Te kit választanál a negyeddöntőben?

Szerző: Jáborcsik András | 2017-02-05 23:05:00

A DVTK Jegesmedvék jégkorong csapata 4 pont előnnyel nyerte meg a MOL Liga alapszakaszát a MAC Budapest együttese előtt. A Liga versenyszabályzata szerint a 11 csapatos mezőnyből az első 8 gárda folytathatja a küzdelmeket a negyeddöntőben.

Az alapszakasz végeredménye a következő lett:

A MOL Liga kiírása értelmében a rájátszás párosítása választás útján alakul ki. A negyeddöntők esetében az alapszakasz 1-3. helyezettje választ az alapszakasz 5-8. helyezettje közül, az elődöntőre az alapszakasz helyezés alapján legmagasabban rangsorolt csapat választ magának ellenfelet.

Ez azt jelenti, hogy a negyeddöntőben az alapszakasz győztes miskolci csapat választ magának először ellenfelet az 5-8. helyen végzett csapatok közül. Lehetséges ellenfeleink tehát a Brassó, a Dunaújváros, a Ferencváros és a Fehérvári Titánok. Miután kiválasztottuk az ellenfelünket, a MAC választ másodikként a fennmaradó három csapat közül. Az UTE számára már csak két lehetőség marad a választásra, míg a Debrecen az első három helyezett által ki nem választott csapatot kapja majd ellenfélül.

Adódik a kérdés, hogy vajon kit választ kedden a Jegesmedvék képviselője? A nyolcadik helyezett, vagyis papíron a leggyengébb Titánok együttesét, vagy netán a Ferencvárost?

Te kit választanál? Szerinted melyik lenne a legkedvezőbb választás a számunkra? Várjuk a véleményed kommentben!

A rájátszás minden párosítása 4 győztes mérkőzésig tart.

Rájátszás lebonyolítása azonos ország béli csapatok esetén:

H-G-H-G-(H)-(G)-(H)

Rájátszás lebonyolítása eltérő ország béli csapatok esetén:

H-H-G-G-(H)-(G)-(H)

A Jegesmedvék mind hazai pályán, mind vendégként meggyőző teljesítményt mutattak, amit hűen tükröz a hazai és a vendég eredményeket tartalmazó tabella:

forrás: jegkorongszovetseg.hu, jegkorongblog.hu

1 2 >

18. korxi |Válasz erre: 17. grosser
2017-02-06 20:20:34 Piros öves, Veterán
Akkor az alapszakasz utolsó meccse előtt igazolnák le azt akit a rájátszásra igazolni akarnak:)
17. grosser |Válasz erre: 9. korxi
2017-02-06 19:55:40 Piros öves, Veterán
Lehetne ezt is jól és igazságosan csinálni, ha a bajnokság előtt lefixálják, hogy minden csapat azzal a kerettel vág neki a rájátszásnak, amivel befejezte az alapszakaszt! És nincs vita!
Persze álom, álom, édes álom!
16. grosser |Válasz erre: 10. siraiz
2017-02-06 19:41:55 Piros öves, Veterán
Persze, hogy csak az alapszakasz győztes választhat az elődöntőben, három csapat közül, a másik kettő csak egymást választhatja. :)
15. korxi |Válasz erre: 14. hadylaca
2017-02-06 16:24:25 Piros öves, Veterán
Biztos vagyok benne hogy ennek semmi köze nincs sem a Fradi-Jegesmedvék meccshez, sem a Jegesmedvék-Fradi jégkorongszurkolókhoz.
Ez egyébként elsőre is nyilvánvaló lehet mindenki számára. Egy jégkoronkgmeccsről független lebeszélt ustawkáról van szó.

2017-02-06 13:05:30 Piros öves, Őstag
Csak nem ez az itt-ott megemlített busz, amiről garázdaság miatt elvittek utasokat? Amikor olvastam a hírt, egyből néztem, milyen meccs volt Budapesten...

(Mondjuk a buszt 18:25-kor kapcsolták le a hír szerint.)
12. walaki
2017-02-06 12:22:40 Piros öves, Őstag
Hazaert mar minden Macis szurkoló ? Meccs után volt valami Pity-Puty....
Aki ott volt az írjon már róla pár sort...
11. siraiz
2017-02-06 11:56:16 Fehér öves, Tag
Egyébként a fradi ellen sem lenne sétagalopp a negyeddöntő de a másik 3 mocskos erős lenne. Az előző hsz-emet módosítva az én erősorrendem Fehérvár,Brassó,DAB,fradi. Ha a szabályok adta összes EBEL játékos lejátszik akkor a Fehérvárnak van a legerősebb kerete. Szerintem pedig ez lesz a prioritás(15.itthon a Dornbirn,17 idegenben az Olimpia a szünet utáni első két meccsnap az EBEL-ben, itt eldől minden szerintem, MOL14.,16.) .
10. siraiz |Válasz erre: 9. korxi
2017-02-06 11:37:46 Fehér öves, Tag
Teljesen igazad van! Amiről szintén nem beszélt még itt ezen a fórumon senki, hogy a négy között szintén lehet választani az alapszakaszt legjobb helyen záró csapatnak és csakis annak.
9. korxi
2017-02-06 11:12:24 Piros öves, Veterán
Nem értek egyet az előttem szólókkal, ez nem hülyeség, sőt így a legigazságosabb hogy választani lehet.
Mindennyian tudjuk, hogy - minden sportágban - gyakori eset az, hogy a formális sorrend nem tükrözi automatikusan a tényleges erősorrendet. A rájátszásos rendszerű sportágakban meg főleg így van.
Itt van a Volán, akinél az EBEL-es csapat sajátos eset, de egyébként is minden csapatnál előfordulhat, gyakran elő is szokott fordulni, hogy az alapszakaszban csak arra törekednek hogy valamelyik rájátszást érő helyen végezzenek, ez meg is látszik az eredményükön, aztán a rájátszásra meg gőzerővel igazolnak.
Szóval ha az 1-4 a megfelelő sorrendben az 5-8 helyezettekkel lenne mechanikusan összepárosítva, simán előfordulhatna hogy az alapszakaszban valaki direkt kikap mert direkt nem akar első lenni, mert el akarja kerülni a 8.-adikat, vagy inkább csak 3.-ik akar lenni mint második, mert el akarja kerülni a 7.-ediket, és így tovább.
Így most mindenki arra van késztetve, hogy számolgatás nélkül hajtson a minéll jobb alapszakasz első helyre.
Sőt akár még az 5-8 "rájátszás alsóháziak" is hajthatnak, akkor is ha már befixálódott a sorrend, hogy megmutassák hogy ők igenis egy erős csapat, nem érdemes őket választani.

Már csak azért sem értem hogy ez igazságtalan lenne, mert az 1. helyezett (tehát először választó) simán választhatja a 8.-adikat, úgy mintha az kötelező lenne, a 2. a 7.-ediket, stb.