Úgy tűnik, reklámblokkolót használsz :(
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
Sajtófigyelő - Diósgyőri könyv
A DVTK-nál két hét múlva kezdődik a felkészülés a 2026/27-es NB II-es idényre, de még nincs jóvá hagyott költségkerete a labdarúgócsapatnak, így a játékoskeret kialakítása terén sem történhettek lépések. A hírek szerint a DVTK-nál, akárcsak a többi NB I-es és NB II-es klubnál a Magyar Labdarúgó Szövetség azon nyilatkozatára várnak, hogy milyen összegekre számíthatnak a központi marketing- és reklámbevételekből.
Ami biztos: a DVTK-tól eddig 10 játékos távozott, köztük 7 külföldi, a 3 magyar közül pedig két olyan fiatal volt, akik kölcsönben szerepeltek itt.
A Diósgyőri könyv facebook oldal biztosra veszi, hogy a diósgyőriektől három légiós elköszön a következő napokban, hetekben, mert a dán Marco Lundnak, a koszovói, olasz Lirim Kastratinak és a francia Yohan Croizetnek – akinek ugyan a felesége magyar, de neki még nincs magyar állampolgársága, csak folyamatban van a kérelme -, az NB II-es kieséssel megszűnik a szerződése a jövő hónap végén. A külföldiek közül a spanyol Alexander Vallejonak ugyan nem, de mivel a DVTK a másodosztályban csak magyarokkal szerepel, nem tartják meg őt sem.
A magyar játékosok közül a védelemben bevethető Bárdos Bence, Szatmári Csaba, Bokros Szilárd, Kecskés Ákos, Tamás Márk, Szakos Bence hatosfogattal élő szerződése van a DVTK-nak. A 21 éves bal oldali védőnek Demeter Milánnak lejár a kontraktusa, őt szeretnék megtartani, erről tárgyalnak vele.
A középpályások közül Bényei Ágostonnak, Komlósi Bencének és Galántai Tamásnak és Macsó Máténak az új idényre is él a szerződése, viszont a 31 esztendős védekező középpályással, Holdampf Gergővel ugyanaz a helyzet, mint Demeter Milánnal.
Támadók tekintetében egyelőre szűkös a létszám: csupán Mucsányi Márk és kölcsönben a következő évadban is a DVTK-ban szereplő Varga Zétény említhető.
A Diósgyőr jövő évi keretének tagja lehet négy fiatal, saját nevelésű játékos, Kiss Bálint és Szlifka Zsombor védők, valamint Nazar Kovalenko és Kiss László középpályások.
A Diósgyőri könyv úgy tudja, hogy a DVTK kapusposztra is keres jelöltet, mert nem lehet biztosra venni, hogy a Bánhegyi Bogdán, Megyeri Gábor, Tuska Bálint hármasból mindenki itt folytatja. Középpályásokkal is folynak tárgyalások, és a hozzánk eljutott információk szerint rutinos támadót is szeretnének szerződtetni. Emiatt is járt néhány napja puhatolódzó megbeszélésen Miskolcon a Paksi FC-től elköszönt Ádám Martin, illetve ezért léptek kapcsolatba Novothny Somával – utóbbinak élő szerződése van a Kisvárda MG NB I-es csapatával, és esetleges távozására csak akkor kerülhet sor, ha a szabolcsi csapat támadót igazol.
Csatárként Borvető Áron van érkezőben az NB II-es Szeged Csanád-GA csapatától.
Tovább a Diósgyőri könyv facebook oldalra >>>>>>>
forrás: Diósgyőri könyv facebook oldal
Az ITC-t nagy valószínűséggel a főszponzorunk vette meg strómanon keresztül.
Mondjuk az ITC-ben már egy ideje dolgoznak, megvan az új tulaj, természetesen strómanon keresztül...az Avas szálló épületét meg már egy ideje szintén reparálják, remélhetőleg a tulajdonos MCC megszüntetéséről hadováló exfideszes zsebmessiásunk még nem most azonnalra gondolja a kivégzést...
Van egy olyan érzésem, hogy ha valóban az eddigi 20%-a lesz (lehet ez is kamu, sokan így tudják innen onnan)... akkor nem biztos, hogy 12 csapatos lesz a mennyei... és még anno 14 vagy 16 csapatban reménykedtünk...? Nem is esünk ki :) tudom ez baromság... nálunk honnan lenne....
Azért azt csak puhán jegyzem meg, hogy a fagyi annyi pénzt szedett össze, de látjuk ott is van baj?...
Ha jól emlékszem volt már hasonló, hogy tele voltak lével, de következő évben? nem tudom, kizárták őket.... elfogyott akkor is a pénz?..... nem, csak átalakult..
Moderálva: 2026-05-30 19:40:03