Megvan az első győzelem az Extraligában!

Szerző: Jáborcsik András | 2021-01-17 18:31:00

Félegyházi ASI - DVTK I. 3:4

Nyertek: Kővári 2, Bari 1 és a Bari-Terék pár

Szombaton Kiskunfélegyházára utazott a DVTK első csapata az asztalitenisz Extraliga őszi, 10. fordulójában. A Kővári, Terék, Bari hármas próbálta legyőzni a Kovács Gábor, Korponai, Pengő hármast.

A párossal kezdődött a mérkőzés, Kovács-Pengő ellen a Bari-Terék duó nehezen kezdett, a teremben nagyon hideg volt, lehet hogy ez is közrejátszott. de végül nagy csatában megjött a páros, 2:3 (11:6,8:11,9:11,14:12,14:16). 0:1 nekünk.

Kovács-Kővári meccsen a DVTK játékos esélyt sem adott a fiatal hazainak, 1:3 (9:11,11:8,6:11,8:11). 0:2 a javunkra.

Pengő és Terék állt asztalhoz. Sajnos nem volt elég erő Terék játékában, sokat hibázott, 3:1 (11:9,4:11,11:5,11:7), szépített a Félegyháza.

Korponai-Bari meccsel folytatódott a kiesési rangadó. Bari mindent megpróbált, de a döntő szettben a hazaiak játékosa biztosabb volt és nyert 3:2-re (11:7,7:11,10:12,11:9,11:6). 2:2-re módosult az állás.

Kovács-Terék rangadón bíztunk abban, hogy sima mérkőzés lesz, de megint a sok elszórt labda megbosszulta magát, 3:1 (11:9,5:11,19:17,11:7). Vezet a hazai csapat 3:2-re.

Korponai Kővári ellen próbálta kicsikarni csapat győzelmét. A vendégek játékosa viszont ezen a napon nagyot játszott és rendkívül magas színvonalú meccsen győzött 1:3 (7:11, 11:8, 5:11,9:11). Újra döntetlen, 3:3.

Az utolsó, mindent eldöntő mérkőzést Pengő és Bari játszotta egymással. A DVTK játékos nagyon jól kezdte a meccset, sima két szettel indult, ellenfele megpróbálta kizökkenteni Barit, de a mai napon nem remegett meg a keze játékosunknak, nyert,1:3 (7:11,5:11,11:6,9:11) így csapatunk első győzelmét hozta! 3:4 lett a végeredmény.

Kővári Balázs:

Nehéz mérkőzés volt! A páros után bíztam a sikerben, bár Terék ma magához képest gyengén játszott. Nagyon örülök hogy jó ellenfeleket tudtam legyőzni.

Bari Csaba:

Már az első meccsen is ott volt a kezemben a győzelem, de sajnos nem tudtam élni vele. A döntő meccs harmadik szettjében volt egy vitás pont, kicsit kizökkentem, de a szünetben rendeztük a sorokat, nagyon örülök a sikernek.

Terék Norbert:

A mai játékom nagyon gyenge volt. A hideg teremben merev volt a szoftom, nehezen lendültem bele, de a srácok kisegítettek. Köszönöm!

András Miklós szakosztáyvezető:

Kemény meccs volt! Jobban elfáradok ilyenkor, mintha én is az asztalnál lennék. Kővári Balázs zseniális volt! Hihetetlen pontokat csinált! Bari Csabinak az első meccsen nem volt szerencséje, amit 3:3-nál csinált az szenzációs volt! És Ő már 51 éves! Terék Norbi gyenge napot fogott ki, az ütőjével is gondok voltak, de a párosnál jó dolgokat csinált. Gratulálok a Csapatnak!