Úgy tűnik, reklámblokkolót használsz :(
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
Ahogy véget ért a bajnokság, a figyelem lassan, de biztosan az átigazolási piac felé fordul.
Ahogy véget ért a bajnokság, a figyelem lassan, de biztosan az átigazolási piac felé fordul. A nagy kérdés Diósgyőrben, hogy egyáltalán milyen kerettel vág neki a csapat a másodosztály küzdelmeinek.
Érkezők:
Távozók: Karlo Sentic, Aboubakar Keita, Pető Milán (kölcsönből vissza), Anderson Esiti, Lamin Colley (kölcsönből vissza), Peter Ambrose (kölcsönből vissza), Babos Bence (kölcsönből vissza), Ante Roguljic, Sajbán Máté, Macsó Máté (DVSC)
Szezon közben kitették a keretből: Lirim Kastrati, Ivan Saponjic
Lehetséges érkezők:
Lehetséges távozók: Marco Lund, Alexander Vallejo Mínguez, Holdampf Gergő - Videoton (boon.hu), Demeter Milán (NSO)
A DVTK jelenlegi kerete:
Kapusok:
Védők:
62 Lirim Kastrati olasz
Középpályások:
Csatárok:
11 Lamin Colley gambiai, angol
komolyan még a felkészülési meccsen is benyalunk a lila majmoknak és velük játszunk ??
Nagyszerű. Valószínűleg úgysem ússzák meg, feljelentéseket kell tenni és minden klubnál köttetett szerződést átnézetni az illetékes szervekkel.
Öltözőn túl:
DVTK: szerényebb költségvetés, nagy átalakulás és sok kérdőjel
Klub közeli források szerint a DVTK anyagi helyzete jóval nehezebb lehet annál, mint amit korábban sokan gondoltak. Úgy tudni, jelentős mínusz alakult ki a klubnál, ami a nyári keretátalakítást és a következő idény terveit is komolyan befolyásolhatja.
Érdekességként érdemes megemlíteni, hogy a DVTK bérköltségben a mezőny élmezőnyéhez tartozott, ezen a téren a 4. helyen állt. Ezzel megelőzte többek között a bajnok ETO-t, a bronzérmes Paksot, valamint a bajnoki 4. és 5. helyen végző DVSC-t és ZTE-t is. Ehhez képest a pályán már jóval szerényebb kép rajzolódott ki.
Értesülések szerint több magasabb fizetésű futballista távozása is napirenden van. A keretben akadnak olyan játékosok, akik havi 25 ezer euró körül vagy akár afölött kereshetnek. Ráadásul közülük többen finoman szólva sem nyújtottak olyan teljesítményt, amely indokolta volna a kiemelt bérezést.
A háttérben több kérdés is felmerül. Bizonyos igazolásokkal egyesek minden bizonnyal jól járhattak, miközben több saját nevelésű játékos háttérbe szorítása is zajlott. Az sem mellékes kérdés, hogy a téli játékosmozgásokból befolyó, nem kevés pénz végül pontosan hova tűnt.
A kialakult helyzetet jól mutatja, hogy a DVTK végül nem hozott külső vezetőedzőt, hanem Takács Péter maradt a csapat élén. Közben úgy tűnik, most látványosan őt és Vincze Richárd sportigazgatót tették ki a kirakatba, mintha nekik kellene elvinniük a balhét, miközben nem ők juttatták idáig a Diósgyőrt.
A valódi felelősségi körök kapcsán továbbra is megy a bújócska. Úgy tudni, lenne érdeklődő, befektető és szponzor is a klub körül, de amíg bizonyos személyek mozdíthatatlannak tűnnek, illetve nem nyílik valódi lehetőség a változásra, nehéz komoly fordulatot várni.
A keretből a megmaradt külföldiekkel együtt 8-10 távozó is elképzelhető, így gyakorlatilag új csapatot kellhet építeni, ráadásul a korábbinál jóval szerényebb büdzséből.
Amennyiben nem történik érdemi változás a klub hátterében, jelen állás szerint nem a gyors visszajutás, hanem sokkal inkább a biztos NB II-es bennmaradás lehet a reális cél Diósgyőrben..
És a "feljebbi szinteken", amiről szó volt az elmúlt hetekben, és ami a közös közleményt ihlette még lehet pozitív irányú változás vagy ez azt jelenti, hogy az is kudarcba fulladt?
Csak, hogy mindenki tisztán lásson. Pénz egy ft. sincs. Takács meg Vincze ki van tolva előre mint két balek. Vigyék el a balhét. A háttérben a slepp még a maradékot ellopja és feléli. Lőrinc kiszállt, szponzor nincs kiszálltak. És út az NB3-ba.
Klubházban dolgozóknak kötelező volt hergelni, megosztani, dezinformálni a szurkolókat.
Labilabda - Tamás G
AK - Kocsis N
perec - Petrán B
Világi is aktív de ezek többen használnak egy nevet.
Most lett volna a legnagyobb esélyünk ki sem esni. A büdös Sántha az alkalmatlan köcsög Kovács és Radenkovic szutyok személyében kiejtett minket a picsába.
Meg erőnléti is, Dobos nem tudom már hányszor elküldött személyében. Meg kapusedző Somodi.
Út az NB3-ba.
Azért is fájó ez az egész, mert most lehetne a legtöbb esélyünk, hogy rögtön visszajussunk.
Volt rá lehetőség. Egy tirpák meccs fontosabb volt mint a jövőnk. Ez van.
Ki kell menni a városháza elé tüntetni ha ez igaz. Hasonló stílusban, mint a kilencvenes években!