Szerző: Jáborcsik András | 2017-02-05 17:24:00

Ferencvárosi TC – DVTK Jegesmedvék 5-7 (1-4, 3-3, 1-0)

Pesterzsébet, 301 néző. Játékvezetők: Babic, Halassy, Juhász, Váczi.
Ferencvárosi TC: Soós (Bozsó) – Jabornik, Hietamaki, Rafaj, Dubek, Tendler – Schwindt, Erdélyi, Kiss Á., Inglis, Szappanos – Üveges, Kovács V., Farkas, Shinkaruk, Fliszár – Lengyel, Garbacz, Németh, Hardi, Papp. Edző: Greg Lindqvist.
DVTK Jegesmedvék: Adorján (Kiss) – Láda, Tuominen, Sakaris, Galanisz, Magosi – Gőz, Kuqali, Pavuk, Hajós, Tóth – Joe, Kuqali, Miskolczi, Johnston, Toulmin – Popovics, Bernáth, Albert, Ritó, Sági. Edző: Doug Bradley.

Sokgólos meccsen magabiztos győzelemmel zárta az alapszakaszt az alapszakaszgyőztes címvédő.

A Jegesmedvék bő tizenöt perc alatt háromgólos előnyt építettek fel, és innentől már semmi sem veszélyeztette sikerüket. Hol két, hol három, hol négy góllal vezettek, majd közte kettőnél állt meg az óra az utolsó dudaszó pillanatában. A vendégek részéről Grant Toulmin duplázott, a hazaiak közül Carter Shinkaruk tett ugyanígy. Az utolsó harmadban Bozsó Kristóf védte a Ferencváros kapuját, ez volt a MOL Liga-debütálása, kapott gól nélkül hozta le a maga húsz percét.

Kedden a DVTK választ először negyeddöntős ellenfelet, nagy kérdés, hogy vajon a 8. Fehérvári Titánokat húzzák-e be, vagy inkább ma is legyőzött ellenfelükre csapnak le. Vagy valaki másra!

Örömhokit játszhatnak a csapatok Erzsébeten

Tét a Ferencváros és a DVTK számára sincs, a csapatok a rájátszásra való felkészülés jegyében meccselnek. Ahol könnyen lehet, hogy ismét találkoznak.

A 40. fordulóra egy kivételével minden kérdés tisztázódott a MOL Ligában. Az az egy, ami még nyitott, nem érinti a pesterzsébeti meccs szereplőit, így igazi örömhokit játszhatnak a felek. A DVTK már megnyerte az alapszakaszt, a Ferencváros a 7. helyre betonozta be magát. Papíron természetesen a vendégek az esélyesek, ám ne feledjük, egy jó formában levő Ferencváros minden élcsapatot meg tud szorongatni. Ebben az idényben is játszott szoros meccset a két csapat, pedig a Fradi akkor leszállóágban volt. Október 28-án csak hosszabbításban tudott nyerni 3-2-re a DVTK úgy, hogy a zöldeknek is volt esélyük a győzelemre a pluszidőben.