Zeke Márió: Senki sem becsüli le a DVTK-t

Szerző: amigeleken.hu | 2026-05-13 14:03:00

Sajtófigyelő - nemzetisport.hu


Egyetlen lépésre áll a Paksi FC attól, hogy sorozatban harmadszor – összességében pedig negyedszer – dobogón zárja a bajnoki idényt: amennyiben szombaton három pontot szerez Diósgyőrben, mindenképpen bronzérmes. Hogy a Bognár György irányította együttes helyzetbe hozza magát, elengedhetetlenül szükség volt az akkor még harmadik DVSC 5–2-es legyőzésére az előző fordulóban, és persze arra is, hogy a negyedik ZTE hazai pályán ne nyerjen a Felcsút ellen – zalai részről 3–1-es vereség lett a vége.


Aki azt gondolja, könnyebb feladat nem is várhatna a Paksra, mint megszerezni a győzelmet a már hetekkel korábban kiesett DVTK-val szemben, nem biztos, hogy helyes úton jár. Való igaz, hogy a borsodi klubnál már több légióstól is elköszöntek, megkezdődött a keret átalakítása, ám aki lehetőséget kap, egészen biztosan bizonyítani akarja, Diósgyőrben lehet rá számítani a jövőben, esetleg más csapatok figyelmét próbálja felhívni magára. Érdekes adalék, hogy a paksi labdarúgóknak a mostani idényben nem jutott sikerélmény a diósgyőriekkel szemben, hiszen a bajnokság első és második körében is kikaptak (mind a kétszer 2–1-re), illetve a Magyar Kupában is a rivális jelentette a végállomást (6–2-es vereség hazai pályán).


A nemzetisport.hu a paksiak játékosát, Zeke Máriót kérdezte a záró forduló esélyeiről.



Mindenki tisztában van vele, mekkora tétje van az utolsó fordulónak. A helyzet egyértelmű: három pontot kell szereznünk Diósgyőrben. Az előző héten kicsit fújhattunk, mentálisan felfrissülhettünk, a napokban pedig a lehető legjobb állapotba kell hoznunk magunkat a szombati meccsre. Senkinek sem fordul meg a fejében, hogy egyszerű feladat a DVTK legyőzése, mert bár ellenfelünk kiesett, felszabadult, bizonyítani akaró játékosok lesznek a pályán. Diósgyőrben sohasem könnyű futballozni, és bár korábban a Budafokkal és a Kecskeméttel is sikerült a pontszerzés, az első győzelem még várat magára. Bízom benne, már csak a hétvégéig! Van miért törlesztenünk: tavaly ősszel úgy érkeztünk vendégségbe, hogy tíz forduló után veretlenek voltunk, aztán a találkozó nem az elképzeléseink szerint alakult, és vereség lett a vége. Rendben, minden sorozat megszakad egyszer, és talán nem tragédia, ha a tizenegyedik fellépés hozza az első vereséget, de jó lett volna, ha akkor kijön a lépés. Nagy pofont jelentett a kupavereség, ám a helyén kezeltük, abból is merítettünk, és bár három nappal később a bajnokságban újra legyőzött bennünket a DVTK, jó néhány lehetőséget kialakítottunk, megdolgoztunk a sikerért, ám még a tizenegyest is kihagytuk, ráadásul nagyon jó napot fogott ki az ellenfél kapusa. Felesleges tagadni, csalódást jelentene, ha nem szereznénk meg a bronzérmet, de pozitívak vagyunk: felkészülünk és mindent kiadunk magunkból!


- mondta csapata hétfői edzése után Zeke Márió, aki nyáron Kecskemétről igazolt Paksra, és eddig 23 bajnokin jutott szóhoz.


Ide kattintva elolvashatod a teljes cikket a nemzetisport.hu-n >>>>>>>


forrás: nemzetisport.hu



Mutasd a teljes cikket
És ezt olvastad már?
Hozzászólások

2026-05-14 20:01:31 Barna öves, Fanatikus tag

Most ezt komolyan kérdezed?Legyen igaza hisz ez mindenki érdeke de ha eddig nem támogatták ezután sem fognak a Veszprémmel nemzetközi színtéren vannak egy nb2-es csapat ugyan miilyen "előrelépést"jelentene?A bázis elfogyott tudjuk kinek köszönhetően!Ha lesz megújúlás az csakis külföldi befektető által jó esetben Fehérvár rossz esetben Szombathely!Erre kelll számítani!

19. Pakito77 |Válasz erre: 17. Szabó József
2026-05-14 19:20:40 Piros öves, Fanatikus tag

Kivel képzelnék el a szakmát, mit hallani?

18. joshi77 |Válasz erre: 17. Szabó József
2026-05-14 19:12:18 Barna öves, Fanatikus tag

Ő úgy fogalmazott ,hogy ők nem akarnak jönni,korábban is jelezték,hogy ők inkább a technikai sportokat támogatják,bár ennek ellentmond a Veszprém kézilabdacsapatának a támogatása!Legyen így ahogy te mondod a próféta szóljon belőled ez mindannyiunk érdeke!

2026-05-14 18:59:44 Fekete öves, Veterán

A slepp vagy Barabásék nem akarják a dolgot?

Szerintem jönni fognak, slepp pedig takarodik.

2026-05-14 18:21:35 Barna öves, Fanatikus tag

Találkoztam ma egy belsős ismerőssel Barabásékra várnak de nem igazán akarják a dolgot!A cseh befektető tudomása szerint kamu volt!Ha nem érkezik tőkeerős tulajdonos vagy Peti esetleg Vitya lesz az edző bár ezt eddig is sejtettük!Mondtam neki remélem Sántha is végre eltűnik és ténylegesen!Erre:"hát ő csak egy gazdasági szakember semmi ráhatása nincs a szakmai dolgokra!Mondom ugye ezt nem gondolod komolyan rengeteg más sara mellett jónéhány tenni akaró szakember elküldése szárad a lelkén erre persze a nagy csend volt a válasz....

15. mr-d* |Válasz erre: 6. Peti47
2026-05-14 17:05:50 Fekete öves, Veterán

hat fiatallal a pályán meglehet. de az a kormányzat is hülye, ami ezért pénzt ad...

14. hatvankilenc |Válasz erre: 13. zivatarlanc
2026-05-14 14:16:47 Fehér öves, Újonc

Lehet moderálva leszek, de belőlem is k.....hatnák az utolsót is, csak nem vagyok ...zi. Amit itt tettek, katasztrófa. Sok klub tulaj volt már itt, de Kövi-Rónai után ők a legundorítóbbak. Atyavilág...28 éve semmi sem változott itt. Hogy lehet ezt engedni? Könyvelő?  Főkönyvelő?  Senki? Hol vannak?  Élnek boldogan? 

13. zivatarlanc |Válasz erre: 10. izor600
2026-05-14 13:23:53 Fekete öves, Tag

Amíg Sántha kutya itt van meg a sok csicskája köztük itt az oldalon én nem várnék változást, az utolsó cseppet is ki kell szívni a klubból.

12. zivatarlanc |Válasz erre: 10. izor600
2026-05-14 13:21:47 Fekete öves, Tag

Szerintem a kókler pályaedző Ratyirovics még mindig ezt mantrázná meg azt képes benntartani. :D

11. user1984 |Válasz erre: 10. izor600
2026-05-14 12:55:53 Barna öves, Fanatikus tag

Egyetértek, még egyszer nem lehet elásni azt a bizonyos koporsót... aki ott volt tudja...

Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...