Versenyképes, fiatalos és sikerre éhes csapatot akarunk építeni

Szerző: amigeleken.hu | 2026-05-27 11:06:00

Interjú Szabó Tamással a dvtk.eu-n.


Szabó Tamás, a DVTK főtitkára másfél évtizednyi ügyvezetői munka után eggyel hátrébb lép a mindennapi operatív feladatoktól, de továbbra is aktív alakítója marad a klub jövőjének. Az interjúban szó esik a legemlékezetesebb sikerekről, a magyar sportfinanszírozás kihívásairól, valamint arról is, milyen koncepció mentén formálódik a DVTK HUNTHERM csapata a következő szezonra. A célok változatlanok: versenyképes, fiatalos és sikerre éhes csapatot építeni, amely tovább öregbíti a diósgyőri kosárlabda hírnevét itthon és Európában is.


A dvtk.eu-n megjelent interjúból idézünk.


Nemrégiben ügyvezető váltás történt a kosárlabda szakosztálynál, mennyiben jelent ez változást az Ön mindennapi szerepében?

A közelmúltban új, nagy kihívást jelentő szakmai feladatot kaptam egy sporton kívüli területen, amit elfogadtam, és ezért adtam át a kosárlabda szakosztályhoz kötődő, mindennapos jelenlétet kívánó ügyvezetői feladataimat kiváló fiatal kollégámnak, Konkoly Ádámnak, aki sok éve dolgozik nálunk. A DVTK főtitkáraként immár 9 éve a labdarúgáson, a jégkorongon és a kézilabdán kívül minden más szakosztályunk munkáját segítem, a kosárlabda szakosztály elnökségének vezetőjeként társaimmal együtt pedig természetesen továbbra is minden tőlem telhetőt megteszünk a lányok sikeres szereplésért. Az a 15 év, amit ügyvezetőként ledolgoztam rengeteg idő, mindennapjaim része volt a kosárlabda, sok-sok örömmel és persze bánattal, de ebben a műfajban ez a természetes.

Mit tart a legfontosabb eredményének az elmúlt években, és melyek voltak a legnagyobb kihívások a női kosárlabdacsapat működtetésében?

A legfontosabb siker, hogy a FIBA hivatalos éves rangsorai és az eredményeink alapján évek óta ott vagyunk Európa legjobb 10-12 csapata között, és az elmúlt években immár folyamatosan résztvevői vagyunk a magyar bajnoki döntőknek, amit sikerült egyszer meg is nyerni a lányoknak. Szurkolóink évtizedes álmait sikerült valóra váltanunk, hiszen 30 éven át zúgott a lelátóról a „Diósgyőrbe Euroligát”, vagy az „Egyszer nyerjünk már Bajnokságot” rigmus. Örülök, hogy az én vezetésemmel sikerült ezeket a hangosan kimondott vágyakat teljesíteni a klubnak. És persze felépült egy olyan csodás sportcsarnok, a DVTK Aréna, ami a szakmai és a szurkolói vélemények szerint is minden igényt kielégít és amire nagyon büszke vagyok, mert rengeteg munkám van benne, hogy ilyen lett. Ez a negyedik gyermekem a két lányom és a fiam mellett.



Kiemelten szeretném megemlíteni azt is, hogy Magyar Gergely irányításával az utánpótlásunk is óriásit fejlődött az elmúlt években, amit a hétvégén megszerzett U16-os bronzérem is jelez, abszolút versenyképesek vagyunk a kiemelt állami anyagi támogatást élvező pécsi és soproni akadémiával szemben is. Megállítottuk a tehetséges játékosok elvándorlását a régióból, és van jó néhány olyan tehetségünk, akik nem csak magyar, hanem nemzetközi szinten is kiemelkedő játékossá válhatnak a következő évek során.

Hol tart jelenleg a 2026/2027-es szezon keretének kialakítása?

Az átigazolási időszak jelen fázisában a magyar játékosokra fókuszálunk, a bizonytalanságok miatt a külföldi játékosok szerződtetése pár héttel eltolódik. Az a cél, hogy a felkészülés kezdetére minden légiós is Miskolcon legyen.

Milyen igazolási koncepció mentén épülhet a következő évi csapat?

A tavalyi keret úgy lett összerakva, hogy a korábban bajnok lányok és a stáb Völgyi Péter vezetésével még egy utolsó lehetőséget kapjon arra, hogy együtt újra aranyérmet szerezzenek, ennek rendeltünk alá mindent, és nagyon sajnálom, hogy végül nem sikerült. De már akkor is tudtuk, hogy most nyáron elkerülhetetlen lesz egy nagyobb átalakítás. Minden légiósunkat lecseréljük, illetve különböző okok miatt jelentősen átalakul a magyar mag is, így a szurkolóink egy jóval fiatalabb összetételű, korszerű stílusban játszó, legtöbb elemében új csapatot láthatnak ősztől.

Az igazolásoknál ugyanúgy, mint az elmúlt években a vezetőedzőnk meglátásai az irányadóak. Mindenképpen több lehetőséget szeretnénk adni a saját nevelésű fiataljainknak is, ezen a területen sajnos az elmúlt években volt elmaradásunk.

Reálisan milyen célokat lehet megfogalmazni a 2026/2027-es idényre hazai és nemzetközi szinten?

Ez nagyban függ majd a végleges anyagi lehetőségeinktől és az ellenfeleink erősségétől, de mindentől függetlenül ma az a célunk, hogy egy magyar bajnoki címre és kupagyőzelemre esélyes, nemzetközi szinten is versenyképes csapatot építsünk. Erre köteleznek az elmúlt évek eredményei és a szurkolóink elvárásai is, nem szeretnénk visszalépni a már említett bizonytalanságok ellenére sem.


Tovább a dvtk.eu-ra a teljes interjúra >>>>>>>


forrás: dvtk.eu

fotó: jaboers



Mutasd a teljes cikket
És ezt olvastad már?
Hozzászólások

13. achilleus68* |Válasz erre: 12. Radu74
2026-05-29 12:18:30 Fekete öves, Veterán

Na igen, mindig a bérletesek. Aki jegyet vesz, az igazából nem számít. Én sem veszek bérletet, pedig szeretnèk, de munkahelyi dolgok miatt nem tudok mindig ott lenni . 

2026-05-28 01:00:11 Narancs öves, Lelkes újonc

"Számít, ha itt vagy!" jah a pénzed... a szurkoló nem!

Aztán se elköszönés a lányoktól, gratulálni a lányoknak az ezüstéremért!

Hatalmas akciók lesznek a bérleteseknek! :)

Haha, egy komoly akciót  tudok kiemelni amikor a BEAC vihettél valakit magaddal, aztán semmi, meg 1x focis, vagy hokis bérlettel hozhattál +1 főt. ez komoly akció a bérletesnek 32 ezer ft-ért...

mr r@ba megígérte lesz újra 1x Lepattanó újraélesztve, abban is hazudott.

Amit itt elmondott a cikkben annyit reagálok rá, mint Molnár Ferenc a Tizedes és a többiek című filmben: "Süket duma!" 

De azért számít, ha ott vagy ugye mr. r@ba?

Aztán meg az autogram kártyák is hirtelen 1000 Ft lett :O 

11. Karpfen |Válasz erre: 6. lokal
2026-05-27 20:24:35 Piros öves, Veterán

Ismerjük, minden évben túlzásokba esik, amikor célokról van szó. Pontosan ezért írtam, amit írtam.

Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...