Benczés Miklós lett a DVTK regionális utánpótlás szakmai igazgatója

Szerző: objektív | 2019-01-09 16:08:00

A DVTK regionális multisport klubbá vált az elmúlt években. A labdarúgáson belül folyik a közös munka, ami most szorosabb együttműködéssel még hatékonyabb lehet Benczés Miklós szakmai irányítása alatt.

- Miki a múltban is rendkívül hasznos tagja volt a DVTK vezetésének, örülök, hogy újra a DVTK csapatát erősíti, - nyilatkozta Sántha Gergely, a Diósgyőr FC Kft. ügyvezetője - és biztos vagyok benne, hogy komoly eredményeket fogunk elérni az általa vezetett területen, amely nagy jelentőségű a DVTK további építésében.

Benczés Miklós Salgótarjánban született, Miskolcon nőtt fel, a DVTK-ban lett elismert edző, miközben végigjárta a ranglétrát az utánpótlástól az első csapatig. Dolgozott vezetőedzőként, sportigazgatóként, nyáron a DVTK Labdarúgó Akadémia igazgatói posztjáról csábította el a Puskás Akadémia FC.

Mostantól regionális utánpótlás szakmai igazgatóként a DVTK Labdarúgó Akadémia, a Salgótarjáni BTC, az Eger SE, és az előkészítés alatt álló Felvidéki Labdarúgó Akadémia munkájáért felel.

- Örülök, hogy a korábban elkezdett munkát folytathatom Diósgyőrben - kezdte Benczés Miklós. - A legújabb megbízatásom szerteágazó, nem csak sportszakmai feladat, aminek a középpontjában az utánpótlás található. Az akadémia szakmai vezetése által megfogalmazott képzési és nevelési célok megvalósítása és ellenőrzése, illetve egy stabil alapokon működő, optimalizált rendszer felépítése, majd működtetése a feladatom.

Amikor a DVTK a számára legideálisabb jövőképet kereste, akkor a regionális együttműködésben találta meg a legtöbb eredménnyel kecsegtető utat. Később az MLSZ is ezt az irányt vélte üdvözítőnek, és 12 Regionális Utánpótlás Központot (RUK) hozott létre.

- A DVTK vezető szerepet játszik partnerklubokban folyó szakmai munka összehangolásában - folytatta a testnevelő tanári és UEFA PRO licencees edzői diplomával is rendelkező szakember. - Ez a rendszer az országban egyedülálló, és egyre többfelől hallom vissza, hogy jó úton járunk. Az elmúlt időszakban is nagy örömmel követtem a távolból, hogy Tajti József sportigazgató és Sütő Szilárd, a DVTK Labdarúgó Akadémia igazgatója milyen kiváló munkát végzett. Azonban nem szabad megelégednünk azzal, amit eddig elértünk.

A DVTK Labdarúgó Akadémia fejlődésében fontos mérföldkőt jelentett az akadémiai épület, és a sportpályák átadása. Salgótarjánban és Egerben is elkezdődött az infrastrukturális fejlesztés, előbbi helyszínen az akadémia épületének alapkövét is letették decemberben.

- Mindkét partnerklubunk régóta vár ilyen jellegű fejlesztésre, ami hagyományaik alapján is megilleti őket. Azonban fontos hangsúlyozni, hogy önmagában az infrastruktúra nem fog válogatott játékosokat termelni, de szükség van a jó minőségű pályákra, hogy színvonalas munkát lehessen végezni, és ki lehessen bontani a régióban élő fiatalok tehetségét.

A Felvidéki Labdarúgó Akadémia ügyében viszont még nem történt meg az indulás bejelentése.

- Rajtunk kívül álló okok miatt ebben történt a legkisebb előrelépés távollétem idején, de most a legrövidebb idő alatt meg kell találni azt a megoldást, hogy ott is elindulhasson a munka. Amellett, hogy tovább tágítjuk a régiónk határait, óriási lépést tehet a DVTK a nemzetközi szereplővé válás irányában. És ha a labdarúgásban eredményt tudunk felmutatni, akkor példát mutathatunk a DVTK-ban űzhető többi sportág számára is.

Olvasd el a teljes cikket>>>

forrás, fotó: dvtk.eu

Mutasd a teljes cikket
És ezt olvastad már?
Hozzászólások

2019-01-10 06:56:11 Piros öves, Fanatikus tag
Most, hogy sikeresen elköltöttük Lipták felszabaduló bérét, várhatjuk a minőségi másod, harmad osztályú játékosok leigazolását akik majd bent tartanak minket... Meddig lehet morálisan zülleszteni szeretett klubbunkat? Azt már számos esetben bizonyította a vezetés, hogy mindig van lentebb is szint! Nem gondoltam volna, hogy eljutok odáig , hogy a béka seggének látványának is tudnék örülni. Nagyon dühös és szomorú vagyok, hogy ezt meg lehet tenni... Pont itt, pont velünk...
2019-01-10 06:39:29 Lila öves, Tag
És ne politizalj ez a kis paprika jancsi hogy került vissza? A politika által ez az ország amibe élünk!
Most meg nevetnek egy jót rajtunk, felhaborodtak majd le csitulnak aztán két hét mulva emlékezni se fognak rá! Hát nem elég volt, országos szinten meg klub szinten is Mlsztől kezdve Országgyűlés át klubvezetés most lett elég!
2019-01-10 00:50:23 Barna öves, Tag
Hányinger..........
2019-01-10 00:41:26 Piros öves, Fanatikus tag
Lehet rég volt június,de azért én nem felejtem,miszerint:
A klub tájékoztatása szerint az új edző egyelőre nem kívánt nyilatkozni, így a Puskás Akadémia honlapján közzétett interjúból szemezgetünk. Nos, Benczés Miklós elmondta: titkon remélte, hogy visszatérhet Felcsútra.

„Annál nagyobb elismerés nem lehet egy edzőnek, ha ugyanott, ahol korábban megfordult, szívesen visszavárják – fogalmazott Benczés Miklós. – Ez fordítva is igaz: visszavágytam a klubhoz, ez pedig a Puskás Akadémia részéről érdem.”„Van még egy cél: hidat építeni az akadémia és a felnőttcsapat közé” – mondta Benczés Miklós.
Ott elég hamar rájöttek,hogy szélhámos.itt van aki örömmel látja:(
Lelke rajta mindenkinek.én itt befejeztem.Hányinger az egész magyar foci.Legközelebb mi lesz?Kivezényelnek minket szurkolni???1 forintot nem költök innentől kezdve a magyar focira,ahol ilyen bukott "szakik"dolgoznak.
2019-01-09 23:53:12 Fekete öves, Veterán
Néha a klub kiad állásajánlatokat futballal kevésbé kapcsolatos munkakörre, ahova referenciákat, elért eredményeket, kismillió készséget várnak el, Benczés esetében is volt több körös interjú és pályáztatás?
Elég fontos pozíció ez, remélem nem volt letudva, egy hívással utána egy pacsival....
2019-01-09 23:48:34 Fekete öves, Őstag
Úgy gondolom a facebook és itteni bejegyzések alapján, hogy a szurkolói vélemény egyértelmű és egyöntetű, reméljük eljut majd az érintettekhez (sokadik) elégedetlenségünk. Kezd nyílni az emberek szeme és egyre csökken a tolerancia az efféle, Bohumil által is leírt működésű körökkel szemben.
2019-01-09 23:32:20 Fekete öves, Őstag
Gyerekek! Most miért bántjátok Miklóst? Akinek nem esett volna le mára: "A MAGYAR FOCI" szépen mutatja egy igazi maffia szervezet jegyeit. Itt nincsenek klubok csak alszervezetek. Itt nincsenek rivális edzők, klub tulajok, vezetők. Mindenki ismer mindenkit és mindenki haverja mindenkinek a játékostól kezdve bírón, klub vezetőn át a mlsz funkcionáriusig bezárólag. Egy csecset szív mindenki azon össze nem veszik senki. Senki nem marad le erről a csecsről a szervezet nem hagyja. Mindig akad a tagoknak valahol csecs. A szervezet összezár főleg külső támadás esetén.
Na ezek után kampányoljon nekem hitelesen bárki is hogy tiszta verseny tiszta küzdelem gyere buzdítsd a csapatot " te mint szurkoló vagy a legfontosabb" szükség van rád. Csodálkozik bárki hogy ki vannak ábrándulva a fociból az emberek?
2019-01-09 23:13:00 Fekete öves, Veterán
Még Rudolf leigazolását várom.
2019-01-09 23:10:09 Fekete öves, Veterán
Legalább valakinek lesz teljes 2Rule-os szettje, kabát, sapka, egyebek, igaz a szín nem stimmel, de sebaj.
61. szombatondelelott* |Válasz erre: 10. makaó
2019-01-09 23:05:30 Fekete öves, Veterán
Felcsútra is, eddig kétszer, ja.
Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...