Romokon táncolunk

Szerző: dfcwolf | 2026-05-22 08:34:00

Jelenleg semmilyen információ nincs arról, hogyan tovább.


Mostanában sok olyan videót látok az internet különböző felületein, ahol azzal kezdi mondandóját az éppen aktuális influenszer, hogy „sokan kérdeztétek”. Kicsit ódzkodom ettől a felütéstől, mert sok esetben kiderült már, hogy ez nem teljesen fedi a valóságot, de jelen esetben mégis igaz: valóban sokan kérdeztek. Természetesen örülünk annak, hogy tőlünk várjátok az információkat és a szurkolói megnyilvánulásokat, mert ez azt mutatja, hogy az Amigo – ahogy sokan nevezitek – releváns tudott maradni az elmúlt nehéz időkben. Megpróbáljuk majd fokozni az odafigyelést a jövőben is, mert meggyőződésünk, hogy a folytatás sem lesz könnyebb.

Nem teljesen igaz az, hogy nagy a csend a klub háza táján, mert érkeznek a hírek a távozókról és azokról a játékosokról, akik iránt érdeklődik valamelyik másik klub. Ezek az információk azonban nem teszik boldoggá a szurkolókat, mert cseppet sem szólnak az építkezésről, és nem mutatják meg nekünk azt a víziót, ami mentén elkezdett gondolkodni a klubvezetés. Nem tudjuk, mi lesz, de szerintem ők sem - és ez a súlyosabb probléma.

Tegyük tisztába a dolgokat: az év elején, amikor rákérdeztem a szurkolói megbeszélésen, Sántha Gergely elvállalta a teljes felelősséget a focicsapat szakmai irányítása felett, és elismerte, hogy az ő döntése volt az összes változtatás – Csenger kirúgása, Radenkovic visszahozatala és Kovács szerződtetése. Ezek a döntések egytől egyig hibásnak bizonyultak, de a valós és a szurkolók számára kézzelfogható felelősségvállalás elmaradt a részéről. Szerintem senki nem lepődött meg azon, hogy nem volt benne gerinc ahhoz, hogy a szurkolók elé álljon, és vállalja a kókler döntéseinek következményeit. Persze olyan nagyon nem is kérte ezt tőle senki.


De mire számíthatunk mi, szurkolók a mesterséges intelligencia által írt, semmitmondó közleményeken túl? Állítólag nem igaz, hogy a DVTK focicsapata évi 7,5 milliárd forintból gazdálkodik, és ezzel a második lenne a teljes első osztályú mezőnyben. Állítólag ez az összeg azért jött ki, mert ez a teljes multisportklubot lefedő, bonyolult cégháló költségvetése – és szerintem itt van egy nagyon fontos információ.

Ha esetleg jönne egy befektető, nagyon kicsi az esélye annak, hogy egy multisportklubot szeretne vásárolni. Tudom, hogy sokaknak csípi a szemét, mennyi pénz mozog a labdarúgásban, de egyszerűen még mindig ez a sportág az, ami a legjobban érdekli az embereket és a reklámozókat is. Az igazi reklámozókat, nem pedig az irányítottakat. Csenger több ízben is panaszkodott erre a kibogozhatatlan céghálóra és az abban szereplő személyi viszonyokra. A sok alkalmazott és a követhetetlen struktúra kicsit sem teszi csábítóvá ezt a csapatot egy esetleges befektető számára. Ha pedig szóba kerülne a sportágak szétválasztása, akkor is egy bonyolult procedúra venné kezdetét, amit nem biztos, hogy bárki a nyakába szeretne venni.

Ha visszanézünk a múltunkra, az összes eddigi átadás-átvétel arról szólt, hogy különböző csontvázak estek ki a szekrényekből, és ezen csontvázak finanszírozása nem volt éppen olcsó mulatság. Nem gondolom, hogy ez másként lenne jelenleg is, és ez is egy jelentős „red flag” lehet annak, aki szeretne megvenni egy ilyen csapatot. Persze abban az esetben, ha találnának egy páncélszekrényt, ahol letétbe lenne helyezve az Acolatse és Gera játékjogáért kiperkált pénz, el lehetne indulni, de nagyon hajlok arra, hogy ez a pénz már régen nincs a klub birtokában.

Viszont vannak megkötött szerződések, amiknek biztosan van anyagi vonzata, és engem nagyon érdekelne, hogy ezen a szerződéseken kiknek a neve szerepel. Kik írtak alá szerződéseket játékosokkal, stábtagokkal és egyéb alkalmazottakkal? Láttunk már olyat, hogy az elküldött játékosoknak, stábtagoknak ki kellett fizetni a teljes járandóságukat, és ez azokban az esetekben is megterhelő volt, amikor érkeztek a pénzek a forrástól. Mi van akkor, amikor nem érkezik a pénz? Ki fogja vállalni a felelősséget, és milyen kifutása lehet az ilyen kifizetetlen számláknak? Újra megkérdezem: ki akarna befektetni egy ilyen helyzetben? Ki akarná kifizetni mások hazardírozásának a számláját?

Persze van egy tulajdonosunk, aki orvos, és nagyon naivnak kellene lennünk ahhoz, hogy valóban elfogadjuk: orvosi fizetésből multisportklubot lehet venni és fenntartani. Ebben az esetben ő felel a kifizetésekért a saját vagyonával? Ha ez így van, akkor biztos vagyok benne, hogy volt a közelmúltban pár álmatlan éjszakája, mert a háttérben húzódó Mészáros-szál egészen biztosan nincs megemlítve a hivatalos papírokban. Működőképes volt ez a tulajdonosi szerkezet addig, amíg a törvények felett állt, és korlátlanul lehetett használni a közös vagyont, de amint ez megszűnt, egyedül is maradt a tulajdonos. Gondolom, az igazolási pénzeket még el kellett utalnia, és innen már csak a stróman szomorú sorsa marad számára: a szembenézés.

De különösebben nem érdekel a klubházhoz köthető kiszolgálók és végrehajtók jövője, mert mindenki a saját sorsának kovácsa. Amíg működött a rendszer, addig nagyszerűen éltek a Diósgyőrből, és tetszelegtek különböző szerepekben, lenézve az egyszerű szurkolókat. A baj az egésszel az, hogy a hozzá nem értésük és a bukásuk simán a mélybe ránthatja az egész klubot, és ez már ránk is hatással lehet.

Jelenleg semmilyen információ nincs arról, hogyan tovább. Persze jöhet egy AI-cikk arról, hogy a munka megy tovább, és készülünk a másodosztályra, hogy azonnal vissza tudjunk jutni, de jobb lenne inkább a tiszta beszéd – viszont az itt nagyon nem akar menni senkinek. Mindig is egy következmények nélküli klub voltunk, és ez annyira ráégett már a teljes vezetésre, hogy addig fogják a ködösítést folytatni, amíg a vár rájuk nem omlik. Mi pedig majd a romok alól áshatjuk ki azt a kicsit, ami maradt…



Mutasd a teljes cikket
És ezt olvastad már?
Hozzászólások

2026-05-25 09:47:12 Lila öves, Tag

Igazából egy kérés van: Lesz e pénz a klub működtetésére?

Azzal nem vagyok tisztában, hogy éves vagy szezonra van tervezve a költségvetés. Gondolom mint Kft ez éves lehet.
Szóval, ha van pénz akkor el kell kezdeni építeni, annak tükrében, hogy a jövőben milyen bevételek lehetnek. 
Mert tegyük fel igazolnánk jó játékosokat, akkor lehet kukázhatjuk őket mert a következő évben már erre nem lesz pénz.

19. madlev85 |Válasz erre: 17. zivatarlanc
2026-05-24 23:12:48 Fehér öves, Újonc

De am ez szerinted kit érdekel?

2026-05-22 16:39:46 Citromsárga öves, Lelkes újonc

Akkor mi szurkolók is változtassunk!!!

Minden tiszteletem a szerkesztő uraké, azért a munkáért amit ebbe beletesznek, de kell még valami... és szeretném felkérni őket álljanak ennek az élére.

Egy új szurkolói közeg ez az "amigélekén"  legyen egy zászló, drapi egy szektor, ahol létrejöhet egy új "retro" ultra mozgalom. (ahol szívesen látnánk azokat is akik a jelenlegivel már nem tudnak azonosulni.) Több stadion is kibír több ultra szektort.

Én is nagyon várom már a hírt, hogy eladó a klub 1 Ft-ért, és reménykedem, hogy lesz is vevő. 

Személy szerint a Hell-nek örülnék a legjobban mint régiós tulaj, az ő üzletfilozófiájával lehetne itt elkezdeni valamit.

Sok helyen már megindult az élet - Mtk, Kecskemét...- de sok helyen hatalmas a várakozás az állami pénzekre.

Mi induljunk el, és remélem szeretett klubunk is elindul a változások útján.


17. zivatarlanc |Válasz erre: 15. nordas
2026-05-22 16:02:42 Fekete öves, Tag

Ha van eszük visszaviszik Rebrovot vagy adnak egy esélyt Kuznyecovnak aki amúgy is házon belül lenne. Borbélyt emlegetik de az egy baromság lenne.

Kuznyecovot megnézném mit alkot velük. A keret létszámát csökkenteni kell nekik.

2026-05-22 14:39:04 Barna öves, Őstag

Vannak pontatlanságok a írásban, de a lényegét tekintve szokás szerint rendben van. De  pont a tulajdonlásban van elírás. Doktori fizetésből nem multiklubot kellett venni és üzemeltetni, hanem csak futballklubot. (nem mintha ez könnyebben megvalósítható lenne, de hát azért legyünk pontosak)

A kosár hoki és többi cégnek a lényegi tulajdonosa az Észak-Magyarországi Fejlesztési Zrt-n és a Dereszla Borászaton keresztül közvetlenül Mészáros Lőrinc. (már csak emiatt sem kell meghökkenni, hogy miért van Mészáros irodájában DVTK címer, csak a legtöbb ember nem lát a focin túl...)

A foci kft (Diósgyőr Futball Club Kft.) tulajdonosa a Borsodsport Invest Zrt-n keresztül a Borsodi Sport Holding Kft., aminek a tulajdonosa Dr. Magyar és a Duna Group Európa Útépítő Kft. amin keresztül végül eljutunk Szíjj Lászlóig.

Tehát ez két jól elkülönült ág, ezt anno a fiúk Leisztinger után jól szétszedték tudván, hogy ML nem lehet tulajdonos foci oldalon. De pont emiatt cég szempontjából nem lenne lehetetlen gyorsan leválasztani.

Az egy más kérdés, hogy a közös szponzorok miatt biztos vannak szerződések a foci kosár korong stb cégek között, mert erősen valószínű, hogy a szponzor egyszer utal és onnan megy tovább a pénz csoporton belül. Ezt én elhiszem egyébként Tamás G-nek. De ha ezek a szponzorok most lépnek, akkor mondjuk ez a probléma részben megoldódik...



2026-05-22 14:30:12 Fekete öves, Őstag

Már bocsánat, de hülye lenne a litván ha visszajönne ebbe a mutyi ligába. Szerintem egy életre elég volt neki az amit itt látott a diósgyőrnél. Egyébként meg a jövő évtől a fradinál is vége a jó világnak, Kubatov személye már nem előny, hanem teher lesz a számukra, az akadémiájuk meg nem hiszem h sokkal jobb mint a miénk. Remélem jó pár évig csak vegetálni fog a "nemzet csapata". 

14. zivatarlanc |Válasz erre: 12. birodalmi-lepegeto
2026-05-22 14:24:26 Fekete öves, Tag

Amúgy Kovács szarházi miért is kötött egy magyarral ilyen szerződést? Ezt a büdös patkány lila majmot elő kell venni és hűvösre csukni! Igazi zsoldos féreg sportigazgató volt!

13. birodalmi-lepegeto* |Válasz erre: 11. Győrikapu
2026-05-22 13:51:38 Fekete öves, Veterán

Haverral pont beszéltük egyik reggel, hogy simán passzolhat a zöldekhez, mert az ír a maga szintjén kókler. 
Erre jól beindultak az események pár óra alatt

12. birodalmi-lepegeto* |Válasz erre: 10. dwm
2026-05-22 13:48:22 Fekete öves, Veterán

Pontosabban volt záradék a szerződésében, hogy kiesés esetén távozhat. 
Focihoz a képessége olyan amilyen, de ahhoz nem kell zseninek lenni, hogy egy év alatt felmérje itt a terepet, aztán azt mondja, hogy ő ebből a kuplerájból többet nem kér. 

2026-05-22 13:44:32 Piros öves, Fanatikus tag

Off

Közben a fradinál már Dambrauskas (litván mágus) neve is szóba került mint Keane utód!

Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...