DVTK Jegesmedvék - Dunaújvárosi Acélbikák 4-3 hosszabbítás után

Szerző: Jáborcsik András | 2018-01-14 16:07:00

DVTK Jegesmedvék - Dunaújvárosi Acélbikák

Erste Liga jégkorong mérkőzés

Miskolc, 2018.01.14. 18:00

A jegkorongblog.hu szerint az utóbbi hetek két legjobb formában játszó csapatának jóformán tét nélküli mérkőzése igazi hokicsemege lehet. Szoros mérkőzésen szenvedett vereséget pénteken a DVTK a nagy vetélytárs MAC-tól, vasárnap az alapszakasz zárásaként pedig a lassanként pár évvel ezelőtti önmagára emlékeztető, dobogóra éhes Dunaújvárost látja vendégül.

A DVTK Jegesmedvék teljesítményét elég sokszor méltattuk már, legutóbb a Nitra legyőzése után. Rendkívül egységes, magabiztos, fizikailag és mentálisan is erős csapatot sikerült összehozni az Avas alján. Mérkőzéseik túlnyomó többségén fel sem merülhet a nézőben, hogy máshoz is kerülhet a három pont, mint hozzájuk. Az alapszakasz végére a lőtt gólok számát illetően is felzárkóztak az ebben a műfajban vezető MAC-hoz, miközben mindössze kétharmad-annyi gólt kaptak. Kevesebb, mint feleannyi pontot vesztettek, mint legközelebbi üldözőjük, a MAC és a DAB, és a mezőnyben egyedüliként meccsenként átlagban kevesebb, mint 2 gólt kapnak, ami 0,9-cel jobb átlag, mint a következő legjobbé, hétszer nem kaptak gólt és csak egyszer nem lőttek. A speciális helyzetekben is nagyon jó hatékonysággal dolgoznak. Az ellenfeleknek tehát nagyon fel kell kötniük a gatyát, ha nyerni szeretnének ellenük. Szinte nincs gyenge pontjuk, hatan vannak pont/meccs felett, vagy annak a környékén, kapusaik listavezetők, mind a négy soruk roppant erős, mi mást is lehetne mondani egy olyan csapatról, ahol a negyedik sorba is egy Berta Ákos jut?

Kiváló csapat ellen zárjuk az alapszakaszt vasárnap, azonban bárki győzhet, ez jégkorong – nyilatkozta a meccs előtt Jason Morgan, az Acélbikák edzője. – Legutóbb otthon sikerült megállítani a Jegesmedvéket, ezt szeretnénk megismételni Miskolcon is. Ugyanúgy kell készülnünk, mint eddig és tovább kell építenünk a játékunkat, hogy egy teljes mérkőzésen, 60 percen keresztül tudjuk ugyanazt a szintet. Bebizonyítottuk az elmúlt időszakban, hogy különböző összeállításokban is sikeresek tudunk lenni, amennyiben ragaszkodunk a játéktervhez.”