Mezőkövesd - DVTK 0-1

Szerző: objektív | 2019-12-07 09:31:00

A szomszédba látogatunk ma, és mondani sem kell, presztízsmeccsé avanzsálódott a borsodi párbaj. A Mezőkövesd a 3. pozícióban várja a találkozót, mi pedig biztonságban a kiesőzónától. De jó ezt mondani, és egyben milyen szomorú, hogy ennek örülni kell. A kövesd jó formában van és az előzetes és kívülálló esélylatolgatások az ő győzelmükre adnak nagyobb sanszot. Van azonban a jelenlegi pontszámok közötti különbség ellenére egy olyan statisztika, mely az utolsó 5 forduló eredményeit veszi figyelembe, ebben pedig egyaránt 9-9 pont áll a két csapat neve mellett, ráadásul a több győzelmet mi szereztük. Az is igaz viszont, hogy míg mi kétszer vesztettünk, a Kövesd veretlen ebben az ötös szériában. Ezzel csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy a pont vagy pontok megszerzése nem a lehetetlen küldetés kategóriába sorolandó.

Persze, ha minden ideális lenne, akkor sem lenne könnyű találkozó, de sajnos a sérülések miatt olyan kulcsemberek hiányára kell berendezkedni, ami nem optimális. Viszont nem is olyan régen még temettünk az UTE meccs előtt a felforgatott védelem miatt, majd lehoztuk kapott gól nélkül és egy győzelemmel. Egy biztos, aki ma pályára lép, annak az alapot kell nyújtani, az pedig a 100%. Ebben az esetben lesz esélyünk a pontszerzésre. Tippem: 1-1.

OTP Bank Liga 15. forduló

Mezőkövesd Zsóry FC - Diósgyőri VTK 0-1 (0-0)

Mezőkövesd, Városi Stadion, 2656 néző. Játékvezető: Iványi Zoltán (Albert István, Berettyán Péter; Karakó Ferenc, Takács János).
Mezőkövesd: Szappanos - Farkas D., Pillár, Katanec, Silye - Karnitski, Berecz Zs. - Cseri, Pekár, Nagy D. - Zivzivadze. Vezetőedző: Kuttor Attila.
DVTK: Danilović - Orosz D., Polgár, Brković, Tamás M. - Vági, Iszlai - Hasani, Rui Pedro, Prosser - Ivanovski. Vezetőedző: Feczkó Tamás.

Csere: Prosser helyett Bacsa az 56., Nagy D. helyett Vajda S. és Pekár helyett Sajbán Má. a 70., Ivanovski helyett Korbély a 90+1. percben.
Sárga lap: Berecz Zs. a 13., Vági a 34., Pillár az 58., Rui Pedro a 60., Bacsa a 68., Katanec a 85. percben.
Gólszerző: Rui Pedro (0-1) a 90. percben

Edzői értékelések

Kuttor Attila: - Nagyon sajnálom, hogy gólokkal nem tudtuk megörvendeztetni a szurkolóinkat ezen a mérkőzésen. Rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, nem is emlékszem, olyan hazai mérkőzésre, amikor ennyi lehetőségünk adódott volna. És ahogy az ilyenkor lenni szokott a futballban, az ellenfél - érzésem szerint - egy talált góllal megnyerte a mérkőzést.
A DVTK-nak lövései és pontrúgásai voltak, nálunk pedig még az utolsó percben is 100%-os ziccer maradt ki. Mindkét félidőben rá tudtuk erőltetni az akaratunkat az ellenfélre, persze volt olyan periódus amikor a DVTK veszélyeztetett.
Jól játszottunk, de a futballt gólra játsszák, és nekünk ma nem ment a befejezés, vagy beragadt a labda, vagy nem találtuk el, vagy elakadt, ez egy ilyen nap volt.
Bízom benne, hogy megtanultuk a leckét, és legközelebb az ilyen mérkőzést megnyerjük.

Feczkó Tamás: - Gratulálok a Mezőkövesd őszi teljesítményéhez, várhatóan dobogón telelnek, és ma is megmutatták, hogy miért!
A mi játékosaink azonban bebizonyították, hogy igazi küzdők, nagy harcosok, és valódi csapatot alkotnak. Orosz Donát 17 és fél évesen élete első élvonalbeli mérkőzését játszotta végig, a szélső védő Vági András pedig belső középpályásként állt helyt. Ilyen felfogatott összeállításban még edzésen sem játszottunk.
Olyan játékosokkal dolgozom, akik napról napra bebizonyítják, hogy értékes emberek, értékes labdarúgók. Ma a legfontosabb feladatunk az volt, hogy szervezett játékkal eltüntessük a sérülések okozta hiányt.
Az utolsó másodpercig bíztunk a sikerben, és ugyan a hazaiak több helyzetet alakítottak ki, a 48. percben mégis ők rúgták ki a gólvonalról a labdát - ez volt a meccs legnagyobb helyzete. A játékosok nagyon akarták a győzelmet, ennek is köszönhető, hogy az utolsó percben képesek voltunk megszerezni a győztes találatot.
Idegenben, mégis hazai pályán játszottunk, mert nagyon sok szurkoló kísért el minket, és kiváló hangulatot teremtettek, ami nagyban hozzájárult a győzelemehez. Bízom benne, hogy a jövő héten az FTC ellen is hasonló hangulatban játszunk.

Az összefoglaló forrása: dvtk.eu