Szatmári Csaba: A becsületünkért is futballozunk

Szerző: amigeleken.hu | 2026-05-12 12:57:00

Sajtófigyelő - nemzetisport.hu


A Diósgyőri VTK belső védője, Szatmári Csaba tisztességgel fejezné be a csúfos, kieséssel záródó idényt a Paksi FC elleni szombati bajnokin, s bízik benne, hogy a nyáron olyan keret alakul ki, amellyel egy év alatt kivívhatja a csapat az élvonalbeli szereplést.

A DVTK védőjét a nemzetisport.hu kérdezte a záró forduló előtt.


Már a 30. fordulóban biztossá vált, hogy a DVTK kiesik az NB I-ből, de még az idény utolsó, 33. bajnokiján is fontos szerep juthat a csapatnak, amely a Paksi FC-t fogadja szombaton. Takács Péter megbízott vezetőedző együttese azért lehet a mérleg nyelve, mert a vendégek jelenleg a harmadik helyen állnak éppen annyi ponttal, mint a Debreceni VSC, vagyis a Diósgyőr „segíthet” a Lokinak, amely az Újpestet fogadja hazai pályán.


„Bár számunkra már nincs tétje, hiszen kiestünk az élvonalból, tisztességgel szeretnénk zárni a bajnoki idényt, amely természetesen nem úgy alakult, ahogyan elterveztük. A becsületünkért is futballozunk, a bajnoki szünetben is úgy készültünk, hogy győzelemmel akarjuk zárni a bajnokságot. Nemcsak engem, a csapat nevében is mondhatom, mindenkit nagyon megviselt a kiesés, rengeteget őrlődtem én is, ezt feldolgozni sok időt vesz igénybe. Mindenkinek vállalnia kell a felelősséget, így nekünk, játékosoknak is. De szombaton még össze kell szednünk magunkat, s megpróbáljuk a saját játékunkat játszani. A Paks erős, nem véletlenül harcol a dobogóért, biztosan nehéz feladat vár ránk. Nincs más dolgunk, mint itthon tartani a három pontot.” 


- mondta a nemzetisport.hu-nak Szatmári Csaba, a diósgyőriek 31 éves belső védője, aki már öt éve a klub futballistája. –



Nagy változások várhatóak a klubnál az élvonalbeli búcsú után: úgy tudjuk, a külföldi játékosok biztosan távoznak, s jó eséllyel néhány rutinosabb futballista mellett több fiatal akadémista is lehetőséget kap majd az NB II-ben. Egyelőre nem dőlt el, hogy Takács Péter megbízott vezetőedző marad-e a kispadon, úgy tudjuk, a megbízatása az idény végéig szól. A korábbi diósgyőri középpályás vezetésével a csapat nyert Kisvárdán (2–1), míg Győrben a bajnoki címre hajtó ETO FC-től kikapott (0–4), igaz, több fiatalt is a kezdőbe jelölt a szakember, így például Bánhegyi Bogdánt, Macsó Mátét, Galántai Tamást, Nazar Kovalenkót, Kiss Bálintot és Szakos Bencét is.


„Meglátjuk, mit hoz a jövő, ami engem illet, még szerződés köt a klubhoz. Kiderül, milyen keret alakul ki, de bízom benne, hogy olyan, amellyel reálisan kitűzhetjük azt a célt, hogy egy év múlva, vagyis azonnal visszajutunk az NB I-be. Idén is nagy harc volt a feljutásért, de a következő idényben még nagyobb csata várható, hiszen változik a lebonyolítás: nem az első két helyezett jut fel automatikusan az NB I-be, hanem csak a bajnok, a második csapat osztályozót játszik az NB I tizenegyedik helyezettjével. Márpedig tudjuk, bajnoknak nem könnyű lenni, így ha esetleg a második pozícióban zárnánk, egy összecsapáson, semleges helyszínen dőlne el, hogy visszajutunk-e vagy maradunk az NB II-ben. Vagyis nagyon nehéz év vár ránk, de hiszek benne, hogy sikeres időszak előtt állunk, de hogy ez így legyen, minden összetevőnek a helyén kell lennie.”


Tovább a nemzetisport.hu-ra a teljes cikkre <<<<<<<<


forrás: nemzetisport.hu

fotó: Árvai Károly



És ezt olvastad már?
Hozzászólások

2. dvtk-3534* |Válasz erre: 1. sd10lali
2026-05-12 13:36:00 Fekete öves, Veterán

Igy van . Ami nincs azért nem kell játszani !

2026-05-12 13:13:18 Barna öves, Tag

Azért már régen nem...

Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...