Őrizd a parazsat!

Szerző: dfcwolf | 2026-05-17 12:31:00

Mindenkinek azt javaslom, hogy nézzen magába: mit kellett volna másképpen csinálni?

Mit lehet ilyenkor mondani olyat, amit nem hallottunk még, vagy amivel az elmúlt években nem vigasztaltuk volna egymást vagy magunkat? Jelenleg még abban sem bízhatunk, hogy a biztos anyagi háttér és a szakmaiság majd rövid úton visszarepít minket az első osztályba, mert az önámítás lenne. Nincs itt ezekből semmi. Sántha Gergely éveken át tartó ámokfutása és az anyagi függőségekkel kiépített hátországa a pokol fenekére taszított minket – de nem is várhatunk mást olyankor, ha mindannyian hagyjuk, hogy élősködők szívják a klub vérét addig, amíg az szinte bele nem hal.

Igen, mindannyian bűnösek vagyunk, mert a szemünk láttára történt mindez, és ha tetszik, ha nem, az asszisztálásunkkal. Mindenki más okból, de meg tudta ideologizálni magának azt, hogy miért is van kint hétről hétre, és miért nem fontos kinyilvánítani az elégedetlenségét. Most pedig magába nézhet az összes szurkoló: tényleg ennyi bizalmat kellett adni? Tényleg nem tehetnek erről a játékosok? Tényleg megbosszulja magát az, ha kiállunk a klubért? Jól csináltuk, hogy lehurrogtuk azokat, akik hangot adtak annak, hogy ez így nem jó?

Bevallom, gondolkodtunk azon, hogy az utolsó meccs idejére a klubhoz hívjuk a szurkolókat, hogy hangot adjunk annak, ami itt történt, de hamar letettünk róla. Tényleg újra a mi dolgunk lenne a tömegeket megmozdítani? Senki másnak nem jutott ez eszébe, és mindenki megbékélt ezzel a szégyenletes, néma kieséssel? Azok a szurkolók sem tartották fontosnak ezt, akiket a klub megkérdezett arról, hogy az NB I utolsó meccse vagy az NB II első meccse legyen zárt kapus, és inkább azt választották, hogy jó lesz ez így? Mert én úgy tudom, hogy elhangzott ez a kérdés, és emiatt nem támadta meg a DVTK az MLSZ döntését.

Lehetett volna ezen vitatkozni, de a vita elmaradt. Szóval van itt baj bőven, és mindenkinek azt javaslom, hogy nézzen magába: mit kellett volna másképpen csinálni? Mit kellett volna tennünk ahhoz, hogy elzavarjuk innen ezt a semmirekellőt, aki csak csapolta a klubot, és szépen építette belőle magát és az ingatlanjait? De bárcsak egyedül lett volna…

Meggyőződésem, hogy a Diósgyőr örök. Valamilyen formában biztosan létezni fog a jövőben is – ha máshogy nem, hát úgy, hogy majd újra a szurkolók fociznak a gyönyörű piros-fehér mezben. A parázs ott van bennünk, amit nem nehéz lángra lobbantani, ha eljön az ideje. Biztosan nehéz idők jönnek, de őrizd meg ezt a parazsat a szívedben! Vállald büszkén, hogy ennek a családnak a része vagy, ápold az emlékeket, reméld a jobbat, és ha tenni kell a klubért, akkor ne légy rest!

Így őrizhetjük meg azt, ami csak a miénk.

Mutasd a teljes cikket
És ezt olvastad már?
Hozzászólások

2026-05-18 21:46:59 Kék öves, Tag

Még mindig mindenki a helyén van, kapaszkodnak a székbe, nem akarnak távolodni a húsos fazéktól.  Mindenki kivár, remélve, hogy tovább tudják folytatni a klub kifosztását, akadályozva, hogy végre elinduljunk a jó irányba.

Nem őrizni kell a parazsat, hanem szítani a lángot, leégetni mindent, hogy aztán főnixmadárként támadjunk fel, megszabadulva a vérszívóktól, kullancsoktól, álnok kétszínű élősködő férgektől.

29. betyarok* |Válasz erre: 25. Ignacio-Sanchez-Mejias
2026-05-18 18:51:27 Fekete öves, Veterán

Tisztelem kitartásod, elszántságod, indulatod. De nekünk már csak ez maradt: Lus murmurandus.

Ès ez sajnos tèny. Ennyire bírtunk nyomást gyakorolni, amennyire. Mitől változna? Ezerszer leirták,.leírtuk, mi ès hogyan törtènt. S mègsem romboltuk földig a. Bulgárföldet. Itt csak akkor lesz tömeges.megmozdulás,.ha majd lesz egy jò Csapatunk. 


28. jaborcsik-andras* |Válasz erre: 24. guyfa
2026-05-18 18:39:00 Fekete öves, Veterán

A Katában megtartott megbeszélés után megírtam wexeye-nek - úgy látszik, nem akarja megérteni - hogy az ott levő Ultra vezetők kérték, hogy a beszélgetés tényén kívül ne jelenjen meg semmi a megbeszélésről. 

Érthetetlen számomra, hogy fórumtársunk még most is azon vetyeng, hogy nem írtam róla beszámolót.

Most is azt javaslom neki, amit akkor, hogy írjon az Ultras Diósgyőr facebook oldalára és kérdezze meg ott.

2026-05-18 18:26:14 Fekete öves, Veterán

Nem sok fórumtárs tett ide bejegyzést, ami nem meglepő de beszédes. 

26. szombatondelelott* |Válasz erre: 24. guyfa
2026-05-18 16:38:44 Fekete öves, Veterán

Na, ez engem is érdekelne.

2026-05-18 12:30:20 Piros öves, Őstag

Szerintem a parázs őrzésével Diósgyőrben nincs gond, elvégre a vasgyár az vasgyár vagy mi a szösz. A kérdés inkább az, hogy lesz e parázsból tűz? Talán pont az volt a baj, hogy mindenki a maga kemencéjében tartogatja ezt a parazsat és nem igazán látszik, hogy izzana. 

Véget ért a bajnokság, kiestünk, szar játékkal, kóklerek vezették a szakmai munkát (Kovács Zoli nem értette miért nem adtak neki igazi munkát Újpesten, csak bedobták valami irodába - mostmár talán sejtjük?) és csak Imre Robi cikkére tudok itt reagálni és magamat ismételni- az egy inzultus a DVTK címere és a klub irányába, amilyen pökhendiséggel és semmitmondóan vette át ennek a klubnak a szakmai irányítását, az a székfoglaló beszéd minden volt csak nem egy felkészült ember belépője. 

HA EGY KLUB VEZETŐJE NEM KOMMUNIKÁL ŐSZINTÉN ÉS SZÁMONKÉRHETŐEN AZ AZÉRT VAN, MERT LÖVÉSE SINCS ARRÓL, HOGY MI LESZ. A DVTK- nál mégegyszer ezt nem akarom látni! 

A klub a kiesés után tovább folytatja a ködösítést, jönnek a nesze semmi, fogd meg jól kommünikék, a vidám kis videócskák - mintha mi sem történt volna. A DVTK még mindig egy alternatív valóságból kommunikál. Mivel azok az emberek felelnek ezért, akik csak így tudnak kommunikálni kifelé. Nevetséges.

Én próbálok optimista maradni és elhinni, hogy nem a jéghegy felé vezetik a hajót a képzetlen hajóhídról. Alapvetően optimista ember vagyok. Vannak, akik naívnak neveztek itt ezért. Lehet, az is vagyok. 

Ha esetleg naív lennék és A parázsra visszatérve -

Ha pl a HELL  kiszáll a szponzorációból- mint nemcsak a térség, de az ország egyik legnagyobb és legértékesebb cége - TOTÁLIS BOJKOTT!!! MINDEN HELL PRODUCTRA! Ha egy ekkora cég nem érzi a felelősségét, hogy miért kell a DVTK- t szponzorálni, pláne egy ilyen régióban, akkor ott rohadjanak meg, ahol vannak. És ennek, mi, mint a DVTK  közössége - hangot kell, hogy adjunk. ÉS EZ MINDEN OLYAN SZPONZORRA VONATKOZZON, AKIK MOST CSERBEN HAGYNAK MINKET. Ennyit a lokálpatriótizmusról, hazafiságról meg egyéb lózungokról.

És ezt következetesen tartsuk be! Én ezt árulásnak fognám fel! Remélem ti is!

LEGYEN LISTA ARRÓL KIK HAGYNAK MINKET A SZARBAN ÉS NE VÁSÁROLJUNK TERMÉKEKET ÉS SZOLGÁLTATÁSOKAT EZEKTŐL AZ ÁRULÓKTÓL!!Mert számonra ez árulás.

A KLUB ADJON ÉLETJELET - Üljenek le a szervezett szurkolói csoportok képviselőivel, mondják meg, hogy mi lesz!

MOST ÉS NE JÚLIUS 31 - ÉN!!

HA A KÖVETKEZŐ 1 -2 HÉTBEN NEM KÜLD FÜSTJELET SZERETETT KLUBUNK VEZETŐSÉGE A JÖVŐVEL KAPCSOLATBAN, AKKOR MEGINT A VÁROSHÁZA ELÉ KELL MENNI ÉS ERŐT DEMONSTRÁLNI!

Nyomásgyakorlás nélkül végünk van.

A parázzsal nálunk sose lesz gond szerintem. Ne hagyjuk, hogy megosszanak minket, mert csak úgy járhatunk sikerrel!





24. guyfa |Válasz erre: 20. wexeye
2026-05-18 10:24:30 Citromsárga öves, Lelkes újonc

"Azt gondolom viszont,hogy az továbbra is egy fontos hiányzó kirakós darab,hogy a Katában elhangzott,hogy miert nem indul nyílt akció Sántha ellen."    Erről lehetne tudni többet?

2026-05-18 09:08:47 Citromsárga öves, Lelkes újonc

14.v1910 

Teljesen igazad van, gondoljunk csak a szezon felidejében világosan kirajzolódó problémákra, aminek az észlelése során erősíteni kellett volna a csapatot, e helyett eladtuk Acolastét, Gerát és Jureket - addigi erősségeinket - ami józan szakmai megfontolások alapján, előre látható módon erősen szüklátókörű döntés volt, hacsak nem arról van szó, hogy valami más, homályos megfontolásból jövő, felelőtlen döntéssel járó következményeket valamiféle anyagi előnyök miatt, tudatosan felvállalták az illetékes döntéshozók, ami a Diósgyőr jövőjének egyáltalán nem állt érdekében ! De talán van az a pénz ...!!!

22. zivatarlanc |Válasz erre: 16. wexeye
2026-05-18 06:57:25 Fekete öves, Tag

rugoka végleges kitiltását abszolút jogtalannak érzem. Az esetek 99%-ban az igazat írta. Abban pedig tökéletesen igaza van, hogy a klubházas trollokat következmények nélkül hagyják az oldalon pusztítani/megosztani. Ellenük kell végleges tiltás nem azok ellen akik időben szóltak a szarról...

2026-05-18 06:48:50 Barna öves, Fanatikus tag

Januárban nem tettünk semmit...'napi kiabálás' kellett volna a stadion előtt...

Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...