Átigazolási hírek, pletykák - 2026-2027 - NB II-re készülve

Szerző: amigeleken.hu | 2026-05-21 21:56:00

Ahogy véget ért a bajnokság, a figyelem lassan, de biztosan az átigazolási piac felé fordul.


Ahogy véget ért a bajnokság, a figyelem lassan, de biztosan az átigazolási piac felé fordul. A nagy kérdés Diósgyőrben, hogy egyáltalán milyen kerettel vág neki a csapat a másodosztály küzdelmeinek.


Ha infód van a lehetséges érkezőkről vagy távozókról, oszd meg velünk, ne tartsd magadban. Szerkesszük együtt az átigazolási rovatot!


Érkezők:


Távozók: Karlo Sentic, Aboubakar Keita, Pető Milán (kölcsönből vissza), Anderson Esiti, Lamin Colley (kölcsönből vissza), Peter Ambrose (kölcsönből vissza), Babos Bence (kölcsönből vissza), Ante Roguljic, Sajbán Máté, Macsó Máté (DVSC)


Szezon közben kitették a keretből: Lirim Kastrati, Ivan Saponjic


Lehetséges érkezők:


Lehetséges távozók: Marco Lund, Alexander Vallejo Mínguez, Holdampf Gergő - Videoton (boon.hu), Demeter Milán (NSO)


A DVTK jelenlegi kerete:

Kapusok:

  • 1 Bánhegyi Bogdán magyar

  • 30 Karlo Sentic horvát

  • 31 Megyeri Gábor magyar


Védők:

  • 3 Szatmári Csaba magyar

  • 4 Marco Lund dán

  • 5 Kecskés Ákos magyar

  • 6 Bárdos Bence magyar

  • 22 Bokros Szilárd magyar

  • 62 Lirim Kastrati olasz

  • 70 Demeter Milán magyar

  • 85 Szakos Bence magyar

  • 86 Szlifka Zsombor magyar

  • 93 Tamás Márk magyar


Középpályások:

  • 15 Yohan Croizet-Kollár francia

  • 16 Komlósi Bence magyar

  • 17 Macsó Máté magyar

  • 19 Aboubakar Keita elefántcsontparti

  • 20 Bényei Ágoston magyar

  • 21 Galántai Tamás magyar

  • 23 Pető Milán magyar

  • 24 Ante Roguljić horvát

  • 25 Holdampf Gergő magyar
  • 44 Anderson Esiti nigériai
  • 50 Alexander Vallejo Mínguez spanyol
  • 69 Nazar Kovalenko ukrán

Csatárok:

  • 8 Ivan Saponjic szerb

  • 9 Sajbán Máté magyar

  • 11 Lamin Colley gambiai, angol

  • 32 Peter Ambrose nigériai

  • 47 Mucsányi Márk magyar

  • 68 Varga Zétény magyar

  • 74 Babos Bence magyar


Mutasd a teljes cikket
És ezt olvastad már?
Hozzászólások

2026-06-02 14:13:08 Fekete öves, Veterán

komolyan még a felkészülési meccsen is benyalunk a lila majmoknak és velük játszunk ??

119. v1910 |Válasz erre: 116. Pakito77
2026-06-02 14:09:16 Fekete öves, Őstag

Nagyszerű. Valószínűleg úgysem ússzák meg, feljelentéseket kell tenni és minden klubnál köttetett szerződést átnézetni az illetékes szervekkel.

2026-06-02 13:35:58 Fekete öves, Tag

Öltözőn túl:

DVTK: szerényebb költségvetés, nagy átalakulás és sok kérdőjel


Klub közeli források szerint a DVTK anyagi helyzete jóval nehezebb lehet annál, mint amit korábban sokan gondoltak. Úgy tudni, jelentős mínusz alakult ki a klubnál, ami a nyári keretátalakítást és a következő idény terveit is komolyan befolyásolhatja.


Érdekességként érdemes megemlíteni, hogy a DVTK bérköltségben a mezőny élmezőnyéhez tartozott, ezen a téren a 4. helyen állt. Ezzel megelőzte többek között a bajnok ETO-t, a bronzérmes Paksot, valamint a bajnoki 4. és 5. helyen végző DVSC-t és ZTE-t is. Ehhez képest a pályán már jóval szerényebb kép rajzolódott ki.


Értesülések szerint több magasabb fizetésű futballista távozása is napirenden van. A keretben akadnak olyan játékosok, akik havi 25 ezer euró körül vagy akár afölött kereshetnek. Ráadásul közülük többen finoman szólva sem nyújtottak olyan teljesítményt, amely indokolta volna a kiemelt bérezést.


A háttérben több kérdés is felmerül. Bizonyos igazolásokkal egyesek minden bizonnyal jól járhattak, miközben több saját nevelésű játékos háttérbe szorítása is zajlott. Az sem mellékes kérdés, hogy a téli játékosmozgásokból befolyó, nem kevés pénz végül pontosan hova tűnt.


A kialakult helyzetet jól mutatja, hogy a DVTK végül nem hozott külső vezetőedzőt, hanem Takács Péter maradt a csapat élén. Közben úgy tűnik, most látványosan őt és Vincze Richárd sportigazgatót tették ki a kirakatba, mintha nekik kellene elvinniük a balhét, miközben nem ők juttatták idáig a Diósgyőrt.


A valódi felelősségi körök kapcsán továbbra is megy a bújócska. Úgy tudni, lenne érdeklődő, befektető és szponzor is a klub körül, de amíg bizonyos személyek mozdíthatatlannak tűnnek, illetve nem nyílik valódi lehetőség a változásra, nehéz komoly fordulatot várni.


A keretből a megmaradt külföldiekkel együtt 8-10 távozó is elképzelhető, így gyakorlatilag új csapatot kellhet építeni, ráadásul a korábbinál jóval szerényebb büdzséből.


Amennyiben nem történik érdemi változás a klub hátterében, jelen állás szerint nem a gyors visszajutás, hanem sokkal inkább a biztos NB II-es bennmaradás lehet a reális cél Diósgyőrben..

117. veg-h-zet |Válasz erre: 116. Pakito77
2026-06-02 13:35:30 Barna öves, Fanatikus tag

És a "feljebbi szinteken", amiről szó volt az elmúlt hetekben, és ami a közös közleményt ihlette még lehet pozitív irányú változás vagy ez azt jelenti, hogy az is kudarcba fulladt?

2026-06-02 12:39:34 Piros öves, Fanatikus tag

Csak, hogy mindenki tisztán lásson. Pénz egy ft. sincs. Takács meg Vincze ki van tolva előre mint két balek. Vigyék el a balhét. A háttérben a slepp még a maradékot ellopja és feléli. Lőrinc kiszállt, szponzor nincs kiszálltak. És út az NB3-ba. 

Klubházban dolgozóknak kötelező volt hergelni, megosztani, dezinformálni a szurkolókat.

Labilabda - Tamás G

AK - Kocsis N

perec - Petrán B

Világi is aktív de ezek többen használnak egy nevet.

115. zivatarlanc |Válasz erre: 113. Ignacio-Sanchez-Mejias
2026-06-02 12:24:27 Fekete öves, Tag

Most lett volna a legnagyobb esélyünk ki sem esni. A büdös Sántha az alkalmatlan köcsög Kovács és Radenkovic szutyok személyében kiejtett minket a picsába.

114. zivatarlanc |Válasz erre: 107. bati1
2026-06-02 12:23:41 Fekete öves, Tag

Meg erőnléti is, Dobos nem tudom már hányszor elküldött személyében. Meg kapusedző Somodi.

Út az NB3-ba.

2026-06-02 12:23:23 Piros öves, Őstag

Azért is fájó ez az egész, mert most lehetne a legtöbb esélyünk, hogy rögtön visszajussunk.

112. zivatarlanc |Válasz erre: 111. Ignacio-Sanchez-Mejias
2026-06-02 12:22:51 Fekete öves, Tag

Volt rá lehetőség. Egy tirpák meccs fontosabb volt mint a jövőnk. Ez van.

111. Ignacio-Sanchez-Mejias |Válasz erre: 96. vebgy
2026-06-02 12:17:59 Piros öves, Őstag

Ki kell menni a városháza elé tüntetni ha ez igaz. Hasonló stílusban, mint a kilencvenes években!

Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...