Benczés Miklós lett a DVTK regionális utánpótlás szakmai igazgatója

Szerző: objektív | 2019-01-09 16:08:00

A DVTK regionális multisport klubbá vált az elmúlt években. A labdarúgáson belül folyik a közös munka, ami most szorosabb együttműködéssel még hatékonyabb lehet Benczés Miklós szakmai irányítása alatt.

- Miki a múltban is rendkívül hasznos tagja volt a DVTK vezetésének, örülök, hogy újra a DVTK csapatát erősíti, - nyilatkozta Sántha Gergely, a Diósgyőr FC Kft. ügyvezetője - és biztos vagyok benne, hogy komoly eredményeket fogunk elérni az általa vezetett területen, amely nagy jelentőségű a DVTK további építésében.

Benczés Miklós Salgótarjánban született, Miskolcon nőtt fel, a DVTK-ban lett elismert edző, miközben végigjárta a ranglétrát az utánpótlástól az első csapatig. Dolgozott vezetőedzőként, sportigazgatóként, nyáron a DVTK Labdarúgó Akadémia igazgatói posztjáról csábította el a Puskás Akadémia FC.

Mostantól regionális utánpótlás szakmai igazgatóként a DVTK Labdarúgó Akadémia, a Salgótarjáni BTC, az Eger SE, és az előkészítés alatt álló Felvidéki Labdarúgó Akadémia munkájáért felel.

- Örülök, hogy a korábban elkezdett munkát folytathatom Diósgyőrben - kezdte Benczés Miklós. - A legújabb megbízatásom szerteágazó, nem csak sportszakmai feladat, aminek a középpontjában az utánpótlás található. Az akadémia szakmai vezetése által megfogalmazott képzési és nevelési célok megvalósítása és ellenőrzése, illetve egy stabil alapokon működő, optimalizált rendszer felépítése, majd működtetése a feladatom.

Amikor a DVTK a számára legideálisabb jövőképet kereste, akkor a regionális együttműködésben találta meg a legtöbb eredménnyel kecsegtető utat. Később az MLSZ is ezt az irányt vélte üdvözítőnek, és 12 Regionális Utánpótlás Központot (RUK) hozott létre.

- A DVTK vezető szerepet játszik partnerklubokban folyó szakmai munka összehangolásában - folytatta a testnevelő tanári és UEFA PRO licencees edzői diplomával is rendelkező szakember. - Ez a rendszer az országban egyedülálló, és egyre többfelől hallom vissza, hogy jó úton járunk. Az elmúlt időszakban is nagy örömmel követtem a távolból, hogy Tajti József sportigazgató és Sütő Szilárd, a DVTK Labdarúgó Akadémia igazgatója milyen kiváló munkát végzett. Azonban nem szabad megelégednünk azzal, amit eddig elértünk.

A DVTK Labdarúgó Akadémia fejlődésében fontos mérföldkőt jelentett az akadémiai épület, és a sportpályák átadása. Salgótarjánban és Egerben is elkezdődött az infrastrukturális fejlesztés, előbbi helyszínen az akadémia épületének alapkövét is letették decemberben.

- Mindkét partnerklubunk régóta vár ilyen jellegű fejlesztésre, ami hagyományaik alapján is megilleti őket. Azonban fontos hangsúlyozni, hogy önmagában az infrastruktúra nem fog válogatott játékosokat termelni, de szükség van a jó minőségű pályákra, hogy színvonalas munkát lehessen végezni, és ki lehessen bontani a régióban élő fiatalok tehetségét.

A Felvidéki Labdarúgó Akadémia ügyében viszont még nem történt meg az indulás bejelentése.

- Rajtunk kívül álló okok miatt ebben történt a legkisebb előrelépés távollétem idején, de most a legrövidebb idő alatt meg kell találni azt a megoldást, hogy ott is elindulhasson a munka. Amellett, hogy tovább tágítjuk a régiónk határait, óriási lépést tehet a DVTK a nemzetközi szereplővé válás irányában. És ha a labdarúgásban eredményt tudunk felmutatni, akkor példát mutathatunk a DVTK-ban űzhető többi sportág számára is.

Olvasd el a teljes cikket>>>

forrás, fotó: dvtk.eu

Mutasd a teljes cikket
És ezt olvastad már?
Hozzászólások

2019-01-11 20:29:33 Lila öves, Tag
xxxx

Moderálva: 2019-01-12 19:48:36

89. Krapulax |Válasz erre: 88. pecz-dezso
2019-01-11 14:06:07 Piros öves, Őstag
Helyes döntés.
Épp ideje lenne a szurkolókat a meccsekről is kitiltani.
Már ügysincs semmi közünk az egészhez.
Az a halom menedzser, igazgató meg tanácsadó bihall, csöbörkati megtölti a VIP-t, elegek ők oda.
2019-01-11 12:27:12 Narancs öves, Tag
Leisztinger úrhoz lenne egy költői kérdésem . Tudja -e ,hogy Minarik Ede ,hogy működtette a mosodáját?Lehetne belőle tanulni.
Nem értem a szurkolók részéről a felháborodást. Kérem mindenki olvassa vissza korábbi irományát. Én kitartok korábbi véleményeim mellett, amit többször, többen sérelmeztek. A véleményem az, hogy kell a jó szakember. Benczés úr már bizonyított. Már akkor felfigyeltem pályafutására ,amikor Hejőcsabán sikert sikerre halmozott. Valószínű erről sokan lemaradtak és most próbálják valahogy csalódásaikat palástolni. A felismerés soha sem késő, igaz én is nehezen vallom be magamnak ha hülyeséget írok , de ész érvekkel meg lehet győzni.
Szerdán a szakadó hóesésben meg akartam nézni az edzést a mihez tartást végett , ha hazajönnek az edzőtáborból, de kizavart a biztonságért felelős, hogy ez zártkörű edzés és Sánta úrtól kell engedélyt kérnem. Már most leírhatom, hogy a törökországi edzőtáborozás sikeres volt. Kérem a honlap szerkesztőit, hogy amikor átfogják venni a DVTK eu.-ról az edzőtáborról készült maszlagot tiltsanak ki, megelőzendő az infarktusom.
Hajrá Diósgyőr!
87. kohasz |Válasz erre: 28. sadab1
2019-01-11 12:15:28 Barna öves, Fanatikus tag
Csak aki tök sötét és nem tud értelmesen gondolkodni és látni az hiszi el, hogy Leisztinger nincs a hatalom alá rendelve!
2019-01-11 11:44:36 Barna öves, Fanatikus tag
Ez egyszerűen borzasztó! Nincs ennek az embernek önkritikája? De ugyanez vonatkozik azokra is akik egy ilyen xxxxxxxxxxxxx állást biztosítanak! Ez mindent mutat, csak a Miskolc előrelépését nem a sport területén. xxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx

Moderálva: 2019-01-11 12:33:39

2019-01-10 21:20:08 Kék öves, Tag
több mint kellemetlen. Nem is tudom mivel van igázán probléma. Az, hogy valaki a kapcsolati tőkéjét kihasználva poziciókat szererez azzal igazán semmi probléma nincs, azt gondolom ezt ki is kell használni. De azt , hogy ezekben nem teljesít megfelelően , hiszen a Puskástól két alkalommal is talán korábban mint maga is gondolta el lett küldve, és ezt figyelembe véve kicsit torz a kép . Legalább igazgató helyettes lett volna , vagy csak koordinátor vagy gazdasági igazgató :). Nem hiszem , hogy ezt komolyan lehet venni. Valószínűleg nem Leisztinger hozta vissza ...Szóval tényleg kellemetlen.
2019-01-10 21:09:01 Piros öves, Őstag
Miki, mondj le magadtól s így kicsit javítod a renomédat. Hatalmas itt az ellenszenv, amit Te magad generáltál az évek alatt. Senki nem tud már benned bízni. Jobb, ha átadod másnak a pozit hidd el. Minden egyes sportrendezvényen és tájékoztatón izzadni fogsz a szurkolói légkör miatt. Kell ez neked?
83. korxi* |Válasz erre: 76. bohumil-stejskal
2019-01-10 21:01:46 Fekete öves, Veterán
"Előre látta ezt a húzást is itt mindenki."

Csak a magam nevében beszélhetek, és ebben egyet is értek meg nem is. Amikor Benczés másodszor elment Felcsútra, azt mondtam hogy oké, de miután majd másodszor is kirúgták onnan, ne akarjon visszajönni ide semmilyen igazgatónak.
Az első részt teljesen komolyan gondoltam, tehát tudtam hogy nem ért ehhez a szakmához, ezért teljesen biztos voltam abban hogy szar lesz vele a Felcsút is, és ezért másodszor is ki fogják rúgni onnan, még a szezon vége előtt.
Őszintén megmondom viszont hogy a második részt már csak afféle szóvirágnak szántam ide a fórumra, mert valójában elképzelhetetlennek tartottam hogy a tényleges valóságban lesz képe megpróbálni megint visszajönni ide, de leginkább azt hogy hajlandók lesznek visszavenni is.
2019-01-10 19:23:49 Narancs öves, Tag
Csak most keveredtem ide, nem olvastam a többi hozzászólást. Bencés Mikit, edzőnket nagyra becsülöm, mondhatni kedvenc. Bencés Miklós megélhetési sportvezető irritál. Szeretnék én egy ilyen munkahelyet, ami időnként elenged zsebpénzt keresni, majd szó nélkül visszafogad. Minden évben eljátszanám.
2019-01-10 18:32:10 Fehér öves, Újonc
Gyakoroljunk közösen és hangosa kiabáljuk minden mérkőzésen hogy BENCÉS TAKARÓDJ. Nem kell már nekünk ez a xxxxxxxxx

Moderálva: 2019-01-10 19:27:39

Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...