Lemondott Benczés Miklós sportigazgató

Szerző: objektív | 2022-04-27 10:41:00

A klub vezetése elfogadta a lemondást


Lemondott Benczés Miklós, a DVTK sportigazgatója, amit a klub vezetősége elfogadott. A szakember karrierje során másodszor töltötte be a diósgyőri labdarúgó csapatnál ezt a posztot, 2019 őszétől mostanáig.



Kondás Elemér, korábbi vezetőedzőnk távozásával egy időben mondott le posztjáról Benczés Miklós, én kértem, hogy az operatív ügyek intézése miatt maradjon még két hetet - mondta dr. Magyar Mátyás, a DVTK többségi tulajdonosa. - Köszönöm Miklós munkáját, sajnálom, hogy így alakultak az események. Bővebb elemzésbe viszont csak a szezon végeztével szeretnénk belemenni, hiszen a csapat számára még elérhető a kitűzött cél: a feljutás az OTP Bank Ligába.


forrás, fotó: dvtk.eu

Mutasd a teljes cikket
És ezt olvastad már?
Hozzászólások

90. wexeye* |Válasz erre: 87. Uncle Ben
2022-04-29 09:31:59 Fekete öves, Veterán
20 év alatt bőven többször ki tud fordulni magából egy ember. Főleg pénz és hatalom hatására. Az hogy valaki jó szándékkal dilletáns és évek alatt minden igyekezete ellenére tönkreteszi több tízezer ember szívügyét és szórakozását és nem érti hogy miért kellene lemondania a kiesés után az ugyanúgy alávaló,mint az aki a saját zsebét tömve kapaszkodik egy pozícióhoz,amihez nem ért amúgy, de ő szentül hiszi,hogy mindenkinél jobban. Közben visszaosztat játékosokkal, aktív résztvevője a magyar és diósgyőri foci erkölcsi lezüllesztésének. Kártékony tevékenységét közpénz kárára folytatja,abból magánvagyonná konvertál,körülveszi magát hasonlóakkal, hogy véd -,dacszövetségben védjék a kondért. Ez mind Benczés Miklós. Lehet,hogy 20 éve egy lelkes,jószándékú edző és tanár volt. De hogy most egy börtönbe való kókler,aki beláthatatlan károkat okozott nemcsak a klubnak,de magának a diósgyőri életérzésnek,az biztos. Sajnos én is úgy gondolom,hogy ezek ellenére is ittvan a klubnál valami tanácsadói poziban kapja a jussát,kivonva a frontról. Így megy ez Abszurdisztán focializmusában...
2022-04-29 06:41:39 Fekete öves, Veterán
Az a baj, hogy a munkássága alatt nem volt hosszútávú koncepció, pedig ez lenne a sportigazgató dolga. Egy hosszútávú koncepció mentén igazgatni a klubot. A klubfilozófia alapján meghatározni az elvárt játékstílust. Ehhez igazolni a nagy csapatban edzőt és az edzővel játékosokat. Közben megkövetelni az utánpótlásban a szisztéma oktatását. Ehhez pedig ragaszkodni minden áron.
Bódog pédául ezt akarta, de hülyének nézték. Ez itt a legnagyobb baj, hogy aki kicsit is profin akarja csinálni, azt itt a magyar (túl nagy eredményeket soha nem elérő) szakamberek kiutálják. Mert a profizmus bizony kemény munka. A profizmus az 100 százalék mindenhol. Klopp mondta most a Villarreal elleni meccs előtt. Onnantól, hogy belépett a csapat a stadionba 100 százalékot kell hoznia mindenkinek addig, amíg el nem hagyjuk a stadiont. Biztos vagyok benne, hogy ott az egész stáb így is dolgozik! Ezért felesleges a spanyol triót emlegetni, mert senki nem bírná és nem is akarná azt a profizmust amit megkövetelnének.
Bizony a hosszútávú koncepcióban benne van, hogy kieshet a csapat. De egyenes kommunikációval és szisztematikus munkával ezt elviselték volna a szurkolók. Ha azt mondják, hogy most elkezdünk egy munkát amiben benne lehet a kiesés is de tartsatok ki, mert ez működni fog, akkor mi is másképp álltunk volna az egészhez. Főleg ha látjuk az állandóságot és azt, hogy fejlődik a csapat.
Mivel volt jobb ez, hogy az utóbbi évben a kiesés ellen küzdöttünk és szinte mindenki elpáholt minket? És közben sehol nem tartunk. Se az utánpótlás, sem a nagy csapat.
Szóval a legnagyobb baj az, hogy Benczés a saját munkáját sem értette. Vagy ha értette akkor valóban szarul végezte. Elpazaroltuk az éveket és mire jutottunk? Előttem van a kép, amikor azt mondtam neki, hogy a diósgyőri hagyományoknak megfelelő játékstílus kellene a csapatnak. Erre gúnyosan nevetve azt kérdezte mi lenne az? Én meg azt mondtam, hogy kérdezd meg a szurkolókat, hogy szerintük milyen a Diósgyőr? Milyen volt és milyennek kellene lennie. Nem nagy dolog, mindenki tudni fogja.
88. Atesz |Válasz erre: 87. Uncle Ben
2022-04-28 19:36:20 Lila öves, Tag
Abban egyetértek Veled, hogy nem csak ő volt a hibás, de egyértelműen egy parazitának tartom a klub szempontjából, de sánthával, szabó tamással, dobos attilával + fogarasival együtt. benczés gyakorlatilag eddig mindenhol megbukott, egy sikere volt csupán a korábbi feljutás, de az a Luque féle csapat egy hintalóval a kispadon is feljutott volna, ezt követően nagyon erős politikai hátszele ellenére mindenhonnan elzavarták. Ezek tények, mint ahogy az is, hogy Könyves és Molnár kivételével az elmúlt 4 évben nem volt egyetlen értelmes igazolása sem. Ez kb. 30 játékos + egy csomó edző közül nem egy fényes arány. Az meg hogy rosszat a klubnak soha nem akart erősen kétlem, hiszen egy pici gerinckezdeménnyel rendelkező miskolci sportvezető az NB-I-es kiesés után azonnal lemondott volna. De hát akkor sem volt gerince, most sincs, valószínűleg gyermekkorában visszafejlődött szegénykének, most is csak erős kényszerből lépett. Most csak azon izgulok, de rettenetesen hogy a folyamatban lévő balatoni és tokaj környéki nyaralójának az építését hogyan tudja befejezni így a kávépénzek nélkül. Nem kellene gyűjtést rendeznünk neki? szabó tamásnak már 2015-2016-ban összejött a kb. akkor 70-80 MFt-os csopaki nyaraló , gondolom mindkettejüknek a legális fizetéséből telik ezekre. sántháról meg nem is beszélhetünk, hisz 1 héten egyszer van Miskolcon, de tömérdek egyéb cégben van titulusa, így dőlnek a milliók, miközben együtt közösen tették tönkre ezt a klubot. Ez történelmi bűncselekmény!!!!!
87. Uncle Ben |Válasz erre: 85. betyarok
2022-04-28 18:19:56 Piros öves, Fanatikus tag
Az hogy alkalmatlan, vagy a klub körül alakultak úgy a dolgok, hogy rajta csattant, azt nem az én tisztem eldönteni. Abban 100%-ig biztos vagyok, hogy rosszat soha nem akart. Ezt úgy is biztosan merem mondani, hogy kb 20 éve nem beszéltem vele. Nem tudom pontosan milyen viszonya volt a szurkolókkal privátban és ha rossz volt akkor annak volt-e a sikertelenségen kívül egyéb oka, de én személy szerint sajnáltam azért amit kapott.
2022-04-28 17:31:14 Citromsárga öves, Tag
Azt hiszem, lényegen ez nem változtat semmin. Röpködhetnek itt a nevek,amíg itt mindenkit csak a pénz érdekel addig jöhet ide bárki. Egyébként ami itt zajlik évek óta a klubnál,ugyanaz tapasztalható a városban is. Ami pedig a feljutást illeti,ez a hajó már rég elment. Ez alapján a tavasz alapján ez a csapat,nemhogy az Nb1-et,de még az Nb2-őt sem érdemli meg!!
85. betyarok* |Válasz erre: 83. Uncle Ben
2022-04-28 17:11:25 Fekete öves, Veterán
Érdekes, Magyar Mátyás is azt mondja, sajnálja, hogy a körülmények igy alakultak... a körülmények? Kicsúszott a talaj?
Azt nem mondják, hogy alkalmatlan volt 10 teljes évig? Hogy a másodosztályban kötöttünk ki szép reményekkel, pénzzel, szurkolótáborral, országos megbecsüléssel...?
Én nem vitatom, hogy jó ember Benczés Miklós, én Diósgyőr szurkoló vagyok, és a Csapatom érdekel, ami katasztrófális az ő sportigazgatósága alatt.
Világos, hogy lesz@rják a szurkolókat, meg a nagybetűs Klubot - sajnos. megtehetik, fenn vannak a gyémánttoronyban. De onnan is lehetséges zuhanás, bár nem öröm és ahogy a történelem mutatja, csak újabb paraziták érkeznek majd a helyükre.
84. betyarok* |Válasz erre: 83. Uncle Ben
2022-04-28 16:46:25 Fekete öves, Veterán
Most?
83. Uncle Ben |Válasz erre: 78. Spirálfüzet (kockás)
2022-04-28 14:10:10 Piros öves, Fanatikus tag
Mire vagy kiváncsi? Sajnálom Mikit, mert edzőm volt és jó embernek ismertem meg anno. A talaj viszont teljesen kicsúszott sajnos a lába alól most.
2022-04-28 13:30:21 Piros öves, Veterán
Berki Krisztián?
81. objektiv* |Válasz erre: 53. scs001
2022-04-28 12:28:40 Fekete öves, Veterán
Megbeszéltük :))
Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...