Úgy tűnik, reklámblokkolót használsz :(
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
Sajtófigyelő - Diósgyőri könyv
A DVTK-nál két hét múlva kezdődik a felkészülés a 2026/27-es NB II-es idényre, de még nincs jóvá hagyott költségkerete a labdarúgócsapatnak, így a játékoskeret kialakítása terén sem történhettek lépések. A hírek szerint a DVTK-nál, akárcsak a többi NB I-es és NB II-es klubnál a Magyar Labdarúgó Szövetség azon nyilatkozatára várnak, hogy milyen összegekre számíthatnak a központi marketing- és reklámbevételekből.
Ami biztos: a DVTK-tól eddig 10 játékos távozott, köztük 7 külföldi, a 3 magyar közül pedig két olyan fiatal volt, akik kölcsönben szerepeltek itt.
A Diósgyőri könyv facebook oldal biztosra veszi, hogy a diósgyőriektől három légiós elköszön a következő napokban, hetekben, mert a dán Marco Lundnak, a koszovói, olasz Lirim Kastratinak és a francia Yohan Croizetnek – akinek ugyan a felesége magyar, de neki még nincs magyar állampolgársága, csak folyamatban van a kérelme -, az NB II-es kieséssel megszűnik a szerződése a jövő hónap végén. A külföldiek közül a spanyol Alexander Vallejonak ugyan nem, de mivel a DVTK a másodosztályban csak magyarokkal szerepel, nem tartják meg őt sem.
A magyar játékosok közül a védelemben bevethető Bárdos Bence, Szatmári Csaba, Bokros Szilárd, Kecskés Ákos, Tamás Márk, Szakos Bence hatosfogattal élő szerződése van a DVTK-nak. A 21 éves bal oldali védőnek Demeter Milánnak lejár a kontraktusa, őt szeretnék megtartani, erről tárgyalnak vele.
A középpályások közül Bényei Ágostonnak, Komlósi Bencének és Galántai Tamásnak és Macsó Máténak az új idényre is él a szerződése, viszont a 31 esztendős védekező középpályással, Holdampf Gergővel ugyanaz a helyzet, mint Demeter Milánnal.
Támadók tekintetében egyelőre szűkös a létszám: csupán Mucsányi Márk és kölcsönben a következő évadban is a DVTK-ban szereplő Varga Zétény említhető.
A Diósgyőr jövő évi keretének tagja lehet négy fiatal, saját nevelésű játékos, Kiss Bálint és Szlifka Zsombor védők, valamint Nazar Kovalenko és Kiss László középpályások.
A Diósgyőri könyv úgy tudja, hogy a DVTK kapusposztra is keres jelöltet, mert nem lehet biztosra venni, hogy a Bánhegyi Bogdán, Megyeri Gábor, Tuska Bálint hármasból mindenki itt folytatja. Középpályásokkal is folynak tárgyalások, és a hozzánk eljutott információk szerint rutinos támadót is szeretnének szerződtetni. Emiatt is járt néhány napja puhatolódzó megbeszélésen Miskolcon a Paksi FC-től elköszönt Ádám Martin, illetve ezért léptek kapcsolatba Novothny Somával – utóbbinak élő szerződése van a Kisvárda MG NB I-es csapatával, és esetleges távozására csak akkor kerülhet sor, ha a szabolcsi csapat támadót igazol.
Csatárként Borvető Áron van érkezőben az NB II-es Szeged Csanád-GA csapatától.
Tovább a Diósgyőri könyv facebook oldalra >>>>>>>
forrás: Diósgyőri könyv facebook oldal
Lòfasz lesz itt, nem "tudatos, hossz távú èpítkezès". Még "stratègia". Ilyenek sose vòtak....
Fehérváron hirteken lett pénz? Tavaly úgy volt, hogy megszűnnek.
Attol függ ki lesz a tulaj. Max utána lehet érdekes az edző illetve az igazolt játékosok szemèlye. Ha marad minden a régiben, teljesen mind1 kik érkeznek.
Ilyen játékosok szóba se kerülnek. Mondom, nincs pénz.
Holdampf fehérvárra tart.
Aztán lassan........
Bocsánat de vagy fiatal vagy,naiv.
Szerintem is, cél az mb2-ben megragadás lehet egyelőre, amíg nem tisztázódik, alakul át a tulajdonosi viszony. Aztán lehet lassan stratégiát kialakítani, hosszú távon építkezni.
Örüljünk annak, ha nem fog megszűnni a klub. Egyelőre. Várjuk a fejleményeket.
Mert a kókler Kovács Fehérvárra akarta passzolni. Az idióta.
Hasonlítsd össze pár évvel ezelőtti Kuzi féle csapattal.
Kellene 5-6 nb1-t megjárt rutinos játékos (akkor volt Bertus, Koman, Cseke, Eppel, Gera) egy nb2-es szinten gólvágó és 3-4 olyan fiatal, aki játszatható.
Ezek közül jelenleg kb a fiatalok vannak meg.
Bár belőle én még annyit sem nézek ki, mint Szűcs Kornélból, igaz viszont, hogy Kornél is rám (ránk) cáfolt azóta...
Arra en is...