Őrizd a parazsat!

Szerző: dfcwolf | 2026-05-17 12:31:00

Mindenkinek azt javaslom, hogy nézzen magába: mit kellett volna másképpen csinálni?

Mit lehet ilyenkor mondani olyat, amit nem hallottunk még, vagy amivel az elmúlt években nem vigasztaltuk volna egymást vagy magunkat? Jelenleg még abban sem bízhatunk, hogy a biztos anyagi háttér és a szakmaiság majd rövid úton visszarepít minket az első osztályba, mert az önámítás lenne. Nincs itt ezekből semmi. Sántha Gergely éveken át tartó ámokfutása és az anyagi függőségekkel kiépített hátországa a pokol fenekére taszított minket – de nem is várhatunk mást olyankor, ha mindannyian hagyjuk, hogy élősködők szívják a klub vérét addig, amíg az szinte bele nem hal.

Igen, mindannyian bűnösek vagyunk, mert a szemünk láttára történt mindez, és ha tetszik, ha nem, az asszisztálásunkkal. Mindenki más okból, de meg tudta ideologizálni magának azt, hogy miért is van kint hétről hétre, és miért nem fontos kinyilvánítani az elégedetlenségét. Most pedig magába nézhet az összes szurkoló: tényleg ennyi bizalmat kellett adni? Tényleg nem tehetnek erről a játékosok? Tényleg megbosszulja magát az, ha kiállunk a klubért? Jól csináltuk, hogy lehurrogtuk azokat, akik hangot adtak annak, hogy ez így nem jó?

Bevallom, gondolkodtunk azon, hogy az utolsó meccs idejére a klubhoz hívjuk a szurkolókat, hogy hangot adjunk annak, ami itt történt, de hamar letettünk róla. Tényleg újra a mi dolgunk lenne a tömegeket megmozdítani? Senki másnak nem jutott ez eszébe, és mindenki megbékélt ezzel a szégyenletes, néma kieséssel? Azok a szurkolók sem tartották fontosnak ezt, akiket a klub megkérdezett arról, hogy az NB I utolsó meccse vagy az NB II első meccse legyen zárt kapus, és inkább azt választották, hogy jó lesz ez így? Mert én úgy tudom, hogy elhangzott ez a kérdés, és emiatt nem támadta meg a DVTK az MLSZ döntését.

Lehetett volna ezen vitatkozni, de a vita elmaradt. Szóval van itt baj bőven, és mindenkinek azt javaslom, hogy nézzen magába: mit kellett volna másképpen csinálni? Mit kellett volna tennünk ahhoz, hogy elzavarjuk innen ezt a semmirekellőt, aki csak csapolta a klubot, és szépen építette belőle magát és az ingatlanjait? De bárcsak egyedül lett volna…

Meggyőződésem, hogy a Diósgyőr örök. Valamilyen formában biztosan létezni fog a jövőben is – ha máshogy nem, hát úgy, hogy majd újra a szurkolók fociznak a gyönyörű piros-fehér mezben. A parázs ott van bennünk, amit nem nehéz lángra lobbantani, ha eljön az ideje. Biztosan nehéz idők jönnek, de őrizd meg ezt a parazsat a szívedben! Vállald büszkén, hogy ennek a családnak a része vagy, ápold az emlékeket, reméld a jobbat, és ha tenni kell a klubért, akkor ne légy rest!

Így őrizhetjük meg azt, ami csak a miénk.

Mutasd a teljes cikket
És ezt olvastad már?
Hozzászólások

20. wexeye* |Válasz erre: 17. dfcwolf
2026-05-18 06:07:03 Fekete öves, Veterán

Ezek után a mabda abszolút nem ezen közösség térfelén pattog. Az 1910 és a csoportok jönnének...

Az ankétot már kibeszéltük,elmondtam,össze is vesztünk rajta szépen,hogy nem a játékosokat kellett volna ott kellemetlen kérdéssel megtalálni. Összegyűjtötted előtte, hogy milyen témákban legyen kérdés. Erre nem emlékszem, hogy vezető javaslat lett volna,hogy kérdezzük meg Geráékat. De nem is fontos ez már,történt ami történt. 

Azt gondolom viszont,hogy az továbbra is egy fontos hiányzó kirakós darab,hogy a Katában elhangzott,hogy miert nem indul nyílt akció Sántha ellen.

Az ominózus tavaszi 3.hely és eredmények pedig valóban néhány embert - köztük engem- nem vakítottak meg, bár az akkori nézőszámok is azért beszédesek voltak.

Úgy gondolom, hogy Sántha és Magyar hivatalos távozasa sokat lendítene minden oldal őszinte szembenézésén. Az nb2nek a jelenleg kirajzolódó vonallal nekimenni,pedig egyenes út a süllyesztőbe,ezt láthattuk az utolsó fordulokban. 

2026-05-18 05:40:29 Fekete öves, Veterán

Annyival egeszítenem ki a leírtakat hogy lleleve tegyük fel a kérdést: kellett volna e barmit szervezni mist az utolsó fordulóra? Az en válaszom az,hogy nem. Értelmetlen és rég késő lett volna. Kovács es Radenkovic kinevezesét kellett volna blokkolni. Nem tudtuk. Meg sem próbáltuk. Ez lett a vége

2026-05-17 23:01:30 Piros öves, Fanatikus tag

Tiltakozom!!! Tiltakozom az ellen, hogy az adónkból a Bethlen Gábor-on keresztül kicsatornázott pénzen a DVTK-hoz köthető szlovák cég Szabó vezetésével (és Sántha háttérben létével) milliárdokért edzőközpontot építsen!!! Ott van az ekr rendszerben feketén-fehéren! Megy a tervezés, megvan a kivitelező! Ezekre pénzt bízni??? Milliárdokat??? Elég volt, állítsa le az új vezetés haladéktalanul és vizsgálja felül a DVTK és az ahhoz bárhogy is kapcsolódó sportszervezet minden állami/Tao-s forrásból történő támogatását olyan 8 évre visszamrnőleg! Tessék kedves fórumozók, én megírom a "hivatalos levelet" kibontva mindent ami fellelhető! Lehet csatlakozni, elküldeni az illetékes kormányzati szervnek! 

17. dfcwolf* |Válasz erre: 16. wexeye
2026-05-17 21:37:14 Fekete öves, Veterán

A cikk arról szólna, hogy mindenki tartson önvizsgálatot és tanuljunk ebből, hátha nem történik újra meg. El tudom fogadni a kritikádat velünk szemben de kicsit hagy árnyaljam. Ha valakik évek óta folyamatosan hangoztatják azt, hogy Sántha és a sleppje itt kárt okoz, azok mi vagyunk. Nem egyszer írtuk le, mondtuk el. Mi volt az eredménye ennek? A kitiltásunk. Ebben ki állt mellénk? Senki olyan, aki tehetett volna ellene. Persze jól estek a támogató kommentek és vannak olyanok akik azóta nem is járnak meccsre, de akik mellénk állhattak volna, azok nem tették. Mi lettünk azok, akiknek semmi nem jó. Akikre ezt rá lehet mondani és ezzel, ki is lehet rekeszteni őket. Mutogatni ránk, hogy álítólag miattunk nincs egység. Amikor pedig szerveztünk valamit akkor jött az, hogy miért mi? Kik vagyunk mi? Minek szereplünk? Nem olyan egyszerű ez. Szívesen támogattunk volna egy ilyen eseményt minden módon, ahogy csak tudunk. Szervezhette volna bárki. Mi nem az ultrák lépését hiányoltuk. Bárki megtehette volna! Mi nem arra vártunk, hogy ők fogják ezt megszervezni hanem arra, hogy valaki.

Kovács kinevezésekor a megbeszélésen én voltam egydül ellenzéki. Nem túl egyszerű egy ilyen szerepben ott ülni az asztalnál újra csak abban a szerepben, hogy nekünk semmi nem jó. Ennek ellenére azért sikerült Sánthának kellemetlen perceket szereznem és nekem ez is eredmény. Többek között az én kérdéseimnek az eredménye az, hogy akkor ott kimondta, hogy övé a felelősség. Az ankéton is én kérdeztem Gerát és Holdampfot kellmetlenül mert ez az én dolgom. Ennyit tudtam ott tenni. 

Szerintem Sátha ezen az oldalon nem akkor lett célpont, amikor már késő volt. Csak akkor hallották meg az emberek. Ma osztottam újra Facebookra azt a 3 éves videót amit mi fizetett hirdetésben nyomtunk. Amikor a közönség kifütyülte. Azt biztosan tudom, hogy nagyon fájt neki, hogy erre pénzt áldoztunk és nem akkor kezdtük el szidni. 

Radenkovicsot már bőven Csenger érkezése előtt kritizáltuk és alig értett velünk egyet pár ember. Sokan azt mondták, hogy jönnek az eredmények és legyen ennyi elég. Kovács pedig a visszaérkezése óta nem kívánt személy volt számunkra. Úgyhogy ezekben nem érzem a felelősségünket. 

De van igazad is és nekünk is magunkba kell nézni. Viszont van két vagy három komoly erőtér. Vannak a szervezett csoportok. Van az 1910 facebook csoport és vagyunk mi. Nem mehetünk mindenki ellen, mert annak semmi értelme. Kell keresni a közös megoldásokat is ami néha azért sikerült. 

2026-05-17 21:02:16 Fekete öves, Veterán

Kezdhetjük a szembenézést. Mondjuk egyből az oldallal,szerkesztők,forumtársak. Hiányolom a cikkből a szerkesztői szembenézést. Az amigeleken a legnagyobb létszámú diósgyőri szurkolói közösség. "Miért nektek kellett volna ÚJRA megszervezni?" Pont a fentiek miatt. Mert ti tudtátok hogy az ultrák nem fognak és azt is tudjátok,hogy miért nem. A Katában elhangzottakat elfkgadtátok, megtartottátok magatoknak és most mégis az ultrák lépését hianyoljátok. Hetek óta vélemeny cikkek nélküli, letargiába ,beletörődésbe hullott az oldal is. Mit jelent az újra? A Bódog melletti kiállás óta mit szerveztetek ti? Talán volt egy villám edzéslátogatás az előző kiesésnél,de nem.emlekszem ott ki szervezett. Volt tiltakozás Kuznyecov kirúgásakor? Nem. Kovács kinevezésekor? Nem. Ott ültetek egy asztalnál Sánthával - "mindenki a jobbik arcát adja ilyenkor" állt a beszámolóban. Ott voltatok az ankéton,ahol szintén semmi nem történt.

Nézzetek magatokba és gondoljátok át,hogy tudtátok volna e alakítani a szurkolói kozhangulatot. Szerintem igen,tudtátok volna,de akkor lett Santha meg Radenkovic meg Kovács fő célpont,amikor már rég késő volt. Addig volt itt baj Kuznyecov apja meg Jurek játékideje meg a jegyhezjutás meg miegymás. 

Azok a.magukat ultrának tartó szurkolók, akik egy üres újpesti vendégszektorral szemben debrecenben szurkoltak egy olyan csapatnak, amelynek szurkolói hosszú éveken át sikert sikerre halmozva gúnyosan lenéztek minket,vagy nem éltek még akkor vagy nem ismerik igazán a cíviseket. A csoportok hallgatása hetek óta,eleve ezek a kooperációk igazi fradi,Kubatov GM fíling,csak kicsiben. Magyaros. Szégyen,de egy őszinte lapterítés minden fél részéről új fejezetet nyithatna. El kell nyíltan mondani,mit kaptak, milyen alkuk köttettek. Ahogy az ország ugy a klub életében is történelmi lehetőség hogy máshogy csináljuk,mint korábban.

Nézzenek szembe azok a fórumtarsak,akik pillanatnyi sikerektől elvakulva vadul védtek védhetetlen döntéseket. Ér most bármit az őszi harmadik hely kedves kisbe és tsai? 

Magam részéről annyit tudok ehhez hozzátenni,hogy ott mulasztottam,hogy nem lettem aktívabb szereplője,vélemenyfornáloja a szurkolói társadalomnak. Nem fért soha bele az időmben ennél több, mint a fórumozás. 

Őszintesegből, beismerésből,önkritikából még sosem lett baj. Gyakoroljuk és háha a gyerekeink már egy tisztább DVTKnak szurkolhatnak!

Santha Szabó Világi Magyar M Tamás : ez a TI BŰNÖTÖK! Magunk közt a megvezetett,megtévesztett, megvett, megzsarolt, átvert vagy simán szűk látókörű szurkolóknak 1 mp alatt megbocsátunk egymásnak,de NEKTEK ÉS A TROLLJAITOKNAK SOHA!

2026-05-17 20:55:38 Citromsárga öves, Lelkes újonc

A Dambrauskas cikkhez írtam, hogy menjünk ki a stadionhoz az utolsó fordulóban...Mivel így éreztem helyesnek.

Kimentem,1-2 biztonsági ember 2-3 rendőrautó és én a haverral. Nameg a Paksiak bent.

Még hárman jöttek mert nem tudtak a zárt kapuról, majd tovább menetek.

A Katánál 15-20 korombelivel megnéztük  az első félidőt majd hazamentünk.

Valahogy ott ismét elmúlt valami...egyre haloványabb ez a parázs...

2026-05-17 20:04:38 Fekete öves, Őstag

Én már rettenetesen beleuntam a parázs őrzésébe. Várom a következményekről szóló híreket mielőbb. Abban biztos vagyok, hogy a tulajdonos és az ügyvezető ellen találni fognak valamit, és rövidesen börtönbe kerülnek. De abban is bízom, hogy világiék sem ússzák meg, illetve a “miskolci” asszisztálók. Kovács Z ellen pedig talán a hűtlen kezelés lehet a legmegalapozottabb vád, vagy a Vignjevic szerződés elővétele. Hátha ő sem ússza meg.

2026-05-17 19:46:38 Fekete öves, Veterán

A parazsat őrizzük. Mindig, most is. Ezzel nincs baj.


2026-05-17 19:27:48 Fekete öves, Tag

Van itt parázs... Fb-n kezdenek elszabadulni az indulatok. Vért akar látni mindenki. Köztük Világi hazug vérét is. Ezt nem fogjátok megúszni!

11. bakterház |Válasz erre: 8. gbacsi
2026-05-17 18:44:38 Piros öves, Fanatikus tag

Miért jönne??? Nyáron döntött, felelősséget vállalt. Ezt nem tette, nulla gerinc! Az ankétra nem mert kiállni, utána meg papíron elhúzott az ügyvezezői pozíciókból! Ő már zseléshajú top manager és top vezető az űrben, mert érdemei alapján teljesen megérdemli. Majd nyilatkoznak azok, akik eddig is nullák voltak, lelekesen bólogattak kedvesvezérünknek és örültek a havi magas fizunak, ilyen-olyan pozíciónak (amit a szakmai múltjuk és eredményeik alapján) megérdemeltek. Petrán, Világi, Vincze, Szabó meg a többiek. Majd elmondják, hogy amúgy ez egy remek és volt minden sportágban, mi, szurkolók vagyunk a hülyék és nem látjuk a lényeget, az eredményeket a hatalmas munkájukat. 

Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...