Benczés Miklós lett a DVTK regionális utánpótlás szakmai igazgatója

Szerző: objektív | 2019-01-09 16:08:00

A DVTK regionális multisport klubbá vált az elmúlt években. A labdarúgáson belül folyik a közös munka, ami most szorosabb együttműködéssel még hatékonyabb lehet Benczés Miklós szakmai irányítása alatt.

- Miki a múltban is rendkívül hasznos tagja volt a DVTK vezetésének, örülök, hogy újra a DVTK csapatát erősíti, - nyilatkozta Sántha Gergely, a Diósgyőr FC Kft. ügyvezetője - és biztos vagyok benne, hogy komoly eredményeket fogunk elérni az általa vezetett területen, amely nagy jelentőségű a DVTK további építésében.

Benczés Miklós Salgótarjánban született, Miskolcon nőtt fel, a DVTK-ban lett elismert edző, miközben végigjárta a ranglétrát az utánpótlástól az első csapatig. Dolgozott vezetőedzőként, sportigazgatóként, nyáron a DVTK Labdarúgó Akadémia igazgatói posztjáról csábította el a Puskás Akadémia FC.

Mostantól regionális utánpótlás szakmai igazgatóként a DVTK Labdarúgó Akadémia, a Salgótarjáni BTC, az Eger SE, és az előkészítés alatt álló Felvidéki Labdarúgó Akadémia munkájáért felel.

- Örülök, hogy a korábban elkezdett munkát folytathatom Diósgyőrben - kezdte Benczés Miklós. - A legújabb megbízatásom szerteágazó, nem csak sportszakmai feladat, aminek a középpontjában az utánpótlás található. Az akadémia szakmai vezetése által megfogalmazott képzési és nevelési célok megvalósítása és ellenőrzése, illetve egy stabil alapokon működő, optimalizált rendszer felépítése, majd működtetése a feladatom.

Amikor a DVTK a számára legideálisabb jövőképet kereste, akkor a regionális együttműködésben találta meg a legtöbb eredménnyel kecsegtető utat. Később az MLSZ is ezt az irányt vélte üdvözítőnek, és 12 Regionális Utánpótlás Központot (RUK) hozott létre.

- A DVTK vezető szerepet játszik partnerklubokban folyó szakmai munka összehangolásában - folytatta a testnevelő tanári és UEFA PRO licencees edzői diplomával is rendelkező szakember. - Ez a rendszer az országban egyedülálló, és egyre többfelől hallom vissza, hogy jó úton járunk. Az elmúlt időszakban is nagy örömmel követtem a távolból, hogy Tajti József sportigazgató és Sütő Szilárd, a DVTK Labdarúgó Akadémia igazgatója milyen kiváló munkát végzett. Azonban nem szabad megelégednünk azzal, amit eddig elértünk.

A DVTK Labdarúgó Akadémia fejlődésében fontos mérföldkőt jelentett az akadémiai épület, és a sportpályák átadása. Salgótarjánban és Egerben is elkezdődött az infrastrukturális fejlesztés, előbbi helyszínen az akadémia épületének alapkövét is letették decemberben.

- Mindkét partnerklubunk régóta vár ilyen jellegű fejlesztésre, ami hagyományaik alapján is megilleti őket. Azonban fontos hangsúlyozni, hogy önmagában az infrastruktúra nem fog válogatott játékosokat termelni, de szükség van a jó minőségű pályákra, hogy színvonalas munkát lehessen végezni, és ki lehessen bontani a régióban élő fiatalok tehetségét.

A Felvidéki Labdarúgó Akadémia ügyében viszont még nem történt meg az indulás bejelentése.

- Rajtunk kívül álló okok miatt ebben történt a legkisebb előrelépés távollétem idején, de most a legrövidebb idő alatt meg kell találni azt a megoldást, hogy ott is elindulhasson a munka. Amellett, hogy tovább tágítjuk a régiónk határait, óriási lépést tehet a DVTK a nemzetközi szereplővé válás irányában. És ha a labdarúgásban eredményt tudunk felmutatni, akkor példát mutathatunk a DVTK-ban űzhető többi sportág számára is.

Olvasd el a teljes cikket>>>

forrás, fotó: dvtk.eu

Mutasd a teljes cikket
És ezt olvastad már?
Hozzászólások

96. sziriusz |Válasz erre: 94. dudik-attila
2019-01-13 11:16:56 Barna öves, Tag
Ember,te hol élsz?
Xxx nézd meg akkor a neten wikipédián,mit jelent. Annyit elárulok hogy xxxxxx szól,és nem éppen kedves szavak erről az emberről,vagy miről..
A xxxxx így már könnyű lesz összeraknod.

Moderálva: 2019-01-13 11:30:42

95. KáGábor* |Válasz erre: 94. dudik-attila
2019-01-12 18:55:43 Fekete öves, Veterán
Keress rá neten az xxxx -re, onnantól meglesz a válasz.

Moderálva: 2019-01-12 19:47:51

2019-01-12 18:30:51 Fekete öves, Veterán
Mi az a B1G?
2019-01-12 16:03:32 Piros öves, Őstag
Tökéletesen hiteltelen ez a jó ember! Én szégyenlem magam ő helyette! Gyalázatos ez a mostani DVTK vezetés!!!
2019-01-12 08:05:26 Barna öves, Tag
xxxxx

Moderálva: 2019-01-12 19:48:04

2019-01-11 21:34:42 Barna öves, Fanatikus tag
Most hallottam,tutti info! Benczest a mi gorenk küldte felcsutra. Kettős céllal: 1 kiejteni a felcsutot,2 megfigyelni a tehetsegeket,kit lehetne elhozzni! Úgyhogy nem szidni majd meccsen! Ráadásul mar ezt 2* megcsinálta! Respekt herr Benczes!
Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...