Szerző: amigeleken.hu | 2020-02-12 15:03:00

Tipsport Liga 48. forduló

Miskolc, Jégcsarnok, 2020.01.12. 18:30

Közvetítés: DigiSport 2

A legjobb nyolc közé kerülésért harcoló DVTK Jegesmedvék a HC Kosicét fogadják a Népkertben.

A miskolci Extraliga-csapat jelenleg a tabella 9. helyén tartózkodik, lemaradása a 7. Nyitrához képest 6 pont, a 8. Dukla Michalovcétól viszont csak 1 egység.

A jegkorongblog.hu beharangozója szerint könnyen lehet, hogy a playoffal kapcsolatos dilemmák a közeljövőben egy Nagymihály–Jegesmedvék páros versenyfutásra redukálódnak, ezt azonban nem jelenthetjük még ki határozottan, hiszen a közelgő középszakaszban nagyon sok minden történhet. A kedvező startpozíciókat mindenesetre most kell megalapozni, és ehhez szükség van az olyan bravúrokra is, amit a dobogós Kassa legyőzése jelentene. Nem lehetetlen ez, az idei alapszakasz során egy alkalommal már teljesítették a küldetést a Jegesmedvék, sőt a két további mérkőzésen is szereztek pontot. A piros-fehérek minden bizonnyal bevethetik a mérkőzésen a frissiben igazolt Kevin Wehrst is. Három hiányzójuk ugyanakkor lesz, a klubhonlap információi szerint nem jött még rendbe Miskolczi Márk, Vojtkó Mátyás és Részegh Tamás sérülése. Jó hír, hogy ezek szerint Magosi Bálint és Vas János – akik nem álltak a válogatott rendelkezésére a nottinghami olimpiai selejtezőn – immár bevethető állapotban van.