Így állunk két héttel a felkészülés kezdete előtt

Szerző: amigeleken.hu | 2026-05-27 10:33:00

Sajtófigyelő - Diósgyőri könyv


A DVTK-nál két hét múlva kezdődik a felkészülés a 2026/27-es NB II-es idényre, de még nincs jóvá hagyott költségkerete a labdarúgócsapatnak, így a játékoskeret kialakítása terén sem történhettek lépések. A hírek szerint a DVTK-nál, akárcsak a többi NB I-es és NB II-es klubnál a Magyar Labdarúgó Szövetség azon nyilatkozatára várnak, hogy milyen összegekre számíthatnak a központi marketing- és reklámbevételekből.


Ami biztos: a DVTK-tól eddig 10 játékos távozott, köztük 7 külföldi, a 3 magyar közül pedig két olyan fiatal volt, akik kölcsönben szerepeltek itt.


A Diósgyőri könyv facebook oldal biztosra veszi, hogy a diósgyőriektől három légiós elköszön a következő napokban, hetekben, mert a dán Marco Lundnak, a koszovói, olasz Lirim Kastratinak és a francia Yohan Croizetnek – akinek ugyan a felesége magyar, de neki még nincs magyar állampolgársága, csak folyamatban van a kérelme -, az NB II-es kieséssel megszűnik a szerződése a jövő hónap végén. A külföldiek közül a spanyol Alexander Vallejonak ugyan nem, de mivel a DVTK a másodosztályban csak magyarokkal szerepel, nem tartják meg őt sem.

A magyar játékosok közül a védelemben bevethető Bárdos Bence, Szatmári Csaba, Bokros Szilárd, Kecskés Ákos, Tamás Márk, Szakos Bence hatosfogattal élő szerződése van a DVTK-nak. A 21 éves bal oldali védőnek Demeter Milánnak lejár a kontraktusa, őt szeretnék megtartani, erről tárgyalnak vele.

A középpályások közül Bényei Ágostonnak, Komlósi Bencének és Galántai Tamásnak és Macsó Máténak az új idényre is él a szerződése, viszont a 31 esztendős védekező középpályással, Holdampf Gergővel ugyanaz a helyzet, mint Demeter Milánnal.

Támadók tekintetében egyelőre szűkös a létszám: csupán Mucsányi Márk és kölcsönben a következő évadban is a DVTK-ban szereplő Varga Zétény említhető.

A Diósgyőr jövő évi keretének tagja lehet négy fiatal, saját nevelésű játékos, Kiss Bálint és Szlifka Zsombor védők, valamint Nazar Kovalenko és Kiss László középpályások.


A Diósgyőri könyv úgy tudja, hogy a DVTK kapusposztra is keres jelöltet, mert nem lehet biztosra venni, hogy a Bánhegyi Bogdán, Megyeri Gábor, Tuska Bálint hármasból mindenki itt folytatja. Középpályásokkal is folynak tárgyalások, és a hozzánk eljutott információk szerint rutinos támadót is szeretnének szerződtetni. Emiatt is járt néhány napja puhatolódzó megbeszélésen Miskolcon a Paksi FC-től elköszönt Ádám Martin, illetve ezért léptek kapcsolatba Novothny Somával – utóbbinak élő szerződése van a Kisvárda MG NB I-es csapatával, és esetleges távozására csak akkor kerülhet sor, ha a szabolcsi csapat támadót igazol.


Csatárként Borvető Áron van érkezőben az NB II-es Szeged Csanád-GA csapatától.


Tovább a Diósgyőri könyv facebook oldalra >>>>>>>


forrás: Diósgyőri könyv facebook oldal



Mutasd a teljes cikket
És ezt olvastad már?
Hozzászólások

40. user1984 |Válasz erre: 36. birodalmi-lepegeto
2026-05-30 16:11:02 Barna öves, Fanatikus tag

Az tényleg nem volt semmi... máig se értem... a régi stadionban voltak az események... az újban inkább csak keserűség, hiába szép...

2026-05-30 14:13:34 Barna öves, Tag

Kiegészíteném az előttem szólót,miskolc totálisan ki van vérezve. A hivatalos korábbi propaganda szerint miskolc lakossága 140 ezer  fő. 25 éve 210 ezres lakosú város volt.Szerintem maximum, 100-ezren vagyunk,nap mint nap látni ez a város kong az ürességtől.A két szememmel látom évtizedek óta itt alig van ember.A stadionról ne beszéljünk ha nem távozik a jelenlegi tulajdonos és az összes bábja 3 éven  belül a Stadler stadion sorsára jut  dvtk aréna.


38. zivatarlanc |Válasz erre: 36. birodalmi-lepegeto
2026-05-30 12:55:58 Fekete öves, Tag

Se pénz se szakértelem. 

37. zivatarlanc |Válasz erre: 27. Ignacio-Sanchez-Mejias
2026-05-30 12:54:42 Fekete öves, Tag

Miskolcnak semmi pénze nincs. A Mikomot most tették csődbe ezt követi az MVK a 16mrd tartozással. Hamarabb fog leállni a közlekedés mint ezt a hulladék Diósgyőrt megvegyék. Egy feneketlen kútba akkor se lenne értelme pénzt adni ha az a Diósgyőr... Max idieglenesen mint a vidi de itt erre sincs pénz. Az önkormányzat is csődbe megy, Toca nulla, Orbán maffia meg lerabolta és csődbe tette az összes megyei jogú várost. Ezek a tények sajnos. Az elmúlt 16 év pusztulata jól látszik. 

A Tisza első intézkedése remélem az lesz a játékosok adómentességének véget vetnek. Adózzon csak az összes. 

De persze Csöbört a nagy Sántha fant meg kellene kérdezni mint alkalmatlan tanácsadót miként akarja megmenteni a klubot... Most meglepően kussban van. 

2026-05-30 12:24:00 Fekete öves, Veterán

Se edző, se csapat, se tulaj. 
Ettől már csak az volt a nagyobb kabaré amikor 2004 nyáron két  "csapat" is edzett, a Kiprich meg a Döme féle. 

2026-05-30 11:00:13 Barna öves, Fanatikus tag

Sehogy...

34. toki* |Válasz erre: 29. vebgy
2026-05-30 09:13:44 Fekete öves, Veterán

5

33. izor600 |Válasz erre: 30. birodalmi-lepegeto
2026-05-30 05:39:25 Barna öves, Tag

 +  egyre szebb az  ITC,   Junó, Szentpéteri kapu toronyház,  Széchenyi 117-119 tömb,Kossuth mozi 30 éve,hogy Lyukóról mégcsak véletlenül se meséljek. A  DVTK meg a temető kapujába.Tényleg már csak a libegő hiányzik.És remélem hamarosan elindul a csapat ,hová máshová mint egy jó kis tengerpartra 2-3 hét táborozás összetartás,hogy az nb2.ben ne essenek szét.Hát itt tartunk most.

32. Attila841222 |Válasz erre: 25. betyarok
2026-05-29 21:48:53 Barna öves, Fanatikus tag

Ettől félek én is, hogy totálisan csődbe tették a klubot. A jó hírnév leamortizálásával, hogy még egy értelmes befektetőnek se jusson eszébe ide egy forinttal is beszállni.

31. bati1 |Válasz erre: 30. birodalmi-lepegeto
2026-05-29 19:11:49 Barna öves, Tag

10 millárddal tartoznak csak az MVK-nak..


Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...