Benczés Miklós lett a DVTK regionális utánpótlás szakmai igazgatója

Szerző: objektív | 2019-01-09 16:08:00

A DVTK regionális multisport klubbá vált az elmúlt években. A labdarúgáson belül folyik a közös munka, ami most szorosabb együttműködéssel még hatékonyabb lehet Benczés Miklós szakmai irányítása alatt.

- Miki a múltban is rendkívül hasznos tagja volt a DVTK vezetésének, örülök, hogy újra a DVTK csapatát erősíti, - nyilatkozta Sántha Gergely, a Diósgyőr FC Kft. ügyvezetője - és biztos vagyok benne, hogy komoly eredményeket fogunk elérni az általa vezetett területen, amely nagy jelentőségű a DVTK további építésében.

Benczés Miklós Salgótarjánban született, Miskolcon nőtt fel, a DVTK-ban lett elismert edző, miközben végigjárta a ranglétrát az utánpótlástól az első csapatig. Dolgozott vezetőedzőként, sportigazgatóként, nyáron a DVTK Labdarúgó Akadémia igazgatói posztjáról csábította el a Puskás Akadémia FC.

Mostantól regionális utánpótlás szakmai igazgatóként a DVTK Labdarúgó Akadémia, a Salgótarjáni BTC, az Eger SE, és az előkészítés alatt álló Felvidéki Labdarúgó Akadémia munkájáért felel.

- Örülök, hogy a korábban elkezdett munkát folytathatom Diósgyőrben - kezdte Benczés Miklós. - A legújabb megbízatásom szerteágazó, nem csak sportszakmai feladat, aminek a középpontjában az utánpótlás található. Az akadémia szakmai vezetése által megfogalmazott képzési és nevelési célok megvalósítása és ellenőrzése, illetve egy stabil alapokon működő, optimalizált rendszer felépítése, majd működtetése a feladatom.

Amikor a DVTK a számára legideálisabb jövőképet kereste, akkor a regionális együttműködésben találta meg a legtöbb eredménnyel kecsegtető utat. Később az MLSZ is ezt az irányt vélte üdvözítőnek, és 12 Regionális Utánpótlás Központot (RUK) hozott létre.

- A DVTK vezető szerepet játszik partnerklubokban folyó szakmai munka összehangolásában - folytatta a testnevelő tanári és UEFA PRO licencees edzői diplomával is rendelkező szakember. - Ez a rendszer az országban egyedülálló, és egyre többfelől hallom vissza, hogy jó úton járunk. Az elmúlt időszakban is nagy örömmel követtem a távolból, hogy Tajti József sportigazgató és Sütő Szilárd, a DVTK Labdarúgó Akadémia igazgatója milyen kiváló munkát végzett. Azonban nem szabad megelégednünk azzal, amit eddig elértünk.

A DVTK Labdarúgó Akadémia fejlődésében fontos mérföldkőt jelentett az akadémiai épület, és a sportpályák átadása. Salgótarjánban és Egerben is elkezdődött az infrastrukturális fejlesztés, előbbi helyszínen az akadémia épületének alapkövét is letették decemberben.

- Mindkét partnerklubunk régóta vár ilyen jellegű fejlesztésre, ami hagyományaik alapján is megilleti őket. Azonban fontos hangsúlyozni, hogy önmagában az infrastruktúra nem fog válogatott játékosokat termelni, de szükség van a jó minőségű pályákra, hogy színvonalas munkát lehessen végezni, és ki lehessen bontani a régióban élő fiatalok tehetségét.

A Felvidéki Labdarúgó Akadémia ügyében viszont még nem történt meg az indulás bejelentése.

- Rajtunk kívül álló okok miatt ebben történt a legkisebb előrelépés távollétem idején, de most a legrövidebb idő alatt meg kell találni azt a megoldást, hogy ott is elindulhasson a munka. Amellett, hogy tovább tágítjuk a régiónk határait, óriási lépést tehet a DVTK a nemzetközi szereplővé válás irányában. És ha a labdarúgásban eredményt tudunk felmutatni, akkor példát mutathatunk a DVTK-ban űzhető többi sportág számára is.

Olvasd el a teljes cikket>>>

forrás, fotó: dvtk.eu

Mutasd a teljes cikket
És ezt olvastad már?
Hozzászólások

2019-01-09 21:30:02 Lila öves, Tag
Közben persze kikémlelt mindent, elhelyezte a poloskákat az öltözőben stb.
Ki volt ez találva! :)
2019-01-09 21:26:13 Fekete öves, Veterán
Most mit vagytok úgy oda? Nem úgy volt, hogy a Diósgyőr kölcsönadja Mikit a Felcsútnak pár meccsig, amíg csak lehet lenn tartja kieső helyen őket? Sajnos nem sikerült ez teljesen, így a klub visszahívta.
Ki az aki ezt nem látta előre, most komolyan.
48. Takács Gábor |Válasz erre: 46. czinege
2019-01-09 21:08:51 Lila öves, Tag
Mondjuk igazad van! Ami nincs azt nem lehet eladni, így meghirdetni, eladásra kínálni sem. Hacsak nem egy szélhámos vagy...
Egyébként meg lehet mi vagyunk köcsög rosszindulatúak. Honnan tudjuk mi, hogy mióta, mekkora erőfeszítésekkel keresett erre a posztra egy megfelelő embert a profi klubvezetésünk? És hát ki lenne erre a legalkalmasabb, ha nem az az ember aki úgy ismeri a klubot, a szervezeti felépítést, mint a tenyerét? Aki úgy járkál ki-be a klubba, mintha wc-re járna?
2019-01-09 21:01:13 Lila öves, Tag
Az hogy Benczésnek semmi önbecsülése, tartása nincs, hát Istenem... De, hogy a klubvezetésnek, tulajnak sem, azért az elég elkeserítő!
Mint tudjuk L.T. "nem bánja ha meglopják, csak széttárja a kezét, hogy ez van. De azt sem bánja, ha lejáratja magát, ha hülyének nézik? Kíváncsi vagyok, hogy ezt a visszatérést vajon melyik tulaj intézte? A rút, gonosz többségi, vagy az aranyos, tünemény kisebbségi...?
46. czinege |Válasz erre: 43. Takács Gábor
2019-01-09 21:00:57 Lila öves, Tag
Nem hiszem hogy eladó... láthatjuk hogy használja minden fél évben.
Gondolom nyáron megint elmegy a soros narancs klubbhoz edzônek, aztán télen meg megint vissza.
2019-01-09 20:59:11 Fekete öves, Veterán
Szerintem nem sokára kiteszi Miki a telefonszámát és el lehet majd mondani neki közvetlenül is a kritikai észrevételeket.
2019-01-09 20:52:56 Piros öves, Fanatikus tag
Drága Miklòs ugy vàrtunk vissza munt Szent Pàl az olàhokat ! Remèlem jol fogod itt èrezni magad mint nyùl a hurokban ! Làthatod a szurkolok szeretete a tièd, remèlem olasod. Neked is a cìmer ès hűsèg mindenek felett , kapusznit vegyèl fel ha sètàlsz a vàrosban fel ne ismerjenek.
2019-01-09 20:52:07 Lila öves, Tag
Apróhirdetés:
Rendkívül rugalmas, sokoldalú, bármilyen irányba könnyen hajlítható gerincoszlop eladó.
Ugyanitt kellően vastag arcbőr szintén elérhető.
B.M.
2019-01-09 20:51:26 Fekete öves, Veterán
Pfejj...ami itt megy, annál tényleg nincs lejjebb.
2019-01-09 20:49:56 Kék öves, Lelkes újonc
Szégyen! Szégyellje magát a klubvezetés! Szégyelld magad Benczés Miklós! Miki, Neked hány gerinced van még?
A szurkolók itt január elején igazolásokra várnak... nem újabb mondvacsinált igazgatókra... hanem játékosokra...
Az összes oldalon, az összes komment negatív...
Gratulálok... Áhhhh... hihetetlen...
Dühös vagyok, és szomorú...
Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...