Így állunk két héttel a felkészülés kezdete előtt

Szerző: amigeleken.hu | 2026-05-27 10:33:00

Sajtófigyelő - Diósgyőri könyv


A DVTK-nál két hét múlva kezdődik a felkészülés a 2026/27-es NB II-es idényre, de még nincs jóvá hagyott költségkerete a labdarúgócsapatnak, így a játékoskeret kialakítása terén sem történhettek lépések. A hírek szerint a DVTK-nál, akárcsak a többi NB I-es és NB II-es klubnál a Magyar Labdarúgó Szövetség azon nyilatkozatára várnak, hogy milyen összegekre számíthatnak a központi marketing- és reklámbevételekből.


Ami biztos: a DVTK-tól eddig 10 játékos távozott, köztük 7 külföldi, a 3 magyar közül pedig két olyan fiatal volt, akik kölcsönben szerepeltek itt.


A Diósgyőri könyv facebook oldal biztosra veszi, hogy a diósgyőriektől három légiós elköszön a következő napokban, hetekben, mert a dán Marco Lundnak, a koszovói, olasz Lirim Kastratinak és a francia Yohan Croizetnek – akinek ugyan a felesége magyar, de neki még nincs magyar állampolgársága, csak folyamatban van a kérelme -, az NB II-es kieséssel megszűnik a szerződése a jövő hónap végén. A külföldiek közül a spanyol Alexander Vallejonak ugyan nem, de mivel a DVTK a másodosztályban csak magyarokkal szerepel, nem tartják meg őt sem.

A magyar játékosok közül a védelemben bevethető Bárdos Bence, Szatmári Csaba, Bokros Szilárd, Kecskés Ákos, Tamás Márk, Szakos Bence hatosfogattal élő szerződése van a DVTK-nak. A 21 éves bal oldali védőnek Demeter Milánnak lejár a kontraktusa, őt szeretnék megtartani, erről tárgyalnak vele.

A középpályások közül Bényei Ágostonnak, Komlósi Bencének és Galántai Tamásnak és Macsó Máténak az új idényre is él a szerződése, viszont a 31 esztendős védekező középpályással, Holdampf Gergővel ugyanaz a helyzet, mint Demeter Milánnal.

Támadók tekintetében egyelőre szűkös a létszám: csupán Mucsányi Márk és kölcsönben a következő évadban is a DVTK-ban szereplő Varga Zétény említhető.

A Diósgyőr jövő évi keretének tagja lehet négy fiatal, saját nevelésű játékos, Kiss Bálint és Szlifka Zsombor védők, valamint Nazar Kovalenko és Kiss László középpályások.


A Diósgyőri könyv úgy tudja, hogy a DVTK kapusposztra is keres jelöltet, mert nem lehet biztosra venni, hogy a Bánhegyi Bogdán, Megyeri Gábor, Tuska Bálint hármasból mindenki itt folytatja. Középpályásokkal is folynak tárgyalások, és a hozzánk eljutott információk szerint rutinos támadót is szeretnének szerződtetni. Emiatt is járt néhány napja puhatolódzó megbeszélésen Miskolcon a Paksi FC-től elköszönt Ádám Martin, illetve ezért léptek kapcsolatba Novothny Somával – utóbbinak élő szerződése van a Kisvárda MG NB I-es csapatával, és esetleges távozására csak akkor kerülhet sor, ha a szabolcsi csapat támadót igazol.


Csatárként Borvető Áron van érkezőben az NB II-es Szeged Csanád-GA csapatától.


Tovább a Diósgyőri könyv facebook oldalra >>>>>>>


forrás: Diósgyőri könyv facebook oldal



Mutasd a teljes cikket
És ezt olvastad már?
Hozzászólások

2026-05-27 19:32:16 Fekete öves, Veterán

Lòfasz lesz itt, nem "tudatos, hossz távú èpítkezès". Még "stratègia". Ilyenek sose vòtak....


19. Ignacio-Sanchez-Mejias |Válasz erre: 17. Pakito77
2026-05-27 19:06:58 Piros öves, Őstag

Fehérváron hirteken lett pénz? Tavaly úgy volt, hogy megszűnnek. 

18. Ellen |Válasz erre: 10. Ignacio-Sanchez-Mejias
2026-05-27 18:50:45 Citromsárga öves, Lelkes újonc

Attol függ ki lesz a tulaj. Max utána lehet érdekes az edző illetve az igazolt játékosok szemèlye. Ha marad minden a régiben, teljesen mind1 kik érkeznek.  

2026-05-27 17:37:40 Piros öves, Fanatikus tag

Ilyen játékosok szóba se kerülnek. Mondom, nincs pénz.

Holdampf fehérvárra tart.

16. izor600 |Válasz erre: 15. tarhinho
2026-05-27 17:01:26 Barna öves, Tag

Aztán lassan........ 

Bocsánat de vagy fiatal vagy,naiv.

15. tarhinho |Válasz erre: 9. Zole61
2026-05-27 16:38:46 Barna öves, Tag

Szerintem is, cél az mb2-ben megragadás lehet egyelőre, amíg nem tisztázódik, alakul át a tulajdonosi viszony. Aztán lehet lassan stratégiát kialakítani, hosszú távon építkezni.


Örüljünk annak, ha nem fog megszűnni a klub. Egyelőre. Várjuk a fejleményeket.

14. zivatarlanc |Válasz erre: 8. gbacsi
2026-05-27 16:29:26 Fekete öves, Tag

Mert a kókler Kovács Fehérvárra akarta passzolni. Az idióta.

13. birodalmi-lepegeto* |Válasz erre: 10. Ignacio-Sanchez-Mejias
2026-05-27 16:26:49 Fekete öves, Veterán

Hasonlítsd össze pár évvel ezelőtti Kuzi féle csapattal.
Kellene 5-6 nb1-t megjárt rutinos játékos (akkor volt Bertus, Koman, Cseke, Eppel, Gera) egy nb2-es szinten gólvágó és 3-4 olyan fiatal, aki játszatható. 
Ezek közül jelenleg kb a fiatalok vannak meg. 

12. vebgy* |Válasz erre: 11. Ignacio-Sanchez-Mejias
2026-05-27 16:10:52 Fekete öves, Veterán

Bár belőle én még annyit sem nézek ki, mint Szűcs Kornélból, igaz viszont, hogy Kornél is rám (ránk) cáfolt azóta...

11. Ignacio-Sanchez-Mejias |Válasz erre: 8. gbacsi
2026-05-27 14:57:08 Piros öves, Őstag

Arra en is...

Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...