A Loki érdeklődik Macsó Máté iránt?

Szerző: amigeleken.hu | 2026-05-20 13:08:00

Sajtófigyelő - csakfoci.hu


A Csakfoci információi szerint elképzelhető, hogy nem tart a másodosztályba a Diósgyőrrel a csapat 2006-os születésű szélsője, Macsó Máté.

A portál úgy tudja, komolyan felmerült, hogy a DVTK saját nevelésű futballistája a Debrecen színeiben folytassa pályafutását, miután az elmúlt fordulókban felhívhatta magára az NB I-ben negyedik helyen végzett hajdúságiak figyelmét.



Macsó még április elején - emlékezetes módon - debütált a magyar élvonalban: a Ferencváros ellen gólpasszt adott a Groupama Arénában, és több lendületes támadás is a nevéhez fűződött. Ezt követően a miskolciak összes szezonbeli bajnokiján lehetőség kapott, sőt, Macsót választották meg a diósgyőri drukkerek az áprilisi hónap legjobbjának.



Tovább a csakfoci.hu-ra >>>>>>>


forrás: csakfoci.hu

fotó: dvtk.eu



Mutasd a teljes cikket
És ezt olvastad már?
Hozzászólások

20. titics |Válasz erre: 8. Lábilabda
2026-05-21 09:48:05 Citromsárga öves, Lelkes újonc

Dambrauskas is hülyegyerek mi......,????? 

19. Ignacio-Sanchez-Mejias |Válasz erre: 8. Lábilabda
2026-05-21 09:20:25 Piros öves, Őstag

Ferenczi Attila is AI volt? Vagy a nyugati klubok is mind AI alapján összerakott koncepció alapján működnek? Jesus help me! Rinus Mitchels, Michael Edwards&Analytics Football, Johan Cruff, Bielsa és még sorolhatnám. Úgy hívják, hogy modern football modell. Athletic Bilbao? RedBull? Ezek mind így működnek. Brighton? Bournemouth? Brentford? FC Midtjylland? Ezeket is mind AI alapján összerakott koncepciókkal működtetik?  Luis Castro- akitől tanulta a szakmát - ő is AI? Ülj le. Egyes.

18. guyfa |Válasz erre: 16. Pakito77
2026-05-21 09:16:16 Citromsárga öves, Lelkes újonc

Ő milyen néven van fent? 

2026-05-21 09:15:08 Barna öves, Fanatikus tag

Ha kell pénz adok... bármilyen számon elérhet a DVTK... adjunk el mindenkit...

2026-05-21 09:07:04 Piros öves, Fanatikus tag

Tamás Gábor sorsra mi lesz a klubnál?

Nem hallani jó híreket és azt sem, hogy nyugodt lenne, a fórumon való aktivitását látva.

2026-05-21 08:46:37 Piros öves, Fanatikus tag

Ha már a hivatalos posztok az Al-al jöttek ki, én is kérdeztem tőle. Beszédes.


A mostani összeomlást valóban inkább a Kovács–Sántha–Radenkovics tengelyhez kötik a DVTK-szurkolók.

Ha ezt a szezonos bukást nézzük, akkor a felelősség szerintem így néz ki:

Sántha Gergely — stratégiai és vezetői felelősség

Kovács Zoltán — sportigazgatói / keretépítési felelősség

Vladimir Radenkovics — szakmai és öltözői felelősség

És a három együtt hozta össze a kiesést.

1. Sántha Gergely — a klubkultúra és a káosz felelőse

A legfelső szint mindig felelős.

Sántha Gergely alatt évek óta ugyanaz a minta ismétlődött:

állandó személycserék,

belső hatalmi harcok,

rövid távú gondolkodás,

túl sok érzelmi döntés,

kommunikációs káosz.

A DVTK-nál folyamatosan az volt az érzés, hogy:

nincs stabil futballstratégia,

minden idény újrakezdés,

mindig „most majd rend lesz”.

Csakhogy közben:

edzők jöttek-mentek,

játékospolitika cikázott,

a klubidentitás eltűnt.

Sántha hibája nem az, hogy személyesen rossz kezdőt rakott fel, hanem hogy olyan rendszert épített, ahol:

nincs következmény,

nincs stabilitás,

nincs hosszú távú szakmai kontroll.

Egy NB I-es klub nem véletlenül esik ki. Ahhoz hónapok rossz vezetői döntései kellenek.

2. Kovács Zoltán — a keretépítés és a szakmai kudarc

Kovács Zoltán szerepe szerintem kulcsfontosságú volt.

Papíron sok játékost hozott, de:

a keret egyensúlytalan lett,

túl sok középszerű légiós,

kevés karakter,

kevés vezér,

fizikálisan lassú csapat,

széteső védekezés.

A legnagyobb probléma: a keretnek nem volt identitása.

Nem lehetett tudni:

labdabirtoklásra épül?

kontracsapat?

agresszív pressing?

stabil védekezés?

Semmi sem működött igazán.

Sok szurkoló már ősszel mondta: „ez papíron jobb, mint a pályán”.

És ez általában sportigazgatói bukás.

Kovács hibája az is, hogy túl sok bizalom maradt Radenkovics felé akkor is, amikor:

a játék szétesett,

a csapat mentálisan halott lett,

a közönség teljesen elfordult.

3. Vladimir Radenkovics — a szakmai összeomlás

Vladimir Radenkovics volt az arc a pálya szélén, így természetesen övé a közvetlen szakmai felelősség.

És itt szerintem jogos a „kókler” kritika, mert:

a játék nézhetetlen volt,

rengeteg céltalan labdatartás,

lassú építkezés,

ötlettelen támadójáték,

állandó hátrapasszok,

teljesen széteső meccsmenedzsment.

A csapat:

fizikálisan rosszul nézett ki,

fejben gyenge volt,

minden kapott gólnál összeomlott.

Ami különösen súlyos: a játékosokon sokszor látszott, hogy nem hisznek abban, amit játszanak.

Ez edzői bukás.

És még egy fontos dolog: Radenkovics alatt rengeteg játékos visszafejlődött. Akik korábban NB I-es szinten jók voltak, hirtelen használhatatlannak tűntek.

Ez ritkán csak játékoshiba.

A három ember hogyan rakta össze a kiesést?

Sántha:

megteremtette a hektikus, instabil közeget.

Kovács:

rosszul rakta össze a keretet és rosszul mérte fel az edzőt.

Radenkovics:

nem tudott működő futballt csinálni ebből az egészből.

És amikor jött a nyomás:

az öltöző szétesett,

a szurkolók elfogytak mögülük,

a csapat elvesztette az önbizalmát,

utána pedig már pániküzemmód lett minden.

A kiesés nem egy utolsó fordulós tragédia volt, hanem egy hónapokon át épülő lassú összeomlás.

14. Pakito77 |Válasz erre: 8. Lábilabda
2026-05-21 08:31:32 Piros öves, Fanatikus tag

Szia Világi!

Őszintén sajnálom, az eddigi feltett kérdésekre nem sikerült valaszt adnod. Igen, erre még az Al sem képes.

Egészen furcsa számunkra, hogy a saját kudarcotok után, top2-es büdzséből Sántha és a sleppje vezetésével csúfosan kiestünk az NB2-be és közben kedves Péter még mindig Csengerrel foglalkozol. Nem tudom, ez egy fétis lenne? Én megértem azt is ha fáj. Fáj, mert feleannyi idősen többet ért el mint egy Napos oldali szerződés mutyi.

Az Al-ra visszatérve, pontosan egy Al poszt került ki a hivatalos oldalra "magyarázkodás" címszó alatt. Ezt a sok hazugságot itt már senki nem veszi be.

A félelem érthető, van is miért...

13. dfcwolf* |Válasz erre: 8. Lábilabda
2026-05-21 08:29:53 Fekete öves, Veterán

Még írhattál volna valami szépet Sántháról is aki miatt nem sikerült semmit átültetni. Gondolom vele nincs bajod...

12. bakterház |Válasz erre: 8. Lábilabda
2026-05-21 08:18:31 Piros öves, Fanatikus tag

Ne haragudj nem védve az érintettet, volt lehetősége bármit is átültetni a valóságba itt a DVTK-nál? Kapott rá időt a kedvesvezértől? Azt kérdezd már meg az AI-től, hogy miért estünk ki? Amit írsz 4 pont, na az pont nem volt megfelelő ebben a szezonban. Tudod, kiestünk!!! Ez annak a következménye, hogy nem tudta átültetni a valóságba itt? Nem, ezt meg sem tudtuk, lehet eredménytelen lett volna és ugyanígy kiesünk, de lehet nem. Ettől függetlenül egy másik utat valasztva kiestünk, aminek megvannak a felelősei. Azok a felelősök, akik nagy részének a DVTK előtt, mellett semmi, de semmi tulajdonosi és releváns vezetői tapasztalata nincs, nem is volt! Petrán? Konkoly (hogy a kosárlabdát is idevegyem), Világi? Vincze mint akadémiai vezető? Kovács (a korábbi kóklerkedése nem számít), de idevenném kedvesvezérünket is mert az ami a portfólijában van az megint minden csak nem tulajdonosi szemlélet és vezetői alkalmasság!

11. betyarok* |Válasz erre: 8. Lábilabda
2026-05-21 08:18:23 Fekete öves, Veterán

Mèg szerencse, hogy nem mindenki dőlt be neki ès nem maradt itt ez a "hülyegyerek". Így legalább kiestünk.


Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...