Így állunk két héttel a felkészülés kezdete előtt

Szerző: amigeleken.hu | 2026-05-27 10:33:00

Sajtófigyelő - Diósgyőri könyv


A DVTK-nál két hét múlva kezdődik a felkészülés a 2026/27-es NB II-es idényre, de még nincs jóvá hagyott költségkerete a labdarúgócsapatnak, így a játékoskeret kialakítása terén sem történhettek lépések. A hírek szerint a DVTK-nál, akárcsak a többi NB I-es és NB II-es klubnál a Magyar Labdarúgó Szövetség azon nyilatkozatára várnak, hogy milyen összegekre számíthatnak a központi marketing- és reklámbevételekből.


Ami biztos: a DVTK-tól eddig 10 játékos távozott, köztük 7 külföldi, a 3 magyar közül pedig két olyan fiatal volt, akik kölcsönben szerepeltek itt.


A Diósgyőri könyv facebook oldal biztosra veszi, hogy a diósgyőriektől három légiós elköszön a következő napokban, hetekben, mert a dán Marco Lundnak, a koszovói, olasz Lirim Kastratinak és a francia Yohan Croizetnek – akinek ugyan a felesége magyar, de neki még nincs magyar állampolgársága, csak folyamatban van a kérelme -, az NB II-es kieséssel megszűnik a szerződése a jövő hónap végén. A külföldiek közül a spanyol Alexander Vallejonak ugyan nem, de mivel a DVTK a másodosztályban csak magyarokkal szerepel, nem tartják meg őt sem.

A magyar játékosok közül a védelemben bevethető Bárdos Bence, Szatmári Csaba, Bokros Szilárd, Kecskés Ákos, Tamás Márk, Szakos Bence hatosfogattal élő szerződése van a DVTK-nak. A 21 éves bal oldali védőnek Demeter Milánnak lejár a kontraktusa, őt szeretnék megtartani, erről tárgyalnak vele.

A középpályások közül Bényei Ágostonnak, Komlósi Bencének és Galántai Tamásnak és Macsó Máténak az új idényre is él a szerződése, viszont a 31 esztendős védekező középpályással, Holdampf Gergővel ugyanaz a helyzet, mint Demeter Milánnal.

Támadók tekintetében egyelőre szűkös a létszám: csupán Mucsányi Márk és kölcsönben a következő évadban is a DVTK-ban szereplő Varga Zétény említhető.

A Diósgyőr jövő évi keretének tagja lehet négy fiatal, saját nevelésű játékos, Kiss Bálint és Szlifka Zsombor védők, valamint Nazar Kovalenko és Kiss László középpályások.


A Diósgyőri könyv úgy tudja, hogy a DVTK kapusposztra is keres jelöltet, mert nem lehet biztosra venni, hogy a Bánhegyi Bogdán, Megyeri Gábor, Tuska Bálint hármasból mindenki itt folytatja. Középpályásokkal is folynak tárgyalások, és a hozzánk eljutott információk szerint rutinos támadót is szeretnének szerződtetni. Emiatt is járt néhány napja puhatolódzó megbeszélésen Miskolcon a Paksi FC-től elköszönt Ádám Martin, illetve ezért léptek kapcsolatba Novothny Somával – utóbbinak élő szerződése van a Kisvárda MG NB I-es csapatával, és esetleges távozására csak akkor kerülhet sor, ha a szabolcsi csapat támadót igazol.


Csatárként Borvető Áron van érkezőben az NB II-es Szeged Csanád-GA csapatától.


Tovább a Diósgyőri könyv facebook oldalra >>>>>>>


forrás: Diósgyőri könyv facebook oldal



Mutasd a teljes cikket
És ezt olvastad már?
Hozzászólások

30. birodalmi-lepegeto* |Válasz erre: 27. Ignacio-Sanchez-Mejias
2026-05-29 18:53:31 Fekete öves, Veterán

Melyik önkormányzat...? 

A miskolci akkora koldus, hogy a világ nem látott még olyat. 
Kismillió dologra nincs pénz a városban, felnőtt profi sportra egy forintot se szánjanak.
Tapolcán konkrétan orvosi rendelő sincs...

29. vebgy* |Válasz erre: 28. nordas
2026-05-29 18:42:36 Fekete öves, Veterán

Mondjuk azért minden tiszás dumát te se szopjál be oly könnyen...jórészük csak a fideszből jött (hirtelen) a közepéből, meg az aljából...

28. nordas |Válasz erre: 27. Ignacio-Sanchez-Mejias
2026-05-29 16:45:30 Fekete öves, Őstag

A fehérvári önkormányzat csak átmenetileg vette át a csapatot, előre megmondták h nem tudják hosszútávon finanszírozni. Úgy hogy az egy gazdagabb önkormányzat. A miskolcinak a mostani anyagi helyzetében ez úgy hiányzik, mint sántának (haha) egy púp a hátára. Kezdjük azzal, hogy még a barlangfürdő rekonstrukcióra sincs pénz, pedig az volt az egyik top turisztikai látványosság a városban, a szintén tönkre vágott vár mellett. A tao-t pedig leveszik, ezt pontosan tudom. A magyar költségvetés jelenlegi helyzetében le is kell venniük, az államkassza nagyon sz.rul áll és inkább ehhez nyúlnak hozzá, mint máshoz. 

2026-05-29 16:20:37 Piros öves, Őstag

Én azért annyira nem aggódom amiatt, hogy megye I vagy megye II lesz itt. Ha a Videotont megvehette az önkormányzat, akkor a DVTK-t is át fogják venni, ha arra kerül a sor. Azt nem fogják hagyni, hogy a DVTK megszűnjön. Ezt a Tisza se meri megtenni. Senki se. Többször is hallottam Kálnoki-Kisst és a Kele Janit is beszélni arról, hogy az első évben nem lenne érdemes nagyon megbolygatni a rendszert, és hiba lenne a gyereket is kiönteni a fürdővízzel együtt. 
A TAO-pénzekhez sem lesz hozzányúlva – elvileg –, legfeljebb átláthatóbb rendszert fognak kérni, hogy a felhasználás körüli kérdéseket tisztázzák. De csökkenni várhatóan nem fog. Ezt mar elmondtak.
Arról sincs hír, hogy a tulajdonos(ok) ki akarnának szállni – legalábbis eddig. Úgy tűnik, hogy most még nem lesz „megtisztulás”, de megszűnni sem fogunk. Szerintem ez biztos. Ha a Videoton tudott működni önkormányzati tulajdonban, akadémia nélkül, akkor nehogy már most hirtelen összeszarjuk magunkat.
HAJRÁ DIÓSGYŐR! HASTA LA MUERTE!

26. Pakito77 |Válasz erre: 24. wexeye
2026-05-29 07:10:59 Piros öves, Fanatikus tag

Azok a pénzek az idei működést fedezik, azok nem a következő bajnoki szezonra vannak.

25. betyarok* |Válasz erre: 23. Attila841222
2026-05-29 07:06:40 Fekete öves, Veterán

Nagy a bizonytalanság, ki tudja, milyen lehetőségek közül választhatunk. Tartok tőle, hogy az is játszik, hogy megint a szurkolòknak kell összefogni ès megmenteni a DVTK jogfolytonosságát - megye II.

24. wexeye* |Válasz erre: 17. Pakito77
2026-05-28 20:49:52 Fekete öves, Veterán

Jól értesült vagy. Miért nincs pénz? És amit most kapnak mlsz nsmi pénzek hova lesznek?

23. Attila841222 |Válasz erre: 20. betyarok
2026-05-27 20:45:49 Barna öves, Fanatikus tag

Sajnos még lófasz se ahogy látjuk.

22. nordas |Válasz erre: 21. S.Gábor
2026-05-27 20:30:26 Fekete öves, Őstag

Holdampf valószínűleg elmegy, szóval mi nem úgy tűnik h fel akarunk jutni. 

2026-05-27 20:24:20 Fekete öves, Veterán

Nagy kérdés,hogy ki akar majd feljutni és azoknak milyen lehetősége lesz. Kell két kapus. A három kapus közül Tuska maradjon. Nem láttam még védeni,de Megyerit és Bánhegyit igen...

Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...