Banner

Kovács Zoltán: Építkezési fázisban vagyunk

Szerző: amigeleken.hu | 2025-08-13 10:07:00

Sajtófigyelő - nemzetisport.hu


Nagyon beragadt az NB I 2025–2026-os idényének elején a DVTK: tíz gólt kapott és egyetlen pontot szerzett az első három fordulóban. A nemzetisport.hu-n megjelent interjúban Kovács Zoltán sportigazgató nyilatkozott a szezonkezdetről.


Ennél mindenki jobbra számított, ez nem kérdés. A DVTK az NB I-es rajton 3–1-re kikapott Újpesten, majd hiába vezetett két góllal hazai pályán a Zalaegerszeg ellen, csak egy pont jött össze (2–2 lett a vége), legutóbb pedig fájdalmas pofont kapott a borsodi csapat, az MTK Budapest 5–0-ra győzte le a Hidegkuti-stadionban. A gárda tehát máris ötször annyi gólt (tízet) kapott, mint a Ferencváros vagy az MTK, így aligha kétséges, szombaton rendkívül fontos mérkőzésen fogadja az újonc Kazincbarcikát. Érdemes felidézni, hogy a nyáron visszahívott Vladimir Radenkovics irányításával az előző idényben dobogós helyen is állt a gárda, s negyedik volt, amikor a tavasz elején elküldték.


Kedden a klub honlapján jelent meg: szabadlistára kerül a csapat két légiósa, a szlovén Rudi Pozeg Vancas és a bosnyák Sinisa Sanicanin.


„Kedd délelőtt személyesen közöltem a két labdarúgóval, hogy az MLSZ és az NSMI ajánlásaihoz alkalmazkodva a jövőben várhatóan sokkal kevesebb játéklehetőséghez jutnának, ezért nem gördítünk akadályt a távozásuk elé. Ezzel szerettem volna időt biztosítani nekik, hogy még az átigazolási időszak lejárta előtt csapatot találjanak maguknak. De nem csak távozók lesznek, természetesen dolgozunk a keret további erősítésén is.”


– mondta Kovács Zoltán, a DVTK sportigazgatója.



A klub hivatalos honlapja megemlíti, hogy a szlovén futballista a feljutást követően érkezett Diósgyőrbe, és azóta 57 bajnoki és hat Magyar Kupa-mérkőzésen lépett pályára, a bosnyák védő pedig egy éve lett a DVTK játékosa és 29 bajnoki, valamint két kupamérkőzésen szerepelt piros-fehérben.


„Semmiféle fegyelmi probléma nem volt a két játékossal. A szakmai stábbal közösen úgy láttuk, van a posztjukon megfelelő magyar játékos, így a hazai labdarúgókra vonatkozó ajánlások figyelembevételével döntöttünk így. Hogy milyen a hangulat a klubházban? Nézze, ötgólos vereség után talán furcsán hat, de teljes a nyugalom. Nincs pánik, de mondani sem kell, senki sem elégedett, nem ilyen rajtot képzeltünk el. Ugyanakkor azt mondom, reálisan értékelünk, ugyanúgy, mintha minden mérkőzés jól alakult volna. A statisztika, a mérkőzések képe nincs összhangban az eredményességgel, ez alól az MTK elleni első félidő nyilván kivétel. Nyilvánvalóan látjuk, mennyire erőtlenek vagyunk mindkét kapu előtt, védekezésben sokat hibázunk, elöl pedig megvannak a helyzetek, a lehetőségek, de nem élünk velük. Egyértelmű, mennyire hiányzik a ZTE FC ellen elveszített két pont, azon a mérkőzésen az első félidőben jól játszottunk, már két góllal vezettünk, mégsem tudtunk nyerni. Az MTK ellen viszont valóban olyan teljesítményt nyújtottunk, ami a szurkolóknak és nekünk is nagyon fáj. Nincs okunk kapkodni, meggondolatlan döntéseket hozni, építkezési fázisban vagyunk. Senki sem hitte, hogy minden mérkőzést megnyerünk, miként azt is tudjuk, hogy nem veszítjük el az összes bajnokit. Nem hagyjuk, hogy külső tényezők befolyásoljanak, látjuk a hibákat, de látjuk a pozitívumokat is. A Diósgyőr hamarosan kiegyenesedik, mert a folyamatok előre mutatóak, és biztos vagyok benne, hogy ennek az eredményét hamarosan a bajnoki mérkőzéseken is láthatjuk.”


közölte a nemzetisport.hu kérdésére Kovács Zoltán sportigazgató.


Ami érdekes: egy évvel ezelőtt pontosan ugyanígy rajtolt a DVTK, sőt, akkor kétszer játszott hazai pályán az első három fordulóban: a Paks elleni 2–2 után Székesfehérváron kapott ki 3–1-re, majd a Ferencváros győzött Miskolcon 2–0-ra, tehát egyetlen ponttal várta a folytatást, amely remekül sikerült. A következő tizenöt bajnokin nyolc győzelem és hat döntetlen mellett egyetlen vereséget szenvedett (hazai pályán az MTK Budapest ellen, 0–2), ezeken a meccseken hétszer nem kapott gólt a DVTK, négyszer csak egyet, így a 18. játéknapot követően a harmadik helyen állt a kieső helyről induló csapat.


Tovább a nemzetisport.hu-ra >>>>>>>


forrás: nemzetisport.hu



És ezt olvastad már?
Hozzászólások

48. wexeye* |Válasz erre: 21. Ultras1910
2025-08-13 15:33:22 Fekete öves, Veterán

Csinos kis magánvagyonok biztos épülnek, meg további kapcsolatok

2025-08-13 14:47:58 Lila öves, Tag

"A statisztika, a mérkőzések képe nincs összhangban az eredményességgel, ez alól az MTK elleni első félidő nyilván kivétel."

Na már megint inkább a szemének hisz ez a szent ember, mintsem a statisztikának. Viszont a statisztika megint nem hazudik Zoli! A Lilák elleni meccsen többet birtokolták az újpestiek a labdát, többet lőttek kapura (14 db 16-oson belüli lövés és 29 érintés a mi 16-osunkon belül, a támadásainkat inkább hagyjuk is...) A Zete emberhátrányban is többet lőtt a kapunkra, többet birtokolta a labdát, többet passzolt...) Az MTK meccsen, meg az 5-0 tényleg önmagáért beszél, ott tényleg nincs értelme nézni a statisztikát, mert botrányos volt amit művelt a brigádod.

"Nyilvánvalóan látjuk, mennyire erőtlenek vagyunk mindkét kapu előtt, védekezésben sokat hibázunk, elöl pedig megvannak a helyzetek, a lehetőségek, de nem élünk velük."

Tulajdonképpen, akkor csak annyi a baj, hogy összeraktál valamit Vigyorex haveroddal, ami úgy szar, ahogy van, de van még pár napod az átigazolási időszak végéig, meg tulajdonképpen az után is lehet kukázni és 1-2 SOS igazolás hátha megmenti a seggeteket?

2025-08-13 14:33:17 Fehér öves, Újonc

Drága Kovács úr!


Elnézését kérem, hogy 40 év szurkolás, holott már 30 éve nem élek Miskolcon, után aggódom a csapatért, holott a Klubház nyugodtságát kellene átvennem, hiszen semmi baj.

Azért is bocsánatát kérem, hogy kiakadtam, mert kedvenc játékosomnak, Vancasnak útilaput kötöttek a lábára, hiszen a jelenlegi gárda több tagja tudja őt maximálisan pótolni.

Lehet, új szemüveget kellene csináltatnom, mindegy, hiszen Önök szerint minden rendben van, folyik az építkezés folyamatosan.

Minden jót kívánok, lehetőleg egy másik klubnál, de inkább ott se. 

45. laca |Válasz erre: 36. Varzo
2025-08-13 14:33:12 Lila öves, Fanatikus tag

Koszta még esélyes lehet, lehet így teremtik meg a fizuját

44. laca |Válasz erre: 35. achilleus68
2025-08-13 14:31:53 Lila öves, Fanatikus tag

Simon meg a többi odamenekített haver miatt gondolnék erre

2025-08-13 14:25:45 Kék öves, Tag

A hétvégi meccs után jutott eszembe, hogy vajon Kádárt megkereste Kovács, hogy jön-e hozzánk? Magyar, védő, és vele is lehetne visszafele mutogatni a régi sikerekre, hogy "amikor először voltam itt sportigazgató...".

42. mr-d* |Válasz erre: 25. lokal
2025-08-13 13:53:04 Fekete öves, Veterán

a legendás repülőrajtot másoljuk, csak kicsit hosszú a gyep, messze van az ellenfél kapuja....azt már most kijelenthetjük, hogy nem vesztettük el az összes meccset a bajnokságban.  a szurkolók "macskás kutya" skandálása  csak azok lázadása, akik minden testhelyzetben elégedetlenek.

2025-08-13 13:51:32 Fekete öves, Veterán

Dehogy buknak az ilyenek. Tőlünk elmegy majd legrosszabb esetben az nb2-be, ott is többszörös fizut fog kapni a büdös nagy semmiért, mint a focin kívül bárhol a versenyszférában.

Banner
Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...