Úgy tűnik, reklámblokkolót használsz :(
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
Világbajnoki selejtező válogatott labdarúgó mérkőzés
Világbajnoki selejtező válogatott labdarúgó mérkőzés
Magyarország - Portugália
Budapest, Puskás Aréna, 2025.09.09. 20:45
Játékvezető: Erik Lambrechts, asszisztensei Jo de Weirdt és Kevin Monteny, negyedik játékvezető Jasper Vergoote (belgák)
Közvetítés: M4Sport
Kedden 20:45-től Portugália ellen lép pályára a férfi A-válogatott, a világbajnoki selejtező előtti sajtótájékoztatón Marco Rossi szövetségi kapitány és Szoboszlai Dominik csapatkapitány válaszolt az újságírók kérdéseire.
Marco Rossi elmondta, a csapat összeállításakor azt is figyelembe kell venni, hogy ki és mennyire tudott regenerálódni a szombati, írországi mérkőzés után.
Az a feladatunk, hogy végig koncentráltak maradjunk, csak magunkkal foglalkozzunk. Nagy közönség előtt játszunk majd kedden a Puskás Arénában, szeretnénk a mérkőzés végén is mosolyt látni a szurkolók arcán. A portugálok szinte bárkit betehetnek a kezdőcsapatba, nem változik az erősségük, nekünk azért nem áll rendelkezésünkre ennyire erős állomány. Meglátjuk, hogy ki mennyire tudott feltöltődni a szombati meccs után, mérlegelnünk kell, ki van a legjobb formában és állapotban, ennek tudatában állítjuk össze a csapatot – mondta a magyar válogatott szövetségi kapitánya. – Ha egy futballista egy világklasszisokkal felálló válogatott ellen játszhat, ahol egy legenda is szerepel, és ennek ellenére nincs rendben a motivációja, akkor rossz szakmát választott, nem a focival kell foglalkoznia. Az a feladatunk, hogy megnehezítsük a portugálok életét, ha ügyesek leszünk és szerencsések, akkor pozitív eredménnyel zárulhat a mérkőzés. A cél, hogy megpróbáljunk nyerni, de minimum a döntetlent kiharcolni.
A szövetségi kapitány mellett Szoboszlai Dominik is kiemelte, végig koncentráltan kell futballozni és küzdeni egymásért a pályán.
Az elvárás a részemről az, hogy mindenki tegye ki a szívét-lelkét, hogy minden meccs után emelt fővel tudjunk lejönni a pályáról. A cél, az álom természetesen az, hogy kijussunk a vb-re vagy legalább legyen esélyünk a play off-ban, ezért kedden is mindent meg kell tenni. Küzdeni, harcolni, futni, amíg bírunk, mert a portugál válogatott minőségben előttünk jár. Az írek elleni meccs utáni éjszakát Dublinban töltöttük, volt idő pihenni, akik keveset játszottak, edzettek is, mindenki készen áll a keddi mérkőzésre. Marco Rossi dönt majd arról, hogy ki pótolja Sallai Rolandot. Roli meghatározó játékosa a csapatnak, van tapasztalata, minőséget képvisel, de aki itt van a válogatottban, arra vár, hogy megkapja a lehetőséget és élni is szeretne vele. Bárki is lesz az ő
A portugál válogatott kerete
Kapusok: Diogo Costa (FC Porto), Rui Silva (Sporting CP), José Sá (Wolverhampton Wanderers)
Védők: Nuno Tavares (Lazio), Joao Cancelo (Al-Hilal), Nuno Mendes (Paris Saint-Germain), Goncalo Inacio (Sporting CP), Rúben Días (Manchester City), Antonio Silva (Benfica), Renato Veiga (Villarreal)
Középpályások: Joao Palhinha (Tottenham Hotspur), Rúben Neves (Al-Hilal), Joao Neves (Paris Saint-Germain), Vitinha (Paris Saint-Germain), Bruno Fernandes (Manchester United), Pedro Goncalves (Sporting CP), Bernardo Silva (Manchester City)
Támadók: Joao Félix (Al-Naszr), Francisco Trincao (Sporting CP), Francisco Conceicao (Juventus), Pedro Neto (Chelsea), Goncalo Ramos (Paris Saint-Germain), Cristiano Ronaldo (Al-Naszr)
forrás: mlsz.hu
Szerintem ne legyünk túl szigorúak...
Ekkora különbség van a két csapat közt, sőt, jóval nagyobb...
Nézzük először a jó oldalát. Akciógólt nem kaptunk. Kerkez kétszer beragadt, a tizi...
Viszont újra volt egy stabil Szalai, aki ilyen formában nagyon is kell. Stabil Orban. Stabil Nego.
Jó beszállók voltak, Ötvös különösen tetszett.
A kulcsjátékosainktól sokkal több kell, és az egész csapat 80%-ánál extra kell ilyenkor. Ma ez nem volt meg.
Az a helyzet, hogy 1 ponttal csak a kedvünk lett volna jobb, de előrébb nem jutottunk volna. Ezt senki nem gondolhatja komolyan.
Örüljünk inkább, hogy a mákos, favágó, tróger írek megégtek ma, így egyértelműen lépéselőnyben vagyunk. Most már tényleg csak rajtunk múlik hozzuk-e azt, ami egyébként bennünk van, és ami reális, a második helyet...
Ma Szobi, a múlkor Sallai, így nehéz, 4 helyett 1... pedig...4 lehetett volna... de volna.
Láttam Szoboszlain, és ő is tudja, hogy láttuk, de megbocsájtok neki... még...
Varga a király, el fogják hamarosan vinni a fagyitól, de megérdemli...
Takarítsák már ezt az M4 szakértő gárdát... undorító...
egy szakértő legyen már legalább 100 x os válogatott, de nem ilyen csere perces...tudjuk ki...
Más:
Csodálkozunk, hogy KZ és SG is itt van...
Vazze ha fiatalabb lennék elvenném a főnök lányát aztán kírúgnék innen mindenkit... na így lehetne megtisztulás... gyerünk fiúk udvarolni, mert aki diósgyőri...