Úgy tűnik, reklámblokkolót használsz :(
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
Interjú Szabó Tamással a dvtk.eu-n.
Szabó Tamás, a DVTK főtitkára másfél évtizednyi ügyvezetői munka után eggyel hátrébb lép a mindennapi operatív feladatoktól, de továbbra is aktív alakítója marad a klub jövőjének. Az interjúban szó esik a legemlékezetesebb sikerekről, a magyar sportfinanszírozás kihívásairól, valamint arról is, milyen koncepció mentén formálódik a DVTK HUNTHERM csapata a következő szezonra. A célok változatlanok: versenyképes, fiatalos és sikerre éhes csapatot építeni, amely tovább öregbíti a diósgyőri kosárlabda hírnevét itthon és Európában is.
A dvtk.eu-n megjelent interjúból idézünk.
Nemrégiben ügyvezető váltás történt a kosárlabda szakosztálynál, mennyiben jelent ez változást az Ön mindennapi szerepében?
A közelmúltban új, nagy kihívást jelentő szakmai feladatot kaptam egy sporton kívüli területen, amit elfogadtam, és ezért adtam át a kosárlabda szakosztályhoz kötődő, mindennapos jelenlétet kívánó ügyvezetői feladataimat kiváló fiatal kollégámnak, Konkoly Ádámnak, aki sok éve dolgozik nálunk. A DVTK főtitkáraként immár 9 éve a labdarúgáson, a jégkorongon és a kézilabdán kívül minden más szakosztályunk munkáját segítem, a kosárlabda szakosztály elnökségének vezetőjeként társaimmal együtt pedig természetesen továbbra is minden tőlem telhetőt megteszünk a lányok sikeres szereplésért. Az a 15 év, amit ügyvezetőként ledolgoztam rengeteg idő, mindennapjaim része volt a kosárlabda, sok-sok örömmel és persze bánattal, de ebben a műfajban ez a természetes.
Mit tart a legfontosabb eredményének az elmúlt években, és melyek voltak a legnagyobb kihívások a női kosárlabdacsapat működtetésében?
A legfontosabb siker, hogy a FIBA hivatalos éves rangsorai és az eredményeink alapján évek óta ott vagyunk Európa legjobb 10-12 csapata között, és az elmúlt években immár folyamatosan résztvevői vagyunk a magyar bajnoki döntőknek, amit sikerült egyszer meg is nyerni a lányoknak. Szurkolóink évtizedes álmait sikerült valóra váltanunk, hiszen 30 éven át zúgott a lelátóról a „Diósgyőrbe Euroligát”, vagy az „Egyszer nyerjünk már Bajnokságot” rigmus. Örülök, hogy az én vezetésemmel sikerült ezeket a hangosan kimondott vágyakat teljesíteni a klubnak. És persze felépült egy olyan csodás sportcsarnok, a DVTK Aréna, ami a szakmai és a szurkolói vélemények szerint is minden igényt kielégít és amire nagyon büszke vagyok, mert rengeteg munkám van benne, hogy ilyen lett. Ez a negyedik gyermekem a két lányom és a fiam mellett.
Kiemelten szeretném megemlíteni azt is, hogy Magyar Gergely irányításával az utánpótlásunk is óriásit fejlődött az elmúlt években, amit a hétvégén megszerzett U16-os bronzérem is jelez, abszolút versenyképesek vagyunk a kiemelt állami anyagi támogatást élvező pécsi és soproni akadémiával szemben is. Megállítottuk a tehetséges játékosok elvándorlását a régióból, és van jó néhány olyan tehetségünk, akik nem csak magyar, hanem nemzetközi szinten is kiemelkedő játékossá válhatnak a következő évek során.
Hol tart jelenleg a 2026/2027-es szezon keretének kialakítása?
Az átigazolási időszak jelen fázisában a magyar játékosokra fókuszálunk, a bizonytalanságok miatt a külföldi játékosok szerződtetése pár héttel eltolódik. Az a cél, hogy a felkészülés kezdetére minden légiós is Miskolcon legyen.
Milyen igazolási koncepció mentén épülhet a következő évi csapat?
A tavalyi keret úgy lett összerakva, hogy a korábban bajnok lányok és a stáb Völgyi Péter vezetésével még egy utolsó lehetőséget kapjon arra, hogy együtt újra aranyérmet szerezzenek, ennek rendeltünk alá mindent, és nagyon sajnálom, hogy végül nem sikerült. De már akkor is tudtuk, hogy most nyáron elkerülhetetlen lesz egy nagyobb átalakítás. Minden légiósunkat lecseréljük, illetve különböző okok miatt jelentősen átalakul a magyar mag is, így a szurkolóink egy jóval fiatalabb összetételű, korszerű stílusban játszó, legtöbb elemében új csapatot láthatnak ősztől.
Az igazolásoknál ugyanúgy, mint az elmúlt években a vezetőedzőnk meglátásai az irányadóak. Mindenképpen több lehetőséget szeretnénk adni a saját nevelésű fiataljainknak is, ezen a területen sajnos az elmúlt években volt elmaradásunk.
Reálisan milyen célokat lehet megfogalmazni a 2026/2027-es idényre hazai és nemzetközi szinten?
Ez nagyban függ majd a végleges anyagi lehetőségeinktől és az ellenfeleink erősségétől, de mindentől függetlenül ma az a célunk, hogy egy magyar bajnoki címre és kupagyőzelemre esélyes, nemzetközi szinten is versenyképes csapatot építsünk. Erre köteleznek az elmúlt évek eredményei és a szurkolóink elvárásai is, nem szeretnénk visszalépni a már említett bizonytalanságok ellenére sem.
Tovább a dvtk.eu-ra a teljes interjúra >>>>>>>
forrás: dvtk.eu
fotó: jaboers
Milyen "jogcímen" áll ki bármilyen ankétra? Segítettem a felsorolt sportágak munkáját 9 éve, mondja! Aha, felelősségnélküli fizu! Mit segített a labdarúgásban és a jégkorongban! Tessék! A háromcsapatos magyar bajnokságban 1x lett bajnok, annak a csapatnak gratuláltunk, örültünk. Olvasd vissza mik a problémáim. Ja, fociban kiestünk, köszi, nagy segítség volt:):) Mióta nincs normális ankét a fociban???? Tavaly elmentem, se Sántha, se Szabó!
'Ezen a fórumon csak gyalázkodás a köszönet'
Azért ez erös 1kicsit, revidiáld az álláspontodat, ha kérhetem...
Neked komoly problémáid vannak, de ezt már mondtam párszor. Teljesen korrekt nyilatkozat, megvalósított mindent amire csak reménytelenül vágytak a diósgyőri kosárlabda szurkolók évtizedekig, de ezen a fórumon csak a gyalázkodás a “köszönet”. Biztosan nem tökéletes, pl. Sviteket én is utáltam, de akkor is olyan eredményeket ért el az irányításával a szakosztály mint még soha. Ráadásul mindig kiállt a szurkolók elé akkor is amikor foci ügyvezető volt, most is elmehetsz majd az ankétra, tedd fel neki a “kérdéseidet” szemtől szembe. Én ott leszek.
A csávó minden évben előadja a vízióit és konkrét ígéreteit! Az elmúlt tizenév, sőt már nem is tudom, lassan húsz minden sportágban itt, mit is tudott felmutatni??? Nézd vissza a korábbi évek kosárlabda jövőképeit! Amúgy meg azt mondja meg nekem valaki, egy hivatalos oldalon, egy "hivatalos" interjúban MILYEN JOGKÖRBEN ÉS HATÁSKÖRBEN NYILATKOZIK??? Egy totális disznó@l ami ott van! Mi a főtitkár egyéb titulusa at egyéb sport kft-kben? Melyik sport kft, melyik támogatásából, tulajdonosi pénzéből (?) is kapja a fizuját? Ő ugyebár elment a Rábához vezetni, mert érdemei szerint megérdemelte. Most akkor itt Diósgyőrben mi is és mire is van ideje egy Rába mellett? A kosár kft-ben NEM ügyvezető!!! Ott Konkoly Ádámot rakta be abba székbe, papíron nincs ott a cég vezetésében sem! Mivel többes számban beszél arról, hogy adjanak már ugyan pént minden "szakosztálynak", kvázi sportágnak, ezt MILYEN ALAPON TESZI??? A foci kft-hez semmi köze vezetésileg cégjogi szempontból, a jégkoronghoz dettó! De mint látható fent a kosárlabdához sem, annak csak végső magánszemély (talán kesebbségi) tulajdonosa. Tegyen bele saját zsebből, a magánvagyona is nőtt egy rész Medicallal és Multicsarnokkal. A DVTK SE-nek a főtitkára (mennyire foglalkozik azzal is az utóbbi időben, sőt....) amihez jön az állami támogatás, abból kap fizut a dzsúdó, a kick-box, a birkozó, stb edző. Vesznek belőle a gyerekeknek szép hátúrul melegítőt és néha elviszik őket ilyen-olyan versneyekre. Na, ennek a DVTK SE-nek megint semmi köze cégjogilag (vezetőileg) a fenti egyéb sportág kft-khez! Ráadásul a DVTK SE kapja az állami támogatást tárgyévre, oda nem nagyon ment eddig sem szponzor, bár a rally-ra jó sok pénzt kihúztak ebből a formából! Tehát kedves főtitkár úr, azok után, hogy papíron itt mindenből lepattantál, hogy gondold ezt? Adjanak pénzt a szavadra? Nem lehet, hogy pont ti vagytok a gátjai, hogy nem nagyon adnak azokon kívül akiket nem "irányítottak" ide?
Mit szeretnél számonkérni "Felsőpolc" Tamáson? :) Össze vissza beszél most is.
"Az átigazolási időszak jelen fázisában a magyar játékosokra fókuszálunk" jelentése: azokat a magyar játékosokat igazoljuk le, akik külföldre nem kellenek és itthon nem tudnak eligazolni több fizetést ígérő klubcsapathoz.
"A bizonytalanságok miatt a külföldi játékosok szerződtetése pár héttel eltolódik" jelentése: meglátjuk mennyi pénz lesz, és az alapján kukázunk, elnézést választunk légiósokat.
"Több lehetőséget szeretnénk adni a saját nevelésű fiataljainknak is" jelentése: nincs pénzünk (kellő számú) meghatározó magyar felnőtt korú játékos leigazolására.
És mindezek után európai versenyképességről hadovál. Az eszem megáll.
Nekem nem azzal van a bajom, ha idén egy lényegesen gyengébb, de harcos kerettel fogunk nekimenni a bajnokságnak. Csak Szabó Tamás akadjon már le erről a magyar bajnoki cím megszerzésére, kupagyőzelemre is esélyes, európai szinten versenyképes csapatot építünk című lázálomról, hitegetésről. Ez az elmúlt két évben sem sikerült neki, amikor a mostanihoz képest lényegesen jobb anyagi kondiciókkal lehetett a keretet kialakítani.
Szóval nincs pénz erősíteni a keretet. Nincs ezzel baj, csak akkor nem kell vetíteni. A Sopron világosan megmondta annak idején, hogy baj van. Szóból ért az ember, akkor oda tesszük az elvárásokat is.
Van egy pár konkrét ígéret az interjúban, amit érdemes megjegyezni, és később esetleg számonkérni. Én a magam részéről már csillapítva fogadom be ezeket az ígéreteket kiindulva a múltból. Aztán legfeljebb kellemesen csalódok.
Másodszor olvasom végig ezt az interjút! Nem tudják a mit hoz a jövő, mennyi a költségvetés, és ezek a szövegek. Európa:):):) Pont nektek, pont bárki???? Pénzt? Volt vagy 10 milliárdotok az összes sportágra, lehet kicsit kevesebb. Ömlött a tulajdonosi és az állami pénz! Az önkormányzatot savaztátok hányszor, hogy nem ad! Ott ordít a költségvetésben, a hirdetőfalakon, hogy a város és a városi cégek beletoltak amennyit tudtak, sőt a város helyeztetét figyelembe véve többet is. A Rába tótumfaktumaként, mit is és mennyit is foglalkozol bármelyik sportággal? Ez a főtitkárság, meg elnökség ez olyan jól mutat a cikkekben. Felelősség, átláthatóság, stb, stb! A sportvezetés az nem pont azt jelenti ami itt folyik. Na ez az ami pont nem jellemzett titeket az elmúlt sok-sok évben. Van még gerinc kiálni és interjúra és támogatást kérni??? Adjon nektek a Rába meg a 4IG! Akkora csinnadtrattával kerültetek oda érdemeitek alapján! Pofám leszakad, hihetetlen mit bír el az arcotok! A DPK rektorral meg mit akartok? Értelmezhetetlen! A város mit csináljon, adjon még többet? Vegye meg a klubot? Miért ragaszkodtok a papíron nem is létező széketekhez? Tényleg, a luxusirodádat a csarnokban átadtad a papíron új ügyvezetőnek?
Főtitkára a DVTK SE-nek, ami kiemelt vidéki egyesület, zömmel egyéni sportágakkal, állami támogatással! Független a kosár kft-től, aminek Konkoly az ügyvezetője már és nagy fejlesztő zrt a többségi tulajdonosa, aminek meg a Dereszla! Sok éve kapja családilag a fizut a DVTK égisze alatt, az SE régóta lesz@rva, a kosár kft papíron lepattintva! Mit akar itt "építeni"??? A második számú felelôs a leépülésben! Te kérsz pénzt az interjúban??? A város adott 100 millát évente, ömlött hozzátok a pénz! A kisbarátoddal semmi jövőképetek a múltatk meg....hagyjuk is! Mennyit kerestél családilag a DVTK-ból tizenév alatt?