Zárt kapus lesz a szezonzáró

Szerző: dfcwolf | 2026-05-08 11:05:00

Sajtófigyelő - dvtk.hu

Hazai nézők nélkül rendezik a május 16-án esedékes DVTK - Paksi FC mérkőzést, miután a Magyar Labdarúgó Szövetség a szurkolók rasszista bekiabálásai miatt zártkapus büntetést szabott ki a DVTK-ra. A határozattal szemben ugyan fellebbezést lehetne benyújtani, azonban az csak elodázná a büntetés végrehajtását. Ráadásként a rasszista rigmusok elhangzása miatt további 1 millió 200 ezer forint pénzbüntetést is ráterheltek a klubra.

Ebben a szezonban ez a tizenkettedik büntetésünk a szurkolók rasszista megnyilvánulásai miatt. Korábban már valamennyi lehetséges jogi fórumot végigjártunk, ezért az április 18-án megrendezett DVSC elleni mérkőzésünkön történtek miatt felesleges fellebbeznünk, mert a jogászunk szerint a döntést megváltoztatni nem lehet, maximum elhalasztani - mondta Tamás Gábor, a DVTK cégvezetője. - Mindig kiálltunk a szurkolóink mellett, minden jogi eszközt megragadtunk annak érdekében, hogy az eddig ránk kiszabott büntetéseket mérsékeljük, a szektorbezárásokat elkerüljük. Még a Sport Állandó Választottbíróságig is elmentünk, ahol részsikereket értünk el, de a DVSC mérkőzésen megvalósított "cigányozás" sajnos már a jogilag védhetetlen kategóriába tartozik. A klub vezetése ezért úgy döntött, nem fellebbezünk a határozat ellen, most töltjük le a kiszabott büntetést.

- Az esetleges fellebbezéssel talán el lehetne tolni a zártkapus mérkőzést, de elkerülni már nem lehet - tette hozzá Vincze Richárd, a DVTK sportigazgatója. - Éppen ezért sportszakmai szempontból is azon az állásponton vagyunk, hogy inkább most töltsük le a büntetést, mintsem a következő szezon első hazai találkozóján. A szurkolóinkra mindig nagy szükségünk van, de szeretnénk a következő bajnokságot ebből a szempontból is tiszta lappal kezdeni.

Fontos információ, hogy a Magyar Labdarúgó Szövetség rendelkezése alapján fenntartott szektorba a paksi szurkolók számára biztosítani kell a jegyvásárlási lehetőséget. Ezt a DVTK megteszi, a Paksról érkezők részére a tolnai klub fogja értékesíteni a belépőket. Emellett a zárt kapus mérkőzésen a rendező klubnak lehetőséget kell adni arra, hogy 14 év alattiak a helyszínen, ingyenesen tekinthessék meg a találkozót. A DVTK korábban is nagy számban fogadott iskolai csoportokat, így erre természetesen a szezon utolsó mérkőzésén is lehetőség nyílik.

Az MLSZ Fegyelmi Bizottsága az aktuális határozatában újfent kitért azokra a rigmusokra, amelyek a fegyelmi vétség kiszabását megalapozzák. Ennek értelmében a DVTK szurkolói a DVSC elleni hazai mérkőzés 83. és 85. percében a fehérvári drukkereket "cigányozták le", a korábbi esetek megvalósulása miatt pedig a büntetési tétel egy következő fokozatot ugrott, így kiszabva az eddigi legsúlyosabb szankciót. A határozat szerint a zárt kapu a soron következő felnőtt nagypályás mérkőzésre vonatkozik, függletlenül az NB I. vagy NB II.-es szerepléstől. A kapcsolódó pénzbüntetés pedig, ahogyan már fentebb említettük, az alaptétel tizenkétszerese, vagyis 1.200.000 forint.

A DVTK egyébként a Ferencváros elleni, április 10-én lejátszott mérkőzés után felfüggesztett stadionbezárást és 900.000 forintos pénzbüntetést kapott a rasszista szurkolói rigmusok bekiabálása miatt, ez viszont NB I.-es találkozóra vonatkozott, így nem következménye annak, amit a Debrecen elleni összecsapás után hozott meg a szövetség.

Tamás Gábor cégvezető azt is kiemelte, hogy az MLSZ nem fogja annullálni az eddig elkövetett szurkolói vétségeket, ezért nyomatékosan felhívta a szurkolók figyelmét arra, hogy ha tovább folytatják a rasszista rigmusok bekiabálását, akkor a DVTK-nak a későbbiekben akár pontlevonással, szélsőséges esetben kizárással is számolnia kell. A szezon során egyébként egyetlen NB I.-es bajnoki mérkőzést sem rendeztek szurkolói magatartás miatt zárt kapuk előtt, a DVTK - Paksi FC találkozó ebből a szempontból az első lesz.

ELOLVASOM AZ EGÉSZET >>>

Mutasd a teljes cikket
És ezt olvastad már?
Hozzászólások

20. betyarok* |Válasz erre: 15. piros79
2026-05-11 15:34:39 Fekete öves, Veterán

Tökéletes.

19. dudik-attila* |Válasz erre: 7. nordas
2026-05-11 12:44:23 Fekete öves, Veterán

Oké, kimennek akár pár ezren is. Mi lesz? Milyen eredményre számítasz? Nem jöttél még rá, hogy BÁRMIT, amit törvényesen csinálhat a szurkoló - legyenek akármennyien -, telibesz@rják, az égvilágon semmi sem fog változni.

Ezt az energiát, amit ide pazarolnál, fordíthatod hasznosabbra, a saját és családod boldogulására is. Vagy egyéb szórakozásra.

A döntés a tiéd.

18. vebgy* |Válasz erre: 12. izor600
2026-05-10 11:41:13 Fekete öves, Veterán

...mindössze milliókat vágott taccsra egész életre az "öreg"...

17. vebgy* |Válasz erre: 11. mr-d
2026-05-10 11:39:46 Fekete öves, Veterán

A stadionépítéseknek és az itteni nihil-nek ugyan mi köze van egymáshoz ? :D :D Ide a legalját küldték futballt menedzselni , meg is lett az eredménye...

16. vebgy* |Válasz erre: 15. piros79
2026-05-10 11:36:06 Fekete öves, Veterán

Ebből OV-t a lóf...t sem érdekelte, hogy mi lesz itt a futballal...a tulajt kellett volna  érdekelje, de jó  volt ide lökni egy stróman-t is...most meg egy fradista budai zsúrpubi lett a kormányfő...kurvára ne várjunk onnan -sem- semmit...

2026-05-10 10:32:55 Barna öves, Fanatikus tag

A szimbólumok mindig jelentősek.

Ez a zárt kapus mérkőzés tökéletesen szimbolizálja azt, hogy Orbán Viktor, az MLSZ és strómanjaik, a DVTK klub vezetése az elmúlt években kizárta, elzárta és eltiltotta a Diósgyőrtől Diósgyőr lakóit. A klub valódi identitását képező, a Diósgyőr sportklubot létrehozó és értelemmel megtöltő lényegét, a diósgyőri embereket, szurkolókat zárták ki saját otthonukból, saját klubjukból, a DVTK-ból. Ez a kókler gerinctelen banda pénzmosodává szégyenítette a klubot és kizárta működéséből annak valódi birtokosait, az embereket.

De hogy igazán őszinte legyek, már nem tud felháborítani. Sajnos azt is látni kell, hogy a szurkolók egy jelentős részét egyáltalán nem zavarta mindaz ami ennél a klubnál történt. Bármilyen mélyre is süllyedt a klub, nagyon kevesen emelték fel a hangjukat. Emberek ezrei szotyiztak a lelátón még ebben az évben is. Semmilyen valódi összefogás vagy érdemi tiltakozás nem volt a szurkolók részéről. Még ebbe a fórumba is osztották lekezelően és pökhendien az észt a FIDESZ bölcs drukkerei, hogy milyen jó lesz majd nekünk Radenkovics. És hogy az elégedetlenek csak az idióta ellenzéki libsik, akik minden választáson jól pofára esnek. 

Ezt köszönhetjük Orbán Viktornak és embereinek. Egy szétesőben lévő, lezüllött várost, a DVTK történelmének legszégyenletesebb és legsötétebb időszakát. És egy teljesen kilátástalan jövőt, ahol ez a klub szabadesésben fog a földbeállni.

De minden vég egyben egy új kezdet lehetősége is. Ha van még élet ebben a Diósgyőri közösségben, akkor elő kell lépnie annak a Vanger Vilmosnak aki leteszi az alapjait és újjáépíti azt a közösséget, amit most leromboltak. A következő egy-két év valódi kérdése ez lesz majd.

14. bakterház |Válasz erre: 13. Pakito77
2026-05-09 17:09:13 Piros öves, Fanatikus tag

Ez már nyilvánosságra került, mikor bevitték most, a választás utáni városi közgyűlésre. A cikk nem tudom miben mond többet, mert nem lehet végigolvasni de megoszthatnád velünk, hogy kedvesvezérünknek mi köze ehhez? Szerény véleményem szerint nagyobb biznisz 1-eseknek a kassai akadémiakomplexum beruházás (remélem gyorsan leállítják)!

2026-05-09 12:11:15 Piros öves, Fanatikus tag

Csenger Miskolcra jön. Kedden 19 órától kerekasztal beszélgetés lesz amire meghívták. A téma nem más mint a DVTK jövője. Borsod 24 szervezi.


Közben nyilvánosságra került a terület biznisz amiben a polgi sáros. Sántha erre játszik. Sokan jártak jól.

https://magyarnarancs.hu/belpol/acelvarost-dupla-aron-279134

2026-05-09 10:29:38 Barna öves, Tag

Minden ......izmusnak voltak sport rabjai.Meg szerencse hogy a kádárizmusban Kádár aki köztudomasuan élt-halt a sakkért,nem csinált az állam pénzéből sakk országot.Milyen gazdaságos lett volna sakk iskola,sakk egyletek,sakk parasztok,mindenhol milliárdokat érő sakkok.Repülőrajtot vettek volna minden évben a sakk táborok,és vilagszinvonalon vitték volna a nép pénzének egy részét,ami azért hatalmas szelet a költségvetésben.

2026-05-09 07:29:38 Fekete öves, Veterán

erős jelképe a orbáni stadionépítési- és futball láz "sikerének", hogy üres nézőtér előtt rendezik a DVTK búcsú meccsét az első osztálytól. ezért felesleges volt tízmilliárdokat beleölni ebbe a projektbe. a felelősök lapítnak. aztán, ha megússzák ismét kidugják a fejüket nagy arccal.

Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...