Benczés Miklós lett a DVTK regionális utánpótlás szakmai igazgatója

Szerző: objektív | 2019-01-09 16:08:00

A DVTK regionális multisport klubbá vált az elmúlt években. A labdarúgáson belül folyik a közös munka, ami most szorosabb együttműködéssel még hatékonyabb lehet Benczés Miklós szakmai irányítása alatt.

- Miki a múltban is rendkívül hasznos tagja volt a DVTK vezetésének, örülök, hogy újra a DVTK csapatát erősíti, - nyilatkozta Sántha Gergely, a Diósgyőr FC Kft. ügyvezetője - és biztos vagyok benne, hogy komoly eredményeket fogunk elérni az általa vezetett területen, amely nagy jelentőségű a DVTK további építésében.

Benczés Miklós Salgótarjánban született, Miskolcon nőtt fel, a DVTK-ban lett elismert edző, miközben végigjárta a ranglétrát az utánpótlástól az első csapatig. Dolgozott vezetőedzőként, sportigazgatóként, nyáron a DVTK Labdarúgó Akadémia igazgatói posztjáról csábította el a Puskás Akadémia FC.

Mostantól regionális utánpótlás szakmai igazgatóként a DVTK Labdarúgó Akadémia, a Salgótarjáni BTC, az Eger SE, és az előkészítés alatt álló Felvidéki Labdarúgó Akadémia munkájáért felel.

- Örülök, hogy a korábban elkezdett munkát folytathatom Diósgyőrben - kezdte Benczés Miklós. - A legújabb megbízatásom szerteágazó, nem csak sportszakmai feladat, aminek a középpontjában az utánpótlás található. Az akadémia szakmai vezetése által megfogalmazott képzési és nevelési célok megvalósítása és ellenőrzése, illetve egy stabil alapokon működő, optimalizált rendszer felépítése, majd működtetése a feladatom.

Amikor a DVTK a számára legideálisabb jövőképet kereste, akkor a regionális együttműködésben találta meg a legtöbb eredménnyel kecsegtető utat. Később az MLSZ is ezt az irányt vélte üdvözítőnek, és 12 Regionális Utánpótlás Központot (RUK) hozott létre.

- A DVTK vezető szerepet játszik partnerklubokban folyó szakmai munka összehangolásában - folytatta a testnevelő tanári és UEFA PRO licencees edzői diplomával is rendelkező szakember. - Ez a rendszer az országban egyedülálló, és egyre többfelől hallom vissza, hogy jó úton járunk. Az elmúlt időszakban is nagy örömmel követtem a távolból, hogy Tajti József sportigazgató és Sütő Szilárd, a DVTK Labdarúgó Akadémia igazgatója milyen kiváló munkát végzett. Azonban nem szabad megelégednünk azzal, amit eddig elértünk.

A DVTK Labdarúgó Akadémia fejlődésében fontos mérföldkőt jelentett az akadémiai épület, és a sportpályák átadása. Salgótarjánban és Egerben is elkezdődött az infrastrukturális fejlesztés, előbbi helyszínen az akadémia épületének alapkövét is letették decemberben.

- Mindkét partnerklubunk régóta vár ilyen jellegű fejlesztésre, ami hagyományaik alapján is megilleti őket. Azonban fontos hangsúlyozni, hogy önmagában az infrastruktúra nem fog válogatott játékosokat termelni, de szükség van a jó minőségű pályákra, hogy színvonalas munkát lehessen végezni, és ki lehessen bontani a régióban élő fiatalok tehetségét.

A Felvidéki Labdarúgó Akadémia ügyében viszont még nem történt meg az indulás bejelentése.

- Rajtunk kívül álló okok miatt ebben történt a legkisebb előrelépés távollétem idején, de most a legrövidebb idő alatt meg kell találni azt a megoldást, hogy ott is elindulhasson a munka. Amellett, hogy tovább tágítjuk a régiónk határait, óriási lépést tehet a DVTK a nemzetközi szereplővé válás irányában. És ha a labdarúgásban eredményt tudunk felmutatni, akkor példát mutathatunk a DVTK-ban űzhető többi sportág számára is.

Olvasd el a teljes cikket>>>

forrás, fotó: dvtk.eu

Mutasd a teljes cikket
És ezt olvastad már?
Hozzászólások

2019-01-09 23:04:27 Fekete öves, Veterán
Örökké itt fog kísérteni?
NEM örülök neki, ez van.
2019-01-09 22:35:04 Lila öves, Tag
Miki!
Szerintem menj fel mindennap a xxxxxxxxx szobájába és csókolgassátok össze egymást, hogy milyen k...a összetartó vezetők vagytok és a klubhűségről, a szakmaiságról értekezzetek. Annyi xxxxxxx xcxxxxxxxxxx . Isten őrizz hogy fiatalok közelébe engedjenek..., csak kárt tudsz okozni, ahogy az elmúlt években mindenhol ezt bizonyítottad! Gyalázat hogy van képed a DVTK szerelését magadra venned, szégyen. Ha lenne egy hangyányi önkritikád, akkor egy lakatlan szigetre költöznél, xxxxxxxxxxxx

Moderálva: 2019-01-09 22:36:36

2019-01-09 22:21:58 Kék öves, Tag
Szégyen...
2019-01-09 22:15:01 Barna öves, Tag
Egyėbkėnt mivel a Felcsút az Orbán csapata,Benczės meg fideszes politikus,nem nehėz rájönni hogy hogy került most ide vissza ez az xxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx ember..

Moderálva: 2019-01-09 22:36:57

56. sziriusz |Válasz erre: 53. Borsodi Bányász
2019-01-09 22:04:09 Barna öves, Tag
Á....Hagyjuk,Bacsa most itt a legkisebb baj.
Ez hogy ennek a Benczėsnek ennyire ne legyen bőr a kėpėn,ez már túlmegy mindenen.. Ez jellemzi a mostani politikai hátteret maximálisan is! Ki vette ide vissza egyėbkėnt? Ha lesz az első meccsen Benczės takarodj rigmus,akkor kimegyek,mert a szurkolók tetszėsnyilvánítása talán mėg jelenthet valamit!
2019-01-09 22:01:47 Kék öves, Fanatikus tag
- Szégyen ez a kiszolgáltatottság. Remélem, semmi köze nem lesz az első csapat és a helyi akadémia működtetéséhez.
54. Borsodi Bányász* |Válasz erre: 51. czinege
2019-01-09 21:56:33 Fekete öves, Veterán
Nem az a 2-1 csak fedő àlca volt. Te most tényleg komolyan vetted amit írtam?

Szégyen ez világos, én már semmin nem csodálkozom és semmit sem várok el.
53. Borsodi Bányász* |Válasz erre: 52. sziriusz
2019-01-09 21:53:53 Fekete öves, Veterán
Ha rúg Bacsa két gólt a Kövesd ellen, visszajössz?
2019-01-09 21:43:37 Barna öves, Tag
Undorító...Nem találok szavakat,volt bőr a kėpėn visszakuncsorogta magát? Na ez maximálisan tökrözi sajnos a mostani DVTK-t. Ezzel megint elvesztettek jó pár szurkolót! Egy darabig engem is!
51. czinege |Válasz erre: 49. Borsodi Bányász
2019-01-09 21:37:20 Lila öves, Tag
Persze, azért vert meg minket 2-1-re.
Az elmúlt fél évben azért dolgozott hogy mi legyünk az egyik kiesô, most meg megkapja az EGÉSZ utánpótlásunkat.
Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...