Nyílt levél a tulajdonosnak

Szerző: dfcwolf | 2026-05-23 19:10:00

Tisztelt Dr. Magyar Mátyás Úr!

Mint a Diósgyőr FC Kft. minősített többségű befolyást biztosító szavazati jogával rendelkező végső magánszemély tulajdonosához, Önhöz juttatjuk el most segélykérésünket és egyben támogatásunkat mi, diósgyőri szurkolók, szimpatizánsok szerte az országból. Szeretett klubunkat, csapatunkat teljesen lezüllesztette az elmúlt időszak vezetése, a politikai érdekek felülírták a gazdasági és sportszakmai döntéseket, aminek következtében a milliárdos forrásbiztosítás, a remek infrastruktúra és a csodás szurkolótábor ellenére egyenes út vezetett a kieséshez.

A vezetők helyett több esetben is Ön volt az egyetlen ember, aki ki mert állni a szurkolók elé, és vállalta a felelősséget akár olyan döntésekért is, amelyeket a háta mögött hozott ez a polipszerű rendszer. Mi még emlékszünk arra, amikor megpróbált változtatni a klub működésén, de mára már köztudott, hogy ez a szándék is ellentétes volt a több éve itt tevékenykedő vezetői kör érdekeivel, és újra a politikai befolyásukat felhasználva félreállították Önt. Természetesen felelősséget – a tőlük megszokott módon – csak szóban vállaltak, és azóta „eltűntek” Miskolcról, de a háttérből továbbra is ők hozzák a döntéseket.

Az NB II-es start vészesen közeleg, és a jelenlegi ügyvezetésnek, szakmai vezetésnek elképzelése sincs arról, hogy milyen csapat, milyen szerelésben fut majd ki a gyepre. Csak a távozók neve biztos, a jövőnk viszont teljesen bizonytalan. Nincs mire várni, eljött a megfelelő idő, amikor már nem lehet akadálya a változásnak a jelenlegi vezetés politikai háttere. Mint tulajdonos, nagyon sok mérkőzésen jelen volt, és tudjuk, hogy kicsit megfertőzte a diósgyőri életérzés és szenvedély; tegyen hát azért, hogy a klubunk elindulhasson egy olyan úton, amely szakít az átláthatatlan és sikertelen évekkel!

Mi támogatni fogjuk ebben, és Ön mellett állunk! Egyetlen kérésünk van: tisztítsa meg a Diósgyőr FC Kft.-t azoktól a személyektől, akik részt vettek az elmúlt évek botrányos vezetésében, és legyen megfelelő kommunikáció az új vezetés, illetve a szurkolók között! Hozzon egy határozott és iránymutató döntést szeretett klubunk érdekében! Nincs már politikai gát, az új szelek pedig az átláthatóságot, a transzparenciát helyezik előtérbe, és egy megfelelő klubmodellel a DVTK lehet ennek a megtisztulásnak a zászlóshajója.

Mi, diósgyőriek jól tudjuk, hogy bármennyire is kudarc egy kiesés, az még nem a vég – lehet ez egy új kezdet lehetősége is! Természetesen tudjuk, hogy ez nem lesz egyszerű, de egymás iránti kellő tisztelettel és türelemmel túl lehet jutni a nehéz időszakon, és hosszú távon eredményeket lehet elérni. Mi itt voltunk és itt leszünk, mert Miskolcon a szurkolók a poklot sokszor megjárva a legkisebb sikernek is örülnek. Legyen most egy közös „első siker” az elindulás azon az úton, amely elvezethet oda, hogy többezer torokból zúg fel ismét:

HAJRÁ, DIÓSGYŐR!

Mutasd a teljes cikket
És ezt olvastad már?
Hozzászólások

2026-05-30 07:32:45 Piros öves, Őstag

Eltelt egy hét a nyílt levél óta.

NULLA reakció a tulajdonos részéről.

Még annyit sem volt képes kipréselni magából hogy jelen pillanatban még képlékeny minden , de dolgozunk gőzerővel és napokon belül tájékoztatjuk a nagyérdemű szurkolóinkat.

Ennyire vagyunk megtisztelve!


99. toki* |Válasz erre: 98. vebgy
2026-05-27 12:47:05 Fekete öves, Veterán

:)))))))))))))))

98. vebgy* |Válasz erre: 91. Zole61
2026-05-27 11:57:09 Fekete öves, Veterán

Annak a Sánthának aki Leisztingerrel érkezett és most januártól már a Tiszának hízelgett...áááá....

97. zivatarlanc |Válasz erre: 96. user1984
2026-05-27 10:58:20 Fekete öves, Tag

A felelősök eltakarodtak már? Ez az alapja. A többihez meg szakember kell.

2026-05-27 10:17:35 Barna öves, Fanatikus tag

Na akkor sok kérdésem lenne, jó lenne egy új cikk is...

Mikor lesz az első edzés? Ki lesz az edző? Kik lesznek a játékosok? Célok?

Azzal foglalkozzunk ami a lényeg... Ezek úgy se fognak válaszolni....

Látom nem lesz már Fizz liga...

Ugye az ígéret?... nem történt semmi és nem is fog...

Tudom senki nem tud még semmit...de azért...

legalább azt tudjuk mikor indul az MB2? Persze még előtte sorsolás meg ilyesmi.... nahát....


Tervezett rajt: 2026. július 26. (vasárnap) ?


Csak azért írtam, mert még ha kell, lehetne tenni valamit ha nem jó... még időben vagyunk :)

95. Attila841222 |Válasz erre: 93. mr-d
2026-05-26 18:07:56 Barna öves, Fanatikus tag

Na erre kíváncsi lennék én is.

94. betyarok* |Válasz erre: 92. Ignacio-Sanchez-Mejias
2026-05-26 15:28:22 Fekete öves, Veterán

Tökéletes megfogalmazás.

93. mr-d* |Válasz erre: 91. Zole61
2026-05-26 13:26:37 Fekete öves, Veterán

személyes véleményem: alapvetően a DFC Kft könyvelését kellene átnézni első lépésben...vannak belsős pletykák, hogy nincs rendben. ha ezek igazak, akkor érthető az is, hogy a slepp nem akar lelépni, lehet még csontváz a szekrényben, amit jobb rejtegetni. 

2026-05-26 12:58:22 Piros öves, Őstag

Nem nagyon akarok itt okoskodni, de amikor végighallgattam a Mi lesz veled, DVTK? beszélgetést – ahol ugye Kele János is részt vett, aki ma már a frissen kinevezett sportállamtitkár mellett dolgozik –, az jutott eszembe, hogy tulajdonképpen ő vethette fel ezt az ötletet, vagy legalábbis mint egy lehetséges irányt említhette. Lehet tudott valamit? Remelem, hogy igen. 
A Diósgyőr problémája nyilvánvalóan sosem pusztán abból állt, hogy rossz játékosokat igazoltak, rossz edzőket választottak, vagy hogy időnként kiestünk az NB I-ből. Ezek inkább tünetek voltak. A mélyebb gond sokkal régebbre nyúlik vissza: a klub hosszú idő alatt sem tudta világosan megfogalmazni, hogy valójában mi akar lenni. Akik ezt az oldalt látogatják, tudják: a DVTK nem egy átlagos magyar klub. Nem egy steril futballvállalkozás, amelynek egyetlen célja az eredmény. Nem sok lenne....
A régió történelme, társadalmi helyzete és kulturális súlya miatt Diósgyőr mindig több volt, és lesz is ennél. Egy észak-magyarországi identitás hordozója, egy ipari múlt lenyomata, egy közösségi szimbólum. Ezt nem veheti el vagy irhatja at senki. Miközben a térség tele van nyers energiával, futball iránti szenvedéllyel és olyan fiatalokkal, akik számára a sport akár kitörési lehetőséget is jelenthetne, addig a klub rendszere mintha képtelen lenne ezt strukturált formába önteni. Tompos Ádi is pontosan rámutatott arra, hogy a felzárkózó települések kupája ennek szinte jelképes példája. Ha bizonyos helyeken háromszor annyi gyerek jelenik meg, mint innen Borsodbol, akkor ott nem a tehetség hiányzik, hanem az intézményi keret, hogy bevonzza, felfedezze ezeket a sracokat. Mit csinál a DVTK scouting rendszere? Hol vannak azok a csatornák, ahol az eldugott falvakból kiemelhetik azt a tízéves kisgyereket, akiből akár a következő Jurek lehetne? Egy ekkora régióban ez miért nincs kiaknázva? Részben azért, mert a tulajdonost láthatóan nem igazán érdekli az a potenciál, ami ebben rejlik. Tul sok munka lenne.
Egy jól működő klub és a környezete – legyen szó régióról –  érzelmi alapon is kapcsolódik egymáshoz. Nem úgy, hogy amikor válsághelyzet áll elő, akkor előkerülnek a jól ismert érvek: hogy hány ezer ember jár meccsre, milyen fontos a DVTK az identitás szempontjából, vagy milyen következményei lennének a klub összeomlásának stb stb.
Amiben en tokeletesen egyetertek Kele Janossal, az az, hogy egy valódi régiós klubmodellt kellene felépíteni – egy igazit, nem egy látszatmegoldást. Ez pedig egészen máshonnan indulna: onnan, hogy a klub világosan kimondja az állam felé, mi a probléma, miért nem fenntartható a jelenlegi működés, mit vállal ő maga, és ehhez képest milyen támogatásra van szüksége. Egy világos, többéves fejlesztési tervként. Nagyobb tarsadalmi felelossegvallalast es szorosabb egyuttmukodest a regioval. A szponzoroknak ugy szinten.
A klub előtt valójában ott áll egy teljes észak-magyarországi futballökoszisztéma lehetősége. Nem csak a klasszikus multi-club modell értelmében, ahol befektetők klubokat vásárolnak játékoskereskedelmi céllal, hanem egy olyan hálózatként, amely összekapcsolja a régió szereplőit: a kisebb műhelyeket, az iskolai programokat, a felzárkózó településeket, a női és futsal szegmenst, sőt akár a határon túli magyar közösségeket is. Egy közös metodika és egy közös identitás mentén. Egy valódi, több régiót összefogó klubmodell, amely közösségépítésre és felzárkóztatásra épít. Mert a DVTK mindig is több volt, mint egy egyszerű futballklub.
Szerintem egy futballklub valójában nem stadionból épül fel, hanem kapcsolatokból – nemcsak üzletemberekkel és vállalkozókkal, hanem a közösséggel, velunk szurkolókkal is. Ez itt abban kimerul, higy neha csinalnak egy ket videot. Én mindig is azt vallottam, hogy a DVTK legnagyobb, kihasználatlan erőforrása nem a pénz, hanem a társadalmi háttere. Az a több tízezer ember, család és gyerek, akik számára a futball nem pusztán szórakozás, hanem lehetőség, önbecsülés vagy valahová tartozás. Ahogy az angolok, norvegok stb csinaljak.
Ezért annyira fájdalmas ez az egész történet. Mert a régióban minden adott: az energia, a szurkolói bázis, az identitás, a kulturális súly. Ami hiányzott, az a hosszú távú, következetes filozófia. Nem alakult ki az a kimondott, világos „társadalmi szerződés” sem, amelyben a klub pontosan meghatározza, hogy mit ad a régiónak, mit adunk cserébe, és milyen célok felé halad. Pedig a DVTK akár Kelet-Közép-Európa egyik legerősebb regionális futballprojektje is lehetne. Nem feltétlenül azért, mert több pénze van, hanem azért, mert kevés klub rendelkezik ilyen mély társadalmi gyökerekkel. És hosszú távon talán nem is azok a klubok lesznek igazán sikeresek, amelyek a legtöbbet költik, hanem azok, amelyek képesek egy egész régió energiáját rendszerré szervezni.
Talan egyszer lesz egy tulajdonosunk, aki ezt felismeri.

91. Zole61 |Válasz erre: 73. mr-d
2026-05-26 09:16:11 Fekete öves, Őstag

Nyílván ezeket egy büntetőeljárásban..vagy egy vagyonosodási vizsgálatban lehet tisztázni...ha lesz ilyen, márpedig szerintem lesz, akkor Sántának meszeltek...

Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...