Védések › 30 (90,91%) - 32 (86,49%)
Kiállítás percek › 20 - 14
Buli elhozatal › 37/69 (53,62%) - 32/69 (46,38%)

Beharangozó ›

Nem kellett sokáig várni, hogy a Jegesmedve szurkolók által leginkább várt meccshez érkezzünk a szezonban. Mindjárt a második fordulóban egymásnak feszülhet a két nagy rivális MAC és DVTK. A tavalyi szezonban nem sok babér termett a maciknak a pesti Tipsport Liga csapattal szemben. Az öt alapszakasz meccs közül csupán csak kettőt sikerült megnyerni, valamint a rájátszásban háromból háromszor a MAC gárdája bizonyult a jobbnak. Tehát minden okunk megvan arra, hogy visszavágjunk az elmúlt két szezonban elszenvedett zakókért és megannyi keserűségért. A szlovák bázisú jégkorongligában is, akár a miskolciaknak, akár a budapestieknek, ez az összecsapás számít a legjobban.

A Zvolen elleni összecsapáson már láthattuk, hogy az újonnan érkezett légiósainkat nem kell félteni. Kőkemény fizikális hokit láthattunk, amit eddig inkább az osztrák ligában, az EBEL-ben tapasztalhattunk eddig. Meg kell hagyni, hogy a zólyomi játékosokat sem kellett nagyon unszolni, hogy a másik arcába nyomják a kesztyűiket. Mindkét oldalra kilenc kiállítást fújtak a bírók, ami kifejezetten soknak számít. A meccs végén hősiesen kivédekeztük a kettős emberhátrányt, és ezzel kiérdemeltük a győzelmet. Velünk ellentétben a MAC idegenben, a Nyitra vendégeként kezdte meg a 2019-2020-as szezont. Sokáig úgy tűnt, hogy akár meglepetés is születhet. A második harmad után 1-2-re vezettek a vendégek, azonban előbb Kerbashian a harmadik játékrész elején egyenlített, majd Blackwater öt perccel a vége előtt beállította a 3-2-es végeredményt.

Észak-Amerikából erősített a MAC is

A MAC sem tétlenkedett a holtszezonban, és ők is az Észak-Amerikai vonalat követték, mikor légiósok után kutattak. Sofron István mellett négy érkező is a tengerentúlról tette át székhelyét Eurőpába. Hárman amerikai, egyikük pedig kanadai állampolgár. Az amerikai különítmény első tagja – Chris Carlisle tavaly előtt a Bolzano csapatát erősítette. Ezután visszatért szülőföldjére, és 14 AHL meccs (3 csapatban) mellett 22 ECHL meccsen lépett jégre a Manchester Monarchs színeiben. Legutóbbi csapata az AHL-es Belleville Senators volt, ahol 10 meccset játszott – 3 asszisztot jegyezve. Védőtársa az első sorban Patrick McNally, aki a német másodosztályban szereplő Crimmitschau-tól érkezett Budapestre. Tavaly 60 meccsen 12 gól mellett 40 gólpassz lett a neve mellé vésve, azaz 52 ponttal elég közel állt a pont/meccs átlaghoz. A harmadik amerikai szerzemény egy rutinos csatár – C.J. Stretch, aki tavaly a Znojmo-t erősítette. Igaz csatárhoz képest kevés gólt szerzett (17), azonban 38 gólpasszt osztott ki, és így éppen csak 1 ponttal maradt el a pont/meccs átlagtól. C.J. az EBEL előtt két szezont húzott le a Frankfurt Löwenben, a DEL2-ben. A kanadai csatár – Joshua Pitt tavaly az Egyesült Királyságban, a Sheffield Steelers csapatában játszott, ahol 36 meccsen 46 pontot szorgoskodott össze. Azt mindenképp leszögezhetjük, hogy ponterős játékosok érkeztek riválisunkhoz, akikre mindenképp érdemes lesz figyelni.

A nyitrai élménybeszámolókból azt lehetett hallani, hogy a MAC jól játszott és a pesti szurkolók meg voltak elégedve a mutatott játékkal. Ilyen előjelekkel várhatjuk a mai találkozót, ami szokás szerint parázs mérkőzésnek ígérkezik. Teremtsük meg a fiúknak a hazai pályát idegenben is, ahogy a MAC elleni meccseken ez lenni szokott!