Őrizd a parazsat!

Szerző: dfcwolf | 2026-05-17 12:31:00

Mindenkinek azt javaslom, hogy nézzen magába: mit kellett volna másképpen csinálni?

Mit lehet ilyenkor mondani olyat, amit nem hallottunk még, vagy amivel az elmúlt években nem vigasztaltuk volna egymást vagy magunkat? Jelenleg még abban sem bízhatunk, hogy a biztos anyagi háttér és a szakmaiság majd rövid úton visszarepít minket az első osztályba, mert az önámítás lenne. Nincs itt ezekből semmi. Sántha Gergely éveken át tartó ámokfutása és az anyagi függőségekkel kiépített hátországa a pokol fenekére taszított minket – de nem is várhatunk mást olyankor, ha mindannyian hagyjuk, hogy élősködők szívják a klub vérét addig, amíg az szinte bele nem hal.

Igen, mindannyian bűnösek vagyunk, mert a szemünk láttára történt mindez, és ha tetszik, ha nem, az asszisztálásunkkal. Mindenki más okból, de meg tudta ideologizálni magának azt, hogy miért is van kint hétről hétre, és miért nem fontos kinyilvánítani az elégedetlenségét. Most pedig magába nézhet az összes szurkoló: tényleg ennyi bizalmat kellett adni? Tényleg nem tehetnek erről a játékosok? Tényleg megbosszulja magát az, ha kiállunk a klubért? Jól csináltuk, hogy lehurrogtuk azokat, akik hangot adtak annak, hogy ez így nem jó?

Bevallom, gondolkodtunk azon, hogy az utolsó meccs idejére a klubhoz hívjuk a szurkolókat, hogy hangot adjunk annak, ami itt történt, de hamar letettünk róla. Tényleg újra a mi dolgunk lenne a tömegeket megmozdítani? Senki másnak nem jutott ez eszébe, és mindenki megbékélt ezzel a szégyenletes, néma kieséssel? Azok a szurkolók sem tartották fontosnak ezt, akiket a klub megkérdezett arról, hogy az NB I utolsó meccse vagy az NB II első meccse legyen zárt kapus, és inkább azt választották, hogy jó lesz ez így? Mert én úgy tudom, hogy elhangzott ez a kérdés, és emiatt nem támadta meg a DVTK az MLSZ döntését.

Lehetett volna ezen vitatkozni, de a vita elmaradt. Szóval van itt baj bőven, és mindenkinek azt javaslom, hogy nézzen magába: mit kellett volna másképpen csinálni? Mit kellett volna tennünk ahhoz, hogy elzavarjuk innen ezt a semmirekellőt, aki csak csapolta a klubot, és szépen építette belőle magát és az ingatlanjait? De bárcsak egyedül lett volna…

Meggyőződésem, hogy a Diósgyőr örök. Valamilyen formában biztosan létezni fog a jövőben is – ha máshogy nem, hát úgy, hogy majd újra a szurkolók fociznak a gyönyörű piros-fehér mezben. A parázs ott van bennünk, amit nem nehéz lángra lobbantani, ha eljön az ideje. Biztosan nehéz idők jönnek, de őrizd meg ezt a parazsat a szívedben! Vállald büszkén, hogy ennek a családnak a része vagy, ápold az emlékeket, reméld a jobbat, és ha tenni kell a klubért, akkor ne légy rest!

Így őrizhetjük meg azt, ami csak a miénk.

És ezt olvastad már?
Hozzászólások

38. vebgy* |Válasz erre: 34. guyfa
2026-05-25 09:47:45 Fekete öves, Veterán

Ezt a" meg vannak véve egytől egyig " tételt azért kíváncsi lennék face to face szemükbe mernéd-e mondani...

37. vebgy* |Válasz erre: 33. zivatarlanc
2026-05-25 09:46:22 Fekete öves, Veterán

Itt Magyarországon ?? Az sosem lesz...inkább polgárháborúzunk, mint hogy összefogjunk...

36. dudik-attila* |Válasz erre: 14. v1910
2026-05-19 13:04:44 Fekete öves, Veterán

A csapatot üzemeltető társaságok (hivatalosan) magánemberek cégei. Amennyiben a törvényi szabályozásoknak eleget tesznek és a könyvelésük rendben van (TAO, NAV, stb) és kifizetik minden beszállító és szolgáltató számláját, akkor mi innen semmit sem tehetünk. Az, hogy a "tulajdonos" pénzét mire költik, és milyen eredménye van azoknak a sportágaknak, melyek hozzájuk tartoznak, nos, azt csak a "tulajdonos" kérheti számon. Mindenki más mehet a sóhivatalba.

Ez nem az én véleményem, hanem tények.

35. dudik-attila* |Válasz erre: 34. guyfa
2026-05-19 12:58:22 Fekete öves, Veterán

Igen, pont erre gondoltam én is. Miszerint, ha az ultrák vállalják a szurkolói képviseletet - több dolog is erre utal, pl. hogy egy párszor megszólták a napost, a rigmusokat ne kezdjék el, azok indítása az ők dolguk -, akkor érezniük kellett volna egy belső késztetést, hogy legalább egy kivonatot a nyilvánosságra hozzanak. De nem, ők ezt megtiltották. Ez a tény sokat elárul az ott elhangzottakról és az azt szervezők érdekeiről.....

34. guyfa |Válasz erre: 29. betyarok
2026-05-19 10:20:16 Citromsárga öves, Újonc

Túl vannak misztifikálva nálunk ezek az  „ultra vezetők”.  A szervezett csoportok összesen nem tudnak 100 csoporttagot  felállítani a hozzájuk csapódó csoporton kívüli vagy ahogy ők mondják "töltelék" szurkolók nélkül. Ráadásul mindegyik megvan véve ilyen vagy olyan módon (korábbi hozzászólásban leírtam a tényeket). Ezek az emberek akarják  irányítani az egész stadion gondolkodását, cselekedeteit?  Vicc… 
Egyébként nem hülye senki, valószínűleg mindenki sejti, hogy miről lehetett szó a Katában. („közelednek választások,
nem lesz pénz, nem lesz semmi, a stadiont is lebontják..). Hagyjuk már, pont ezzel lett még hiteltelenebb, (ha még lehet fokozni) az iroda, mert kutya kötelességük lenne a szurkolók érdekeit nézni (és kommunikálni!!!)  , akár a klubbal szemben is!

33. zivatarlanc |Válasz erre: 31. vebgy
2026-05-19 06:57:49 Fekete öves, Tag

Ahhoz összefogás kellene az meg nincs.

32. wexeye* |Válasz erre: 28. jaborcsik-andras
2026-05-19 01:15:21 Fekete öves, Veterán

Annyit írtam,hogy az egy hiányzó puzzledarab. Direkt nem említve téged vagy utalva arra hogy nem mondtad el. Ezúton arra is felhívom a figyelmedet hogy tartózkodj a személyeskedő, minősítő hangnemtől, míg szépen vagyunk. Egyetlen alkalommal sem tettem ezt veled szemben. Van köztünk képesítésbeli különbség es nem a javadra,már csak ezért is tartozkodj légyszíves a felfogásomra tett megjegyzésektől. Teljesen fölösleges volt ez a bejegyzés. Leírhattad volna nekik,hogy az ultra vezetők nem akarják hogy ez publikus legyen. Ennyi. Minden megjegyzés nélkül. De számodra a belémállás volt a fontosabb. Még a 2 kerdező fórumtars kerdésére sem reagáltam,nem avattam be őket sem abba,hogy te ott voltál és tudod,sem abba hogy miért nem publikus. Nem említettelek meg,nem javasoltam nekik hogy forduljanak hozzád a kérdésükkel. Tiszteletben tartottam az akkor megbeszélteket,te pedig semmi jelét nem mutatod tiszteletnek egy fórum/embertársad felé. Bárkitől méltatlan lenne,szerkesztőtől inkább minősíthetetlen. Írtam mondjuk 50 sort,abból számodra ez az 1 mondat volt lényeges. Pedig leírtam ,hogy most a szurkolói közösségek más csoprtjain pl az ultrákon lenne a sor hogy lapokat terìtsenek,amin nyilván segítene Sántha valós távozása. 

Javaslom neked is a szembenézést az itteni tevékenységeddel, hátha sikerül változtatnod a megnyilvánulasaidon. Érdemes lenne.Ehyszer már távolmaradtam a forumtól miattad,megegyszer nem fogok. Szembesìteni foglak téged is azzal,hogy amellett hogy letrehoztatok egy nagy internetes közösséget és tízen évvel ezelőtt szerveztetek dolgokat,amik nagyszerűek voltak,ezek egyrészt elmaradtak,másrészt a fórumtevékemyseged neked is ebben merül ki,a személyes nézeteltérésekben. 

Továbbiakban kérlek,hogy kerüljük el egymás megjegyzéseit a fórumon,én az ominózus eset óta megtettem, tégy te is így,különösen ilyen esetekben,mikor nem szólítottalak meg,nem említettelek meg,nem reagáltam rád .

31. vebgy* |Válasz erre: 12. zivatarlanc
2026-05-18 23:55:05 Fekete öves, Veterán

Az a gond, hogy nem a faszbukon kellene elszabadulnia az indulatoknak...

Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...