal oldali védőnek Demeter Milánnak lejár a kontraktusa, őt szeretnék megtartani, erről tárgyalnak vele.
A középpályások közül Bényei Ágostonnak, Komlósi Bencének és Galántai Tamásnak és Macsó Máténak az új idényre is él a szerződése, viszont a 31 esztendős védekező középpályással, Holdampf Gergővel ugyanaz a helyzet, mint Demeter Milánnal.
Támadók tekintetében egyelőre szűkös a létszám: csupán Mucsányi Márk és kölcsönben a következő évadban is a DVTK-ban szereplő Varga Zétény említhető.
A Diósgyőr jövő évi keretének tagja lehet négy fiatal, saját nevelésű játékos, Kiss Bálint és Szlifka Zsombor védők, valamint Nazar Kovalenko és Kiss László középpályások.
A Diósgyőri könyv úgy tudja, hogy a DVTK kapusposztra is keres jelöltet, mert nem lehet biztosra venni, hogy a Bánhegyi Bogdán, Megyeri Gábor, Tuska Bálint hármasból mindenki itt folytatja. Középpályásokkal is folynak tárgyalások, és a hozzánk eljutott információk szerint rutinos támadót is szeretnének szerződtetni. Emiatt is járt néhány napja puhatolódzó megbeszélésen Miskolcon a Paksi FC-től elköszönt Ádám Martin, illetve ezért léptek kapcsolatba Novothny Somával – utóbbinak élő szerződése van a Kisvárda MG NB I-es csapatával, és esetleges távozására csak akkor kerülhet sor, ha a szabolcsi csapat támadót igazol.
Csatárként Borvető Áron van érkezőben az NB II-es Szeged Csanád-GA csapatától.
Tovább a Diósgyőri könyv facebook oldalra >>>>>>>
forrás: Diósgyőri könyv facebook oldal
Melyik önkormányzat...?
A miskolci akkora koldus, hogy a világ nem látott még olyat.
Kismillió dologra nincs pénz a városban, felnőtt profi sportra egy forintot se szánjanak.
Tapolcán konkrétan orvosi rendelő sincs...
Mondjuk azért minden tiszás dumát te se szopjál be oly könnyen...jórészük csak a fideszből jött (hirtelen) a közepéből, meg az aljából...
A fehérvári önkormányzat csak átmenetileg vette át a csapatot, előre megmondták h nem tudják hosszútávon finanszírozni. Úgy hogy az egy gazdagabb önkormányzat. A miskolcinak a mostani anyagi helyzetében ez úgy hiányzik, mint sántának (haha) egy púp a hátára. Kezdjük azzal, hogy még a barlangfürdő rekonstrukcióra sincs pénz, pedig az volt az egyik top turisztikai látványosság a városban, a szintén tönkre vágott vár mellett. A tao-t pedig leveszik, ezt pontosan tudom. A magyar költségvetés jelenlegi helyzetében le is kell venniük, az államkassza nagyon sz.rul áll és inkább ehhez nyúlnak hozzá, mint máshoz.
Azok a pénzek az idei működést fedezik, azok nem a következő bajnoki szezonra vannak.
Nagy a bizonytalanság, ki tudja, milyen lehetőségek közül választhatunk. Tartok tőle, hogy az is játszik, hogy megint a szurkolòknak kell összefogni ès megmenteni a DVTK jogfolytonosságát - megye II.
Jól értesült vagy. Miért nincs pénz? És amit most kapnak mlsz nsmi pénzek hova lesznek?
Sajnos még lófasz se ahogy látjuk.
Holdampf valószínűleg elmegy, szóval mi nem úgy tűnik h fel akarunk jutni.
Nagy kérdés,hogy ki akar majd feljutni és azoknak milyen lehetősége lesz. Kell két kapus. A három kapus közül Tuska maradjon. Nem láttam még védeni,de Megyerit és Bánhegyit igen...