DVTK - FTC-Telekom 0-3

Szerző: objektív | 2020-10-15 15:15:00

Simple Liga 7. forduló

DVTK - FTC-Telekom 0-3 (0-2)

Miskolc, DVTK Stadion, 323 néző. Játékvezető: Somogyi Sára (Gavalla-Kulcsár Judit, Nagy Petra)
DVTK: Schildkraut - Balázs Cs., Nagy F., Palama, Boros K. - Sandu, Bradić, Kongouli - Vachter, Vig, Barker. Vezetőedző: Fórizs Sándor
FTC-Telekom: Bednar - Brandon, Mosdóczi, Nagy V., Ivanusa, Cameron, Fenyvesi, Róth, Pusztai, Zlidnis, Vágó. Vezetőedző: Dörnyei Balázs

Csere: Nagy F. helyett Oláh A. a 46., Kongouli helyett Voila a 67., Cameron helyett Czellér a 71., Pusztai helyett Nagy V. a 71., Brandon helyett Papp L. a 81., Vágó helyett Siklér a 87. percben.
Sárga lap: Sandu az 59., Vig a 76., Zlidnis a 84. percben.
Gólszerző: Fenyvesi (0-1) a 14., Pusztai (0-2) a 27., Ivanusa (0-3) a 89. percben.

Vezetőedzői értékelés:

Fórizs Sándor: Gratulálok a Ferencvárosnak! A mai napon jobb volt az FTC. Két hét szünet következik a bajnokságban, ennek az időnek elégnek kell lennie, hogy megfelelően felkészüljünk az MTK játékából. Köszönjük a szurkolóinknak, hogy a cudar idő és a késői időpont ellenére ismét szép számban kilátogattak a mérkőzésünkre és végigszurkolták a 90 percet!

Századik tétmérkőzésére készül a DVTK női labdarúgó csapata. Csütörtökön 20 órától az FTC ellen lépnek pályára a piros-fehérek a DVTK Stadionban. A találkozó előtt Fórizs Sándort kérdezte a dvtk.eu.

A két csapat legutóbbi találkozóján a DVTK idegenben begyűjtötte a három pontot. Azóta már lassan egy év eltelt. Mennyire lehet most kiindulási alap az a meccs?

Ma már nem mérvadó, hogy akkor mi történt. Mind a két keret jelentősen kicserélődött. A Ferencváros egy jó csapat, jó játékosokkal, tele válogatott labdarúgókkal. Közhely, de ez most tényleg egy másik mérkőzés lesz, mint amikor legutóbb találkoztunk velük. Minden játékosom tisztában van vele, hogy ez egy kemény meccs lesz, és sokat kell azért tenni, hogy legyőzzük az FTC-t. Egységesnek kell lennünk és úgy kell játszanunk, ahogy Marco Rossi csapata játszik. A felnőtt férfi labdarúgó-válogatottnak az az erőssége, hogy viszonylag kevés helyzetből is tud gólokat lőni. A helyzeteinket ezúttal nekünk is jól kell kihasználni. Bízom benne, hogy ez sikerülni fog, és jó eredményt érünk majd el a szépszámú hazai közönségünk előtt.

Mindenki ismeri a közmondást, miszerint a „Lónak négy lába van, mégis megbotlik”, és láttuk, hogy a bombaerős Ferencváros is megbotlott már kétszer az idei bajnokságban. Mondhatjuk, hogy megvan az ellenszer?

Az a két mérkőzés, ahol a Ferencváros megbotlott, két különböző meccs volt. Az Astra elleni döntetlen alkalmával sok külföldi nem lépett pályára a csapatukban, a Haladás elleni gólnélküli meccsen pedig szerintem elsősorban Vágó Fanni hiánya érződött. Egyértelműen ő az FTC vezéregyénisége, magasan kiemelkedik a keretből, remekül mozgatja a zöld-fehéreket, amikor pályán van, akkor sokkal kreatívabbak. Voltam Izlandon az edzője, pontosan tudom, hogy mire képes.

forrás, fotó: dvtk.eu