Úgy tűnik, reklámblokkolót használsz :(
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
Eldőlt, mely hat csapat közül kerül ki a Bp. Honvéd ellenfele a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének második körében – derült ki az Európai Labdarúgó-szövetség UEFA) honlapjáról. Elkészítették a sorsolás csoportbeosztását az Európa-ligában is. A sorsolást ma a déli órákban tartják Nyonban.
BAJNOKOK LIGÁJA
2. SELEJTEZŐKÖR
Hapoel Beer-Seva (izraeli)–Budapest Honvéd (magyar)
További párosítások:
APOEL (ciprusi)–Dudelange (luxemburgi)
Zalgiris Vilnius (litván)–Ludogorec (bolgár)
Qarabag (azeri)–Szamtredia (grúz)
Partizan (szerb)–Buducsnost Podgorica (montenegrói)
Hibernians (máltai)/FCI Tallinn (észt)–Salzburg (osztrák)
Sheriff (moldovai)–Kukësi (albán)
Asztana (kazah)–Spartaks Jürmala (lett)
BATE (fehérorosz)–Alaskert (örmény)/FC Santa Coloma (andorrai)
Zilina (szlovák)–FC Köbenhavn (dán)
Rijeka (horvát)–The New Saints (walesi)/Europa FC (gibraltári)
Malmö (svéd)–Vardar (macedón)
Zrinjski (bosnyák)–Maribor (szlovén)
Dundalk (ír)–Rosenborg (norvég)
FH (izlandi)–Víkingur (feröeri)/Trepca'89 (koszovói)
Linfield (északír)/La Fiorita (San Marinó-i)–Celtic (skót)
IFK Mariehamn (finn)–Legia Warszawa (lengyel)
A párharcok első meccseit július 11–12-én, a visszavágókat 18–19-én rendezik meg.
A kispestiek a 2. sorsolási csoportba kerültek, amelyben a hat kiemelt, vagyis a hat lehetséges ellenfél: a Rijeka (horvát), a BATE (fehérorosz), az FK Asztana (kazah), a Sheriff (moldovai), az FC Köbenhavn (dán) és a Korhut Mihályt foglalkoztató Hapoel Beer-Seva (izraeli).
A Honvéd mellett a szlovák bajnok Zilina, az albán Kukësi, a lett Spartaks Jūrmala, valamint az első forduló továbbjutói közül kettő alkotja a csoport nem kiemelt kontingensét.
A magyar bajnok a selejtező második fordulójában kezd.
EURÓPA-LIGA 1. SELEJTEZŐKÖR
Beitar Jeruzsálem (izraeli)–Vasas (magyar)
Ferencváros (magyar)–Jelgava (lett)
Videoton (magyar)–Balzan (máltai)
Trencín (szlovák)–Torpedo Kutaisi (grúz)
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Tirana (albán)
Dacia Chisinau (moldovai)–Shkëndija (macedón)
Sirak (örmény)–Gorica (szlovén)
Mladoszt Lucsani (szerb)–Inter Baki (azeri)
Lech Poznan (lengyel)–Peliszter (macedón)
Kajrat Almati (kazah)–Atlantas (litván)
Levszki Szófia (bolgár)–Szutjeszka (montenegrói)
Zirä (azeri)–Differdange (luxemburgi)
Csihura Szacshere (grúz)–Altach (osztrák)
Mladoszt Podgorica (montenegrói)–Gandzasar (örmény)
CSZKA Szófia (bolgár)–Irtis Pavlodar (kazah)
Vojvodina (szerb)–Ruzomberok (szlovák)
Fola Esch (luxemburgi)–Milsami Orhei (moldovai)
Ordabaszi (kazah)–Siroki Brijeg (bosnyák)
Jagiellonia Bialystok (lengyel)–Dinamo Batumi (grúz)
Slovan Bratislava (szlovák)–Pjunik (örmény)
Partizani (albán)–Botev Plovdiv (bolgár)
AEL Limassol (ciprusi)–St Joseph's (gibraltári)
Crvena zvezda (szerb)–Floriana (máltai)
Zeljeznicar (bosnyák)–Zeta (montenegrói)
Rabotnicski (macedón)–Tre Penne (San Marinó-i)
UE Santa Coloma (andorrai)–Osijek (horvát)
Skënderbeu (albán)–Sant Julia (andorrai)
Valletta (máltai)–Folgore (San Marinó-i)
AEK Larnaca (ciprusi)–Lincoln (gibraltári)
Rangers (skót)–Progres Niederkorn (luxemburgi)
Zaria Balti (moldovai)–FK Sarajevo (bosnyák)
Haugesund (norvég)–Coleraine (északír)
Ventspils (lett)–Valur Reykjavík (izlandi)
Midtjylland (dán)–Derry City (ír)
Domzale (szlovén)–Flora Tallinn (észt)
Bala Town (walesi)–Vaduz (liechtensteini)
Stjarnan (izlandi)–Shamrock Rovers (ír)
St Johnstone (skót)–Trakai (litván)
Dinamo Minszk (fehérorosz)–NSÍ Runavík (feröeri)
Crusaders (északír)–Liepaja (lett)
VPS Vaasa (finn)–Olimpija Ljubljana (szlovén)
IFK Norrköping (svéd)–Pristina (koszovói)
Odd (norvég)–Ballymena United (északír)
Nomme Kalju (észt)–B36 Tórshavn (feröeri)
Connah's Quay Nomads (walesi)–HJK Helsinki (finn)
AIK (svéd)–KÍ Klaksvík (feröeri)
Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)–Suduva (litván)
Lyngby (dán)–Bangor City (walesi)
Levadia Tallinn (észt)–Cork City (ír)
SJK Seinäjoki (finn)–KR Reykjavík (izlandi)
Az első mérkőzéseket június 29-én, a visszavágókat július 6-án rendezik meg.
A kiemelt VIDEOTON lehetséges ellenfelei: Dinamo Batumi (grúz), Pjunik (örmény), Partizani Tirana (albán), Siroki Brijeg (bosnyák), Balzan (máltai)
A kiemelt FERENCVÁROS lehetséges ellenfelei: Jelgava (lett), B36 Tórshavn (feröeri), Connah's Quay Nomads (walesi), Ballymena United (északír), FC Prishtina (koszovói)
A nem kiemelt VASAS lehetséges ellenfelei: Mladoszt Podgorica (montenegrói), Beitar Jeruzsálem (izraeli), Milsami Orhei (moldovai), CSZKA Szófia (bolgár), Vojvodina (szerb)
A magyar csapatok a selejtező első fordulójában kezdenek.
forrás: nemzetisport.hu
https://www.youtube.com/watch?v=VaLPM7vVO4w
A Sampdoria ellen a genovai visszavágón Pagliuca egy óriási nagyot védett az utolsó percben, Negrau fejesét nyomta ki a felső sarokból, ha az bemegy akkor továbbjut a Honvéd.
A United ellen a továbbjutásra nem volt esély, de nagyon jü meccek voltak.
Schmeichel Peter- Parker Pau- Bruce Steve- Pallister Gary - Irwin Denis- Giggs Ryan- Ince Paul - Robson Bryan -Sharpe Lee- Cantona Eric- Hughes Mark MU ellen partiban voltak idegenben 2-1 otthon 2-3.
91-ben A Viallival,Mancinivel,Pagliucaval,Vierhchowod,Cerezoval felálló Sampdoriát verte itthon 2-1-re, idegenben kikapott 3-1-re.
Azt hiszem ezeket az erdeményeket ma visítva fogadná el bármelyik magyar csapat. Szégyellje magát mindenki akinek köze volt(van) ahhoz,hogy a magyar foci olyan mélységekbe került,hogy az aktuális magyar bajnok esélytelenül indul neki a BL-selejtezőknek már egy hapoel beer faszom csapat ellen is.
Esélyek:
Honvéd 1%,már az is meglepne, ha nem oda-vissza szívnának.
Vasas 10%, az izraeli bajnokság erősebb, mint a bohócliga.
Fradi 85%, utána valószínűleg a dánok jönnek és ott a "finito musicato"
Vidi 99%, ők talán eljuthatnak a 3. selejtezőig, a csoportkörhöz bravúr kellene.
1 2 3 4 5 > Utolsó