Aluinvent DVTK - Olympiacos 59-54

Szerző: Jáborcsik András | 2019-12-18 22:20:00

Női Kosárlabda Európa Kupa, rájátszás 1. kör, 1. mérkőzés

Aluinvent DVTK - Olympiacos 59-54 (8-9, 22-16, 14-21, 15-8)

Kazincbarcika, Don Bosco Sportközpont, 500 néző. Játékvezetők: Nemanja Ninkovic (szerb), Josip Mikulić (horvát), Martin Kucirek (cseh).

DVTK: Medgyessy 6/3, Walker-Kimbrough 14, Škorić 2, Goree 11, Morrison 26/6. Csere: Pusztai, Szűcs R., Kányási, Kiss A., Katona. Vezetőedző: Cziczás László.

Olympiacos: Thomas 10, Nikolopoulou 9, Gemelos 19/9, Jurcenková, Graves 10. Csere: Sotiriou, Stamati, Stamolamprou 3/3, Spyridopoulou, Pavlopoulou 3/3. Vezetőedző: George Pantelakis.

A találkozó megtekintése - a csapat támogatóinak köszönhetően - ingyenes.

Ezzel együtt felhívjuk szurkolóink szíves figyelmét arra, hogy a csarnok befogadóképessége kevesebb, mint a megszokott környezetünkben, mindösszesen 768 fő. Ezért regisztrációs jeggyel lehet megtekinteni a mérkőzést, annak érdekében, hogy a katasztrófavédelem szakemberei nyomon tudják követni mennyien tartózkodnak a létesítményben.

Az Aluinvent DVTK 2019/20120 szezonra érvényes kosárlabda bérlettel rendelkezők részére a mérkőzés megkezdésig, 17.50-ig a "C" és "D" szektort fenntartjuk. Ők a bérletük felmutatása után kapják meg a regisztrációs jegyüket. Ezt követően, az "A" és "B"szektorhoz hasonlóan- a szabad helyeket a bérlettel nem rendelkezők is elfoglalhatják majd természetesen. A bejáratokat a mérkőzés előtt egy órával, 17 órakor nyitják.

Cziczás László:

Szeptemberben felkészülési találkozókat vívtunk a görög csapat ellen, de azokból nem lehet kiindulni, hiszen a gyakorlást és a játékosok kipróbálását szolgálták. A holnapi meccs és a januári visszavágó teljesen más jellegűek lesznek. Mindkét csapat tovább akar jutni. Két mérkőzésünk van hátra az éven, az EK-meccsen kívül a TFSE ellen is játszunk még egy bajnokit vasárnap. Ezekből a holnapi mérkőzés lesz a nehezebb, hiszen gyakorlatilag mi is idegenben játszunk, de a célunk egyértelműen a továbbjutás.