Átigazolási hírek, pletykák - 2026-2027 - NB II-re készülve

Szerző: amigeleken.hu | 2026-05-21 21:56:00

Ahogy véget ért a bajnokság, a figyelem lassan, de biztosan az átigazolási piac felé fordul.


Ahogy véget ért a bajnokság, a figyelem lassan, de biztosan az átigazolási piac felé fordul. A nagy kérdés Diósgyőrben, hogy egyáltalán milyen kerettel vág neki a csapat a másodosztály küzdelmeinek.


Ha infód van a lehetséges érkezőkről vagy távozókról, oszd meg velünk, ne tartsd magadban. Szerkesszük együtt az átigazolási rovatot!


Érkezők:


Távozók: Karlo Sentic, Aboubakar Keita, Pető Milán (kölcsönből vissza), Anderson Esiti, Lamin Colley (kölcsönből vissza), Peter Ambrose (kölcsönből vissza), Babos Bence (kölcsönből vissza), Ante Roguljic, Sajbán Máté, Macsó Máté (DVSC)


Szezon közben kitették a keretből: Lirim Kastrati, Ivan Saponjic


Lehetséges érkezők:


Lehetséges távozók: Marco Lund, Alexander Vallejo Mínguez, Holdampf Gergő - Videoton (boon.hu), Demeter Milán (NSO)


A DVTK jelenlegi kerete:

Kapusok:

  • 1 Bánhegyi Bogdán magyar

  • 30 Karlo Sentic horvát

  • 31 Megyeri Gábor magyar


Védők:

  • 3 Szatmári Csaba magyar

  • 4 Marco Lund dán

  • 5 Kecskés Ákos magyar

  • 6 Bárdos Bence magyar

  • 22 Bokros Szilárd magyar

  • 62 Lirim Kastrati olasz

  • 70 Demeter Milán magyar

  • 85 Szakos Bence magyar

  • 86 Szlifka Zsombor magyar

  • 93 Tamás Márk magyar


Középpályások:

  • 15 Yohan Croizet-Kollár francia

  • 16 Komlósi Bence magyar

  • 17 Macsó Máté magyar

  • 19 Aboubakar Keita elefántcsontparti

  • 20 Bényei Ágoston magyar

  • 21 Galántai Tamás magyar

  • 23 Pető Milán magyar

  • 24 Ante Roguljić horvát

  • 25 Holdampf Gergő magyar
  • 44 Anderson Esiti nigériai
  • 50 Alexander Vallejo Mínguez spanyol
  • 69 Nazar Kovalenko ukrán

Csatárok:

  • 8 Ivan Saponjic szerb

  • 9 Sajbán Máté magyar

  • 11 Lamin Colley gambiai, angol

  • 32 Peter Ambrose nigériai

  • 47 Mucsányi Márk magyar

  • 68 Varga Zétény magyar

  • 74 Babos Bence magyar


Mutasd a teljes cikket
És ezt olvastad már?
Hozzászólások

2026-06-22 20:14:13 Piros öves, Fanatikus tag

Borvető se jön csak úgy. Kovács és Szakály olyan előszerződést kötött vele amit nem tudunk fizetni azért nincs még bejelentve. Tárgyalnak vele, hogy sokkal kevesebbért jöjjön, Borvető meg közben máshová ajánlgatja magát. Szégyen gyalázat ami itt zajlik.

Keita Sepsiben köthet ki. Milyen nagyszerűen ötlet volt az egyik fő piacképes játékossal bontani és erre büszkének lenni ahelyett, hogy pénzt kapnánk érte.

Frissítés: azóta Keita bejelentve. Ő sem volt hiteles infó, a fenébe.

569. zivatarlanc |Válasz erre: 567. gabeszba
2026-06-22 18:16:58 Fekete öves, Tag

Meséljen Sántha. Alkalmatlan Toca úgyis kérdezte mizu.

2026-06-22 18:16:27 Fekete öves, Tag

Vallejo távozott. 

Nincs itt semmi látnivaló.

567. gabeszba |Válasz erre: 566. zivatarlanc
2026-06-22 16:24:02 Piros öves, Őstag

Hidd el nagyon is sokakat érdekel továbbra is, hogy mi lesz a klubunkkal?

De azzal, hogy naponta 100 x leírjuk, hogy szar minden még nem oldódik meg a probléma.

Jelen esetben a Petrán, Tamás Gabi páros tudna sokat mesélni, hogy mi folyt itt az elmúlt pár évben. De nyilván nem mondhatják, hogy mindent szétlopott a tulajdonosi kör és a felső vezetés hisz még egyelőre onnan kapják a nem kevés fizetésüket.

Egyelőre egyet tehetünk figyeljük az eseményeket és meglátjuk ki tudnak-e mászni a szarból vagy betemeti őket?


566. zivatarlanc |Válasz erre: 565. gabeszba
2026-06-22 14:53:31 Fekete öves, Tag

Ja az NB3-as lesz az új NB2-es, akikkel a végén harcoltunk. 

Nagyon sajnálatos ami történik és ez láthatóan már senkit nem érdekel. Ez a baj.

2026-06-22 14:36:35 Piros öves, Őstag

A fejleményeket látva lassan a második csapatunk lesz az első.

Azért még azt a 4-5 nb1-es szintet elérő játékost küldjük el a védelemből, mert így még lehet nem esünk ki.

Tragédia eddig.

564. zivatarlanc |Válasz erre: 563. birodalmi-lepegeto
2026-06-22 14:09:28 Fekete öves, Tag

Nem ezt így nem... Bal és jobb védő próbázó plusz a tartalékból is... Oké akkor Szakos és Demeter is mehetnek, semmi baj. Ennek annyi. Amúgy eltakarodtak már?

10. hely már maga a csoda lenne... Nagyon forró lesz a pite.

2026-06-22 14:03:06 Fekete öves, Veterán

Vannak új arcok edzésen, hivatalos kirakta. 
De senki ne számítson semmi jóra idén, mtk tarcsi, soroksár, deac, tiszaújvárosból nézelődünk. 

Csoda kellene őszre, de ebből 10. hely körüli karácsonyozás néz ki, lehet már addigra Taki nélkül. 

2026-06-22 13:45:48 Fekete öves, Tag

1 hét múlva meccs keret meg nincs. :D Az komoly. Nem tudom, igazolni esetleg nem akarunk? Értem én kisbusz meg buli fanta de azért valamit csak fel kellene már mutatni régiós atyaúristen klubként...

561. Condros |Válasz erre: 547. joshi77
2026-06-22 13:31:02 Barna öves, Tag

Igazából mindegy is, hogy kit igazolunk, amig nincs semmi elképzelés. Számtalan dolgot lehetne csinálni:

-Balkáni vagy afrikai játékosokat kutatni és tovább adni. (Kéne hozzá jó játekos megfigyelő)

-NB 1-ből kihullott embiket újrafelépíteni (jó fizioterapeuták, mentál trénerek)

- Mediátor szerep NB2-->NB1 (jó egyéni képzések)

- Nevelő egyesület (kiváló ifi edzők az akadémiára)

És még így tovább. Vagy ezek kombinációja is akár: rövid-közép-hosszú távon miből, hogyan kívánjuk finanszírozni a klubot?

Nekem sem biztos, hogy tetszenének ezek az irányok, de legalább lenne egy alapkoncepció, ami azt mutatná, hogy egyaltalán van valami elképzelés a klubról (de nyilván ez már számonkérhető) és nem csak ad-hoc döntések és nepotizmus randomizált keveréke.

Ezeket figyelembe véve már a stáb összeállításál, lehet sejteni, hogy mi a terv. Na most nálunk (hiába a szép szavak): semmi.

Másik érdekes dolog még, hogy a finanszírozáson kattognak sokan. Ha a piaci alapot nézzük, a DVTK mindig a top 3 magyar csapatban van amire azt mondják ilyen alapon tudna működni, mégis a meccsbevételek csak 3%-a adja a bevételt. Amit amúgy szerintem (nem vagyok sportközgazdász) siman fel lehetne húzni 10-15% környékére (ugye a támogatások megvágásával még könnyebben összejön a nagyobb részarány), ami a környező és hasonló népességű országok átlaga, ha a szurkolók nem lennének hülyének nézve. 5-8 ezer átlag nézőszám kéne. Ha jól megy a játék és a szurkolók is éreznék a nyíltságot és a megbecsültséget és éreznek a szükséget biztos lenne fogyasztás és merch vásárlás is.

3 dolog kéne: szándék, koncepció és a szurkolók megbecsülése (nem csak az ultráké)

A szurkolóknak pedig nem játékosokat meg edzőket kéne követelni, hanem koncepciót (még akkor is ha az nem tetszik) amelyből hajlandóak kivenni a részüket, ha az komolyan vehető és egyáltalán létezik. De ehhez kell egy egyértelmű új fejezetet nyitni, aminek a jelenlegi tulajdonosok nem a része.

(Gondolom, hogy a legutolsó bejegyzésemre az lesz a reakció, hogy ez már régen megtörtént vagy éppen ez zajlik, de nekem mint mezei szurkolónak, aki nem rendelkezik bennfentes infókkal (amúgy azokat jó lenne ha meglennének  valahogy jelölve, nem mindig van lehetőségem visszabogarászni a kommentek között) úgy tűnik nem igazán sikeres a dolog.....legalábbis az elmút 10 év a mai napig bezárólag ezt mutatja)

Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...