ZTE - DVTK 5-1

Szerző: amigeleken.hu | 2024-03-30 15:32:00

OTP Bank Liga 26. forduló

Zalaegerszegi TE - Diósgyőri VTK 5-1 (2-0)

Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 3310 néző. Játékvezető: BOGNÁR Tamás (HORVÁTH Zoltán, RÓZSA Dávid).

ZTE: DOMBÓ Dávid - SZENDREI Norbert, Stefanos EVANGELOU, Oleksandr SAFRONOV, MEDGYES Sinan - BEDI Bence, Bojan SANKOVIĆ - Yohan CROIZET, SAJBÁN Máté, MIM Gergely - Antonio MANCE. Vezetőedző: MÁRTON Gábor.

DVTK: Artem ODYNTSOV - GERA Dániel, SZATMÁRI Csaba, Marco LUND, Bitok STEPHEN - Alexander VALLEJO, HOLDAMPF Gergő, BÉNYEI Ágoston - JUREK Gábor, Bright EDOMWONYI, Rudi POŽEG VANCAŠ. Vezetőedző: Vladimir RADENKOVIĆ.

Csere: GERA Dániel helyett BOKROS Szilárd a 46., BÉNYEI Ágoston helyett Vladislav KLIMOVICH és JUREK Gábor helyett PERNAMBUCO az 55., Yohan CROIZET helyett KISS Bence a 65., Bitok STEPHEN helyett Argyris KAMPETSIS 72., MEDGYES Sinan helyett VOGYICSKA Balázs a 73., Alexander VALLEJO helyett Doru POPADIUC a 79., Antonio MANCE helyett NÉMETH Dániel a 83. percben.

Sárga lap: MEDGYES Sinan a 31., Bojan SANKOVIĆ a 31., Alexander VALLEJO a 67., Bitok STEPHEN a 70., Doru POPADIUC a 80. percben.

Gólszerző: SAJBÁN Máté (1-0) a 26., Antonio MANCE (2-0, 11-esből) a 36., PERNAMBUCO (2-1) a 60., Yohan CROIZET (3-1) a 62., Marco LUND (4-1, öngól) a 81., SAJBÁN Máté (5-1) a 90+3. percben.

Edzői értékelések

Márton Gábor: - A ZTE szimatizánsok nagyon szép húsvéti ajándékot kaptak, de mi, a stáb is. A játékosok fantasztikus teljesítményt nyújtottak, szinte egytől egyig. Sok és szép gólt rúgtunk, minden dicséretet megérdemelnek, mert felálltak egy méretes vereséget követően.

Vladimir Radenković: - Tíz perec után elveszítettük a fejünket, és úgy játszottunk, ahogy korábban sosem, és nem is gyakoroltunk az edzéseken ezt a játékot. Fontos kérdés számomra, hogy miért történt így. A játékosok számára pedig fontos tanulság, hogy ha jó csapat akarunk lenni, amelyik eredményes is, akkor nem szabad a korábbi néhány mérkőzésen történteken gondolkodni. A múltat magunk mögött kell hagyni, hiszen minden mérkőzés egy új kihívást jelent, ahol újabb pontokat lehet szerezni.

Amikor 2-0 után Pernambuco szépített, ismét hinni kezdtünk az egyenlítésben, a győzelemben, azonban a hazaiak nagyon gyorsan megszerezték a harmadik góljukat, ami visszalökött minket a földre.

Gratulálok a Zalaegerszegnek, ma megmutatták, hogyan kell küzdeni a pontokért!

Ma több játékos is enerváltnak tűnt, ami kérdéseket vet fel bennem is, és a kispadon úgy éreztem, hogy nem csak 50 százalékos energiával játszottunk, hanem a mentalitás és a szenvedély is csak 50 százalékon pislákolt. Ennek az okáról őszintén kell beszélni az öltözőben, de nem szabad, hogy leromboljuk a csapat és a stáb között kialakított jó hangulatot. A lehető legalaposabban ki kell elemezni a vereség okait, s utána, amint lehet, el kell felejteni a mai találkozót.