Úgy tűnik, reklámblokkolót használsz :(
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
Fizz Liga 10. forduló
MTK Budapest–Nyíregyháza Spartacus 5–1 (2–1)
Gólszerző: Jurina (18.), Molnár Á. (30., 55.), Bognár (70.), Kovács P. (87.), ill. Manner (36.)
A mérkőzés elején mezőnyben kiegyenlített küzdelem zajlott, de valamelyest a vendégek futballoztak veszélyesebben, a kaput viszont nem sikerült eltalálniuk. Ezzel szemben a túloldalon a fővárosiak az első komolyabb lehetőségüket gólra váltották Jurina fejesével.
A hazai vezetés után sem változott a játék képe, a Nyíregyháza hiába dolgozott ki lövőhelyzeteket, csak egy ízben adott munkát Demjénnek, az MTK pedig a második helyzetét is értékesítette.
A szünet előtti utolsó negyedórában pontosabbá vált a nyírségiek játéka, így Varju nagy hibáját kihasználva – az MTK védője csúnyán alászaladt a labdának – Manner remek lövésével szépítettek, de ezenkívül is több védése volt a kék-fehérek kapusának.
A térfélcserét követően nagy lendülettel kezdett a fővárosi együttes, amely ismét kétgólosra növelte az előnyét, mert bár Bognár lövésénél a kapufa még megmentette a Nyíregyházát, de aztán Molnár Ádin próbálkozásánál már befelé pattant a labda.
Húsz perccel a meccs vége előtt Bognár lövése szintén utat talált a kapuba, így végleg eldöntötte a három pont sorsát. A hátralévő időben a hazaiak még úgy is betaláltak, hogy már nem erőltették a támadásokat, a vendégek erejéből pedig csak egy lesgólra futotta. A kék-fehérek a sikerükkel a tabella második helyére jöttek fel.
Paksi FC–DVSC 1–1 (0–0)
Gólszerző: Hahn (50.), ill. Guerrero (56.)
A kezdés előtt Mezey Györgyre, a magyar válogatott közelmúltban elhunyt volt szövetségi kapitányára és Somodi Bélára, a hazai klub egykori játékosára emlékeztek a stadionban lévők.
Nagy lendülettel kezdte a találkozót mindkét csapat, az első percekben a debreceni kapu előtt Hahn és Horváth veszélyeztetett, míg a másik oldalon Bárány lövését kellett védenie Kovácsiknak. Az iram nem hagyott alább a folytatásban sem, de nagyobb helyzet nem alakult ki. Leginkább a paksiaknál volt a labda, akik beadásokkal próbálkoztak, míg a vendégek, ha lehetőséghez jutottak, távoli lövésekkel kísérleteztek.
A félidő derekán percekig állt a játék, miután Lenzsér és Papp nagy igyekezetükben összefejeltek, előbbit hosszú percekig ápolták, majd le is kellett cserélni, kórházba szállították. Az eset kissé megtörte a játék ritmusát, a folytatásban sok volt a szabálytalanság, majd közvetlenül a szünet előtt Bárány veszélyeztetett, miután Kovácsik és Szekszárdi nem értette meg egymást a 16-os vonalánál.
Hogy mindkét fél nagy erőkkel támadott, azt jól mutatja, hogy az első játékrész összesen 11 – négy hazai és hét vendég – szögletet hozott.
A második félidő egy hatalmas paksi helyzettel kezdődött: Silye beadását Varga kitornászta a léc alól, a kipattantót Tóth fejelte vissza, de Lang a gólvonalról mentett. A hazai nyomás azonban fokozódott, s Hahn révén a sokadik lehetőségét már gólra váltotta a házigazda. Sokáig nem örülhetett a vezetésnek az éllovas, a védelem bizonytalankodását kihasználva ugyanis néhány perc múlva egyenlített a Debrecen.
A folytatásban futószalagon követték egymást a veszélyes paksi helyzetek, beszorították ellenfelüket a hazaiak, de újabb gólt nem sikerült szerezniük. Később a vendégeknek is volt egy nagy lehetőségük, de Bárány lövését a kimozduló Kovácsik hárítani tudta.
A hajrában Tóth Barna fejjel ugyan bevette a vendégek kapuját, a VAR-vizsgálat után azonban szabálytalanság miatt érvénytelenítették a gólt, majd a ziccerben kiugró Bárány lábáról varázsolta le Kovacsik a labdát, így végül maradt a döntetlen.
A kupagyőztes hazai csapat így továbbra is veretlen – egyedüliként a mezőnyben –, az előző idény végét is hozzáadva a sorozathoz 12 kör óta nem talál legyőzőre, a DVSC pedig őrzi idegenbeli veretlenségét.
ETO FC–DVTK 3–1 (2–1)
Gólszerző: Benbuali (29.), Bumba (43.), Szatmári (74., öngól), ill. Gera (13.)
Korán vezetést szerezhetett volna a DVTK, Acolatse és Jurek párosa azonban nem tudta „lejátszani” a kettő az egy elleni ziccert. Bő egy perccel később viszont újra kihagyott a hazai védelem, ezt Gera már megbüntette.
A győriek visszavették a kezdeményezést, és jóval többet birtokolták a labdát, a 29. percben pedig jött az egyenlítés, a szeptember hónap legjobb ETO-játékosának választott Benbuali talált be. A diósgyőriek fejben már a szünetre készültek, amikor érkezett Bumba, aki egy pontrúgás utáni finom érintéssel juttatta kapuba a labdát.
A szünetben kettőt cserélt a vendégek vezetőedzője, Vladimir Radenkovic, visszatért a pályára Szatmári Csaba, aki még februárban szenvedett súlyos lábtörést.
A kezdeti DVTK-nyomás után újra a Győr vette át az irányítást, a 69. percben Benbuali közeli lövését bravúrral mentette Demeter. Néhány perccel később ismét eldönthette volna a három pont sorsát, de Bánáti ziccerét Sentic hárította.
Az ezt követő szöglet után azonban már a kapusnak sem volt esélye, a sérüléséből visszatérő Szatmári lábáról a saját kapujába pattant a labda. A hajrában a DVTK nem túl nagy meggyőződéssel próbálkozott a támadásokkal, így az eredmény nem változott.
Borbély Balázs vezetőedző együttese két nyeretlenül megvívott összecsapás után gyűjtötte be újra a három pontot, előrelépve a harmadik helyre a tabellán, míg a DVTK sorozatban az ötödik élvonalbeli találkozóján maradt győzelem nélkül.
Kolorcity Kazincbarcika SC-Kisvárda Master Good 0–1 (0–1)
Gólszerző: Mesanovic (18.)
Az első félidőben jóval veszélyesebben játszottak a vendégek, akik egy szöglet után viszonylag hamar megszerezték a vezetést. A bekapott gól sem rázta fel a Kazincbarcikát, amely nem tudott igazán komoly helyzetet kialakítani, és csak kapusának, illetve a kisvárdaiak pontatlan befejezéseinek köszönhette, hogy a szünetig nem került kétgólos hátrányba.
Fordulás után annyit változott a meccs képe, hogy a játék színvonala alacsonyabbá vált, miközben megmaradt a vendégek fölénye. A Kazincbarcika játékán a csereként beálló futballisták sem tudtak lendíteni, ugyanakkor a hajrában valamelyest megélénkültek a hazaiak, akiknél Kuttor Attila vezetőedző kapust cserélt az utolsó percekre. Végül a szokatlan megoldás sem segített a hazaiakon, akik pályaválasztóként aratott két egymás utáni sikert követően veszítettek ismét az ideiglenes mezőkövesdi otthonukban.
A piros-fehérek a sikerükkel továbbra is százszázalékosak Révész Attila sportigazgató irányításával, akinek Gerliczki Máté vezetőedző távozása után ez volt a második meccse a Kisvárda kispadján. A hazai találkozóit Mezőkövesden játszó borsodi csapat a vereségével maradt a kieső zónában.
ZTE FC-Puskás Akadémia FC 0–1 (0–0)
Gólszerző: Lukács (71.)
Kevés helyzet alakult ki az első félidőben. Inkább a vendégeknek sikerült egy-egy támadást végigvinniük, a hazaiak alig veszélyeztettek. A Puskás Akadémia átgondoltabban, tervszerűbben építette fel akcióit, lövésekkel is próbálkozott, Gundel-Takács azonban ezeket hárította.
A zalaiaknak komoly gondot okozott, hogy eljussanak ellenfelük tizenhatosáig, de a vendégek sem mutattak sokat támadásban, jobbára a mezőnyben zajlott a játék, némi hazai fölénnyel.
Hornyák Zsolt a második félidőre Németh András helyére Lamin Colley-t küldte pályára, akivel a felcsúti klub a héten hosszabbított szerződést. A gambiai csatár sem hozott azonban érdemi változást a játékban, maradt a jobbára eseménytelen mezőnyjáték.
A vendégek a játékrész közepén szerezték meg a győzelmet érő gólt, a labda az üresen maradt Lukácshoz került, aki levétel után hét méterről fordulásból a kapuba lőtt. A mérkőzés első nagy helyzetét értékesítette.
Összességében a vendégek valamivel határozottabbak voltak ellenfelük tizenhatosánál, ennek eredményeként tudták kiharcolni a győzelmet. A Puskás Akadémia ezt megelőzően 2022 szeptemberében tudott győzni a ZTE Arénában. A hazai csapat a vereséggel maradt az utolsó helyen.
Újpest FC-Ferencvárosi TC 1–1 (0–1)
Gólszerző: Matko (63.), illetve Varga B. (23.)
Az Újpest, amely egy 1949-es eredeti mintát újjáélesztve különleges, csak ezen a meccsen használt mezben lépett pályára, hatalmas tempót diktálva nekiesett esélyesebb riválisának, az első tíz percben uralta a játékot, de csak helyzetig jutott, a vezetést nem tudta megszerezni. Ezt követően teljesen kiegyenlítetté vált a mérkőzés, többnyire a két 16-os között folyt a játék.
A játékrész derekán a Ferencváros az első lehetőségét gólra váltotta, ugyanis ahogy nemzetközi szinten is meggyűlik az ellenfelek baja Varga ellenállhatatlan fejjátékával, úgy az első pontos beadásnál az újpesti védők sem tudtak mit kezdeni a válogatott csatárral, aki védhetetlenül bólintott a kapu bal oldalába.
A kockázatot eddig sem vállaló zöld-fehérek még inkább megnyugodtak és türelmesen futballoztak, az Újpest viszont ismét magasabb sebességi fokozatba kapcsolt, Grófnak többször is védenie kellett, a legnagyobbat Horváth életerős, keresztléc alá vágódó távoli bombájánál. A lila-fehérek hiába irányították a játékot, mégis a kapu előtt hatékonyabb FTC vonult elégedettebben az öltözőbe.
forrás: mlsz.hu
De jelenleg minden szempontból a legvackabb keret a miénk...csodatévő mágus kellene (már megint és hanyadszorra...) a bent tartásához...
Az első és harmadik helyezett meccsén a bíró nem nagyon szerette volna h a hazai nyerjen!
Borzasztóan gyenge bajnokságban kell kiesés ellen küzdeni. Ha most nem sikerül ,akkor soha.