Átigazolási hírek, pletykák - 2026-2027 - NB II-re készülve

Szerző: amigeleken.hu | 2026-05-21 21:56:00

Ahogy véget ért a bajnokság, a figyelem lassan, de biztosan az átigazolási piac felé fordul.


Ahogy véget ért a bajnokság, a figyelem lassan, de biztosan az átigazolási piac felé fordul. A nagy kérdés Diósgyőrben, hogy egyáltalán milyen kerettel vág neki a csapat a másodosztály küzdelmeinek.


Ha infód van a lehetséges érkezőkről vagy távozókról, oszd meg velünk, ne tartsd magadban. Szerkesszük együtt az átigazolási rovatot!


Érkezők:


Távozók: Karlo Sentic, Aboubakar Keita, Pető Milán (kölcsönből vissza), Anderson Esiti, Lamin Colley (kölcsönből vissza), Peter Ambrose (kölcsönből vissza), Babos Bence (kölcsönből vissza), Ante Roguljic, Sajbán Máté, Macsó Máté (DVSC)


Szezon közben kitették a keretből: Lirim Kastrati, Ivan Saponjic


Lehetséges érkezők:


Lehetséges távozók: Marco Lund, Alexander Vallejo Mínguez, Holdampf Gergő - Videoton (boon.hu), Demeter Milán (NSO)


A DVTK jelenlegi kerete:

Kapusok:

  • 1 Bánhegyi Bogdán magyar

  • 30 Karlo Sentic horvát

  • 31 Megyeri Gábor magyar


Védők:

  • 3 Szatmári Csaba magyar

  • 4 Marco Lund dán

  • 5 Kecskés Ákos magyar

  • 6 Bárdos Bence magyar

  • 22 Bokros Szilárd magyar

  • 62 Lirim Kastrati olasz

  • 70 Demeter Milán magyar

  • 85 Szakos Bence magyar

  • 86 Szlifka Zsombor magyar

  • 93 Tamás Márk magyar


Középpályások:

  • 15 Yohan Croizet-Kollár francia

  • 16 Komlósi Bence magyar

  • 17 Macsó Máté magyar

  • 19 Aboubakar Keita elefántcsontparti

  • 20 Bényei Ágoston magyar

  • 21 Galántai Tamás magyar

  • 23 Pető Milán magyar

  • 24 Ante Roguljić horvát

  • 25 Holdampf Gergő magyar
  • 44 Anderson Esiti nigériai
  • 50 Alexander Vallejo Mínguez spanyol
  • 69 Nazar Kovalenko ukrán

Csatárok:

  • 8 Ivan Saponjic szerb

  • 9 Sajbán Máté magyar

  • 11 Lamin Colley gambiai, angol

  • 32 Peter Ambrose nigériai

  • 47 Mucsányi Márk magyar

  • 68 Varga Zétény magyar

  • 74 Babos Bence magyar


Mutasd a teljes cikket
És ezt olvastad már?
Hozzászólások

310. Kezdökör |Válasz erre: 307. nordas
2026-06-09 18:26:47 Fekete öves, Őstag

#308

309. Kezdökör |Válasz erre: 306. awas
2026-06-09 18:26:35 Fekete öves, Őstag

#308

308. Kezdökör |Válasz erre: 305. guyfa
2026-06-09 18:25:16 Fekete öves, Őstag

Ha arra gondolsz, hogy nem fejtettem ki a véleményemet Kuznyecov, Horváth és Dambrauskas ügyével kapcsolatban, annak egyszerű oka van: ezek klubon belüli szakmai kérdések. Ehhez nem értek ezért nem is szoktam fociszakmázgatni.

Ugyanakkor azt szögezzük le, hogy a DVTK mint intézmény és közösségi szereplő nagyon sokat tesz a régió és a város boldogulásáért. Ezt lehet szeretni vagy nem szeretni, de a klub társadalmi szerepvállalása megkérdőjelezhetetlen, még akkor is, ha ezt sokan nem akarják vagy nem szeretnék észrevenni.

Most nem szeretném ezt a témát részletesen kibontani, de mivel rákérdeztél, említek néhány példát. A klub rendszeresen támogat fogyatékkal élő embereket és szociális szervezeteket (Szimbiózis Alapítvány), szerepet vállal az állatvédelemben (D. Sz. az Állatokért Alapítványon keresztül) valamint segíti az egészségügyi intézményeket pl. BAZ Vármegyei Központi Kórház Gyermekhematológiai és Csontvelő-transzplantációs Osztályá stb… 

A szurkolói közösséget sajnos nagyrészt mi magunk osztottuk meg azzal, hogy mindenféle mendemondát, városi legendát és ellenőrizetlen információt készpénznek vettünk. Ezt már többször leírtam, de továbbra is így gondolom: a klub nem sántha, nem világi stb …  A klub mi vagyunk – te, ő és én. Szerintem sokkal inkább ezt kellene hangsúlyozni, nem pedig felülni a különböző érdekcsoportok által indított hullámvasutakra.

2026-06-09 18:03:57 Fekete öves, Őstag

Nemhogy semmit nem tett a városért, de szerintem ilyen mélyen még sosem volt a klub megítélése, nemcsak országosan, de helyileg is. Ha beszélek a barátom tizenéves gyerekének a diósgyőrről, csak lesajnálóan és gunyorosan legyint és ezzel nem tudsz vitatkozni sem. Szakmailag és morálisan is kivéreztették a klubot, innen baromi nehéz lesz felállni, évek, évtizedek is kellhetnek. De ez jól látszik a néző számokból is, a bojkott után is alig mentek vissza az emberek a stadionba, és ez jövőre sem fog megváltozni. Mondjuk perec úgysem járt, kezdőkör hozzászokhat az 1000 fős nyugdíjas nézőszámhoz. Nemhogy oroszlánbarlang, de még tyúkól sem lesz a stadion. 

306. awas |Válasz erre: 301. Kezdökör
2026-06-09 17:53:31 Piros öves, Őstag

Mekkora kamu duma…te fideszes vagy? Mit is tett a városért a mostani Diósgyőr? Csak a belső botrányokról beszélt mindenki, sajnálkozó pillantások a városra, szurkolókra. Identitást pedig fogalmaztak már meg a klubnál, ami még sikeres is lehetett volna, ha el nem kaszálja a sántha slepp. Aztán belekapaszkodni a “munkás” csapat , újkeletű szlogenje mögé…szánalmas. Így kell mentegetni egy hazug ,csaló vezetőséget….ötös. 

305. guyfa |Válasz erre: 301. Kezdökör
2026-06-09 16:26:31 Citromsárga öves, Újonc

Az első kérdést elegánsan átugrottad, de kíváncsivá tettél, hogy mit tett a városért a klub az utolsó 16 évben?  Néha belepótolt  karácsonyi ajándékokba , meg kifizették a kordinációs iroda vezetőit (állás, támogatás, stb). Ezeken kívűl mi az a  sok???

A közösséget meg pont a klub tette megosztóvá, az ultrák megvételével, közvetett irányításával.

304. Pakito77 |Válasz erre: 302. Ignacio-Sanchez-Mejias
2026-06-09 15:37:09 Piros öves, Fanatikus tag

Maxmimum alibi maszatolás lesz. :)

303. Ignacio-Sanchez-Mejias |Válasz erre: 291. zivatarlanc
2026-06-09 14:56:23 Piros öves, Őstag

Harmadik verzió, hogy a menedzsmentje “kiszivárogtatott infót” a sajtónak, mert nem tetszik a szerződésajánlat és most úgymond nyomást gyakorol Vinczére és egyben felajánlja magát másoknak. Ha hivatalosan elhangozott, hogy szerződést akarnak neki ajánlani, akkor ez gondolom meg is fog történni - mivel elhangozott. Lehet még nem tolták elé (amit még mindig nem értek mondjuk, hogy a jelenlegi helyzetben miért nem) de ez gondolom megtörténik. A körülményeket és ezt a kiszivárogtatást tekintve én nem vagyok nagyon optimista, hogy maradni fog. Fantasztikus keretünk van, nem igaz? 

302. Ignacio-Sanchez-Mejias |Válasz erre: 293. Basturapete
2026-06-09 14:48:21 Piros öves, Őstag

Építő jellegű, kontstruktív kommunikációt vársz? :-) Good luck!

301. Kezdökör |Válasz erre: 293. Basturapete
2026-06-09 14:27:40 Fekete öves, Őstag

Ha lehet akkor a Tőletek-et magamra veszem! :)

Az első bekezdésedre válaszolva azt gondolom, hogy bár a pályán valóban nem vagyunk sikeresek, a Klub így is sokat tesz a városért és a közösségért, még ha ezt sokan nem is szeretnék vagy nem is akarják észrevenni.

A második bekezdésed kapcsán elsőként fontos lenne pontosan meghatározni azt a sokszor emlegetett identitást, ha ez megvan akkor lehet továbblépni és a küldetést megfogalmazni! 

Én a szurkolói identitásomat tudom leírni, amely értelmezésem szerint a csapathoz és a klubhoz való mély azonosulást jelenti: egy hosszú távon épülő, történelmi és érzelmi kötődést. Ezt jól kifejezi az „Együtt vagyunk, győzni fogunk!” mottó is. A DVTK történetében ez már Vanger Vilmos klubalapítása óta jelen van. Egy alapvetően munkás sportegyesület esetében soha nem az volt a meghatározó, hogy ki milyen társadalmi háttérből érkezett, honnan jött vagy merre tart. Különösen igaz volt ez a Rákosi- és a Kádár-korszak idején: egyetlen dolog számított igazán, a klub iránti szeretet és az összetartozás érzése, amely minden más szempontot felülírt. Erre kellene ma is törekedni, azonban ez jelenleg láthatóan nehéz, pedig minél hamarabb szükség lenne rá, különben sosem fogunk kikerülni a jelenlegi helyzetből.

Arra a kérdésre válaszolni, hogy hova szeretnénk pozicionálni magunkat 5–10–15–25 éves távlatban, jelenleg nem igazán lehet mert azt sem tudhatjuk mi lesz holnap, nemhogy évek múlva! 

Ja, és a lényeg nem a kluból hanem a klubért élőként írtam le a gondolataim! 

Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...