Benczés Miklós lett a DVTK regionális utánpótlás szakmai igazgatója

Szerző: objektív | 2019-01-09 16:08:00

A DVTK regionális multisport klubbá vált az elmúlt években. A labdarúgáson belül folyik a közös munka, ami most szorosabb együttműködéssel még hatékonyabb lehet Benczés Miklós szakmai irányítása alatt.

- Miki a múltban is rendkívül hasznos tagja volt a DVTK vezetésének, örülök, hogy újra a DVTK csapatát erősíti, - nyilatkozta Sántha Gergely, a Diósgyőr FC Kft. ügyvezetője - és biztos vagyok benne, hogy komoly eredményeket fogunk elérni az általa vezetett területen, amely nagy jelentőségű a DVTK további építésében.

Benczés Miklós Salgótarjánban született, Miskolcon nőtt fel, a DVTK-ban lett elismert edző, miközben végigjárta a ranglétrát az utánpótlástól az első csapatig. Dolgozott vezetőedzőként, sportigazgatóként, nyáron a DVTK Labdarúgó Akadémia igazgatói posztjáról csábította el a Puskás Akadémia FC.

Mostantól regionális utánpótlás szakmai igazgatóként a DVTK Labdarúgó Akadémia, a Salgótarjáni BTC, az Eger SE, és az előkészítés alatt álló Felvidéki Labdarúgó Akadémia munkájáért felel.

- Örülök, hogy a korábban elkezdett munkát folytathatom Diósgyőrben - kezdte Benczés Miklós. - A legújabb megbízatásom szerteágazó, nem csak sportszakmai feladat, aminek a középpontjában az utánpótlás található. Az akadémia szakmai vezetése által megfogalmazott képzési és nevelési célok megvalósítása és ellenőrzése, illetve egy stabil alapokon működő, optimalizált rendszer felépítése, majd működtetése a feladatom.

Amikor a DVTK a számára legideálisabb jövőképet kereste, akkor a regionális együttműködésben találta meg a legtöbb eredménnyel kecsegtető utat. Később az MLSZ is ezt az irányt vélte üdvözítőnek, és 12 Regionális Utánpótlás Központot (RUK) hozott létre.

- A DVTK vezető szerepet játszik partnerklubokban folyó szakmai munka összehangolásában - folytatta a testnevelő tanári és UEFA PRO licencees edzői diplomával is rendelkező szakember. - Ez a rendszer az országban egyedülálló, és egyre többfelől hallom vissza, hogy jó úton járunk. Az elmúlt időszakban is nagy örömmel követtem a távolból, hogy Tajti József sportigazgató és Sütő Szilárd, a DVTK Labdarúgó Akadémia igazgatója milyen kiváló munkát végzett. Azonban nem szabad megelégednünk azzal, amit eddig elértünk.

A DVTK Labdarúgó Akadémia fejlődésében fontos mérföldkőt jelentett az akadémiai épület, és a sportpályák átadása. Salgótarjánban és Egerben is elkezdődött az infrastrukturális fejlesztés, előbbi helyszínen az akadémia épületének alapkövét is letették decemberben.

- Mindkét partnerklubunk régóta vár ilyen jellegű fejlesztésre, ami hagyományaik alapján is megilleti őket. Azonban fontos hangsúlyozni, hogy önmagában az infrastruktúra nem fog válogatott játékosokat termelni, de szükség van a jó minőségű pályákra, hogy színvonalas munkát lehessen végezni, és ki lehessen bontani a régióban élő fiatalok tehetségét.

A Felvidéki Labdarúgó Akadémia ügyében viszont még nem történt meg az indulás bejelentése.

- Rajtunk kívül álló okok miatt ebben történt a legkisebb előrelépés távollétem idején, de most a legrövidebb idő alatt meg kell találni azt a megoldást, hogy ott is elindulhasson a munka. Amellett, hogy tovább tágítjuk a régiónk határait, óriási lépést tehet a DVTK a nemzetközi szereplővé válás irányában. És ha a labdarúgásban eredményt tudunk felmutatni, akkor példát mutathatunk a DVTK-ban űzhető többi sportág számára is.

Olvasd el a teljes cikket>>>

forrás, fotó: dvtk.eu

Mutasd a teljes cikket
És ezt olvastad már?
Hozzászólások

2019-01-09 20:43:42 Lila öves, Tag
Akkor a Lipták felszabadult bérkeretéből Benczést igazoltuk?
Ügyes!
Kimondottan ügyes...
2019-01-09 20:18:30 Barna öves, Tag
Miki, Vincze Ricsi! Köpjetek fel s àlljatok alà!
2019-01-09 20:13:33 Piros öves, Őstag
Én anno elismertem Miki munkáját, de sokat dolgozott azon, hogy ezt kiölje bennem. Nagyon rossz döntésnek tartom ezt s már-már Mikinek is megalázónak kellene éreznie ezt az odadobott koncot neki. Csak annyit mondok egyszerűen, hogy kurvák szanatóriumává vált az a klubb, amiért anno rajongtam .
2019-01-09 20:05:09 Lila öves, Tag
Hol élünk emberek?
Azert van bőr a képén!
Most lett elegem az egészből!
2019-01-09 19:47:58 Lila öves, Tag
Kedves Miki!

Nem kellene inkább a polgármester-jelölti választáson indulnod, mert ahhoz csak jobban érthetsz, mint a szakmádhoz??? Ugyanis azt sajnos elég régen elfelejtetted, de persze a politika mindig biztosít neked valamilyen állást, kegyelem-kenyeret, nem érzed mennyire megalázó ez?? Akkor inkább légy képviselő!!!
2019-01-09 19:44:48 Barna öves, Fanatikus tag
Hát hogy őszinte legyek,mióta vége a bajnokságnak,mindig bizakodva nyomkodom a telefonom,na majd most jön valami bejelentés!őszinte vagyok:napi 8-10 alkalommal. Végigolvasok mindent ami a csapattal kapcsolatos. Ma már az ismerősökkel,családdal kibeszéltük:nem baj hogy nincs új játékos,mert igy legalább jobban együtt marad a csapat,hátha jobb lesz a csapatépités szempontjából! Erre fel jön ez a bejelentés.... A mi családunk csak 3 szurkoló ebben a világban,de ennek senki nem örül,nem tud hozzá füzni semmilyen pozitív gondolatot.. egyszerűen nincs határa a szurkolók szembeköpésének!!! Hát itt nincs a vezetésben 1 olyan ember se aki Diósgyőri SZíVVEL????? HAJRÁ DIÓSGYŐR!! UI:amikor a debrecen ellen volt a szurkolói bojkott nem értettem vele 1et. De ennél már akár nagyobb bojkottot is el tudnák képzelni!!!!!!
34. objektiv* |Válasz erre: 24. KáGábor
2019-01-09 19:30:37 Fekete öves, Veterán
Nagyon jól emlékszel és igen, behelyettesíthető Miki példája talán önmagára is.

Amikor elment, már akkor többen mondtátok, hogy ha majd kirúgják, itt tárt karokkal várják vissza, csinálnak egy pozíciót, ahová betehetik. Nem mondom, hogy nem tudtam volna akkor elképzelni, hogy egyszer még visszajön Miki, de azt, hogy ilyen hamar megtörténik, arra nem fogadtam volna. Sőt, inkább az ellenkezőjére. De most itt van, itt kell maradandót alkotnia. Sok sikert!
2019-01-09 19:25:59 Fehér öves, Újonc
Nem csak ő tért vissza szeretett klubunkhoz, hanem hű fegyverhordozóját ( Vincze Richárdot) is láttam DVTKs szerelésben a csapat körül. Szerintem Őt is visszafogadtuk :)
2019-01-09 19:19:59 Citromsárga öves, Lelkes újonc
Isten hozott Miki!
Mikor méssz?
2019-01-09 19:17:17 Fehér öves, Újonc
Az utánpótlás is elveszti a hitelét.
Pedig én a fiamat ide neveltem.
Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...