Benczés Miklós lett a DVTK regionális utánpótlás szakmai igazgatója

Szerző: objektív | 2019-01-09 16:08:00

A DVTK regionális multisport klubbá vált az elmúlt években. A labdarúgáson belül folyik a közös munka, ami most szorosabb együttműködéssel még hatékonyabb lehet Benczés Miklós szakmai irányítása alatt.

- Miki a múltban is rendkívül hasznos tagja volt a DVTK vezetésének, örülök, hogy újra a DVTK csapatát erősíti, - nyilatkozta Sántha Gergely, a Diósgyőr FC Kft. ügyvezetője - és biztos vagyok benne, hogy komoly eredményeket fogunk elérni az általa vezetett területen, amely nagy jelentőségű a DVTK további építésében.

Benczés Miklós Salgótarjánban született, Miskolcon nőtt fel, a DVTK-ban lett elismert edző, miközben végigjárta a ranglétrát az utánpótlástól az első csapatig. Dolgozott vezetőedzőként, sportigazgatóként, nyáron a DVTK Labdarúgó Akadémia igazgatói posztjáról csábította el a Puskás Akadémia FC.

Mostantól regionális utánpótlás szakmai igazgatóként a DVTK Labdarúgó Akadémia, a Salgótarjáni BTC, az Eger SE, és az előkészítés alatt álló Felvidéki Labdarúgó Akadémia munkájáért felel.

- Örülök, hogy a korábban elkezdett munkát folytathatom Diósgyőrben - kezdte Benczés Miklós. - A legújabb megbízatásom szerteágazó, nem csak sportszakmai feladat, aminek a középpontjában az utánpótlás található. Az akadémia szakmai vezetése által megfogalmazott képzési és nevelési célok megvalósítása és ellenőrzése, illetve egy stabil alapokon működő, optimalizált rendszer felépítése, majd működtetése a feladatom.

Amikor a DVTK a számára legideálisabb jövőképet kereste, akkor a regionális együttműködésben találta meg a legtöbb eredménnyel kecsegtető utat. Később az MLSZ is ezt az irányt vélte üdvözítőnek, és 12 Regionális Utánpótlás Központot (RUK) hozott létre.

- A DVTK vezető szerepet játszik partnerklubokban folyó szakmai munka összehangolásában - folytatta a testnevelő tanári és UEFA PRO licencees edzői diplomával is rendelkező szakember. - Ez a rendszer az országban egyedülálló, és egyre többfelől hallom vissza, hogy jó úton járunk. Az elmúlt időszakban is nagy örömmel követtem a távolból, hogy Tajti József sportigazgató és Sütő Szilárd, a DVTK Labdarúgó Akadémia igazgatója milyen kiváló munkát végzett. Azonban nem szabad megelégednünk azzal, amit eddig elértünk.

A DVTK Labdarúgó Akadémia fejlődésében fontos mérföldkőt jelentett az akadémiai épület, és a sportpályák átadása. Salgótarjánban és Egerben is elkezdődött az infrastrukturális fejlesztés, előbbi helyszínen az akadémia épületének alapkövét is letették decemberben.

- Mindkét partnerklubunk régóta vár ilyen jellegű fejlesztésre, ami hagyományaik alapján is megilleti őket. Azonban fontos hangsúlyozni, hogy önmagában az infrastruktúra nem fog válogatott játékosokat termelni, de szükség van a jó minőségű pályákra, hogy színvonalas munkát lehessen végezni, és ki lehessen bontani a régióban élő fiatalok tehetségét.

A Felvidéki Labdarúgó Akadémia ügyében viszont még nem történt meg az indulás bejelentése.

- Rajtunk kívül álló okok miatt ebben történt a legkisebb előrelépés távollétem idején, de most a legrövidebb idő alatt meg kell találni azt a megoldást, hogy ott is elindulhasson a munka. Amellett, hogy tovább tágítjuk a régiónk határait, óriási lépést tehet a DVTK a nemzetközi szereplővé válás irányában. És ha a labdarúgásban eredményt tudunk felmutatni, akkor példát mutathatunk a DVTK-ban űzhető többi sportág számára is.

Olvasd el a teljes cikket>>>

forrás, fotó: dvtk.eu

Mutasd a teljes cikket
És ezt olvastad már?
Hozzászólások

80. diosgyori |Válasz erre: 79. szaky
2019-01-10 17:06:16 Barna öves, Fanatikus tag
Pontosan!!!!
Sajnos még én se járok meccsre.....

De azért továbbra is hajrá DIÓSGYŐR!

Témához szólva.... háááát inkább nem....... : ((
79. szaky |Válasz erre: 78. toki
2019-01-10 15:30:50 Barna öves, Fanatikus tag
Évek óta írom, ha nem tetszik a rendszer egy ütőkártya van a kezünkben, hogy valamiféle változást elindítsunk, az pedig a totális bojkott, és távolmaradás a meccstől, de mi magyarok képtelenek vagyunk összefogni (sajnos).
78. toki* |Válasz erre: 76. bohumil-stejskal
2019-01-10 15:08:03 Fekete öves, Veterán
Ebben (is) teljes mértékben egyetértek veled. Oké, hogy L.T. meg Sántha arra sem méltat minket, hogy akár a sajtón keresztül hazudjon nekünk, de, hogy még a kommunikációs igazgató sem, ez azért na....! Nem Tajtit, és nem az edzőnket kéne folyamatosan nyaggatni ez ügyben. Én megmondom az őszintét őket, az átigazolási időszak és a felkészülési időszak kezdetén, s majdan a végén kérdezném meg. tejhát mi volt az "A,B,C.....Z,Zs" terv, és ebből mi valósult meg??? Ennyi.
77. MertAkiDiósgyőőőri* |Válasz erre: 76. bohumil-stejskal
2019-01-10 14:29:58 Fekete öves, Veterán
És valakik ezért pénzt kapnak...
76. bohumil-stejskal |Válasz erre: 75. jajdejóasör
2019-01-10 14:02:10 Fekete öves, Őstag
Ebben igazad van. Én pl. fel sem vagyok háborodva, már régen nem. Előre látta ezt a húzást is itt mindenki. Lehet pont ezért merték meghúzni.
Amúgy ami egy kicsit felb.sz az a klub kommunikációja. Olvastátok ezt a cikket itt fent? Bakker arra nem vették a fáradságot, hogy valami picit eredetibbel kijöjjenek. Szórul-szóra ugyan ezt a "bemutatkozót" nyomták le minden egyes alkalommal. Most már mindig így lesz? "Miki elmegy sablon" és "Miki visszajön sablon" fél évente a sajtónak? Annyira le vagyunk szarva, hogy a kommunikációs szakember arra nem képes, hogy fél évente megerőltesse magát és pár sorban (nem 20 oldalas esszével) valami "mással" kijöjjön! NA EZ ITT A VÉRLÁZÍTÓ számomra! Remélem megváltozik itt hamarosan minden !
...
Tudom, tudom ... bili vs. kezem :(
75. jajdejóasör |Válasz erre: 37. ERIK A VIKING
2019-01-10 12:38:43 Barna öves, Tag
"Most lett elegem az egészből! "

Úgy irigylem az ilyen embereket.
Én már nem is emlékszem, mikor lett elegem az egészből...

Egyébként túl lett ez a dolog lihegve, sokkal de sokkal nagyobb problémáink vannak annál, minthogy Benczés itt dolgozik-e vagy sem. Nem volt nélkülözhetetlen mielőtt elment, mintahogy nem zavar sok vizet úgy sem, hogy visszajött. Egy, a népes igazgatótáborból, akik semmit sem csinálnak és akiknek kurvára nem számít ez a klub.
Nem több nem kevesebb. Szerintem.
2019-01-10 10:49:24 Piros öves, Őstag
"Az elmúlt időszakban is nagy örömmel követtem a távolból, hogy Tajti József sportigazgató és Sütő Szilárd, a DVTK Labdarúgó Akadémia igazgatója milyen kiváló munkát végzett."

Sajnos ennek a "kiváló" munkának az eredményét mi közelről látjuk....

Egyébként meg az ilyen dumákról mindig az jut eszembe, amit Winston mondott a Ponyvaregényben: "jó jó, azért még ne kezdjük el szopkodni egymás f@szát" :)
73. korxi* |Válasz erre: 64. bohumil-stejskal
2019-01-10 08:35:30 Fekete öves, Veterán
Jól összefoglaltad a helyzetet, bizonyosan így van a rendszer, mert még a klubházon belül sem lehetnek ennyire de ennyire hülyék, önerőből és szabad akaratból . Jó lenne ha valahogy megtérítenék nekünk a fizetését, és bekerülne a munkaköri leírásába hogy amíg itt van, azt megkapja havonta, de szigorúan tilos 500 méteres körzeten belülre megközelítenie a papír szerinti munkahelyét.
72. falcao700 |Válasz erre: 36. Atesz
2019-01-10 08:32:44 Kék öves, Tag
Emlékszem arra, amikor Benczés xxxxxxxxx egyszerre volt miskolci önkormányzati képviselő valamint felcsúti vezetőedző is.

Moderálva: 2019-01-10 11:55:57

71. sziriusz |Válasz erre: 69. ERIK A VIKING
2019-01-10 07:41:27 Barna öves, Tag
Pont ezt mondom ėn is! Orbán ideszólt hogy vissza kell venni,különben nagy bajok lesznek! Ez már így megy mindenhol,minden tėren az országban! Ezt már nem lehet eltűrni! Ami itt megy az mindennek a legalja! Ez már nem a mi klubbunk! Sírni tudnėk,de nem fogok, ha mások is fogják tolni a Benczės takarodj rigmusokat akkor a nėp haragja vėgre felnyithatja a szemüket az illetėkeseknek! Ettől több szart már nem nyelhetünk le!
Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...