Úgy tűnik, reklámblokkolót használsz :(
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
Sajtófigyelő - nemzetisport.hu
Ma már csak emlék – február 21-én mutatkozott be az NB I-ben Szakos Bence, 16 percet játszott az MTK Budapest otthonában 4–0-ra elveszített bajnoki mérkőzésen. Másnap töltötte be 18. életévét, de a nagy élmény súlyos vereséggel párosult. Március végén, második élvonalbeli bajnokiján kezdő lehetett a Ferencváros ellen, április végén pedig pontot érő gólt szerzett Újpesten (1–1). Nyolcadik tétmeccse a felnőttek között az MTK elleni, szombati összecsapás lehet.
A DVTK saját nevelésű hétvédjét a nemzetisport.hu kérdezte az MTK elleni mérkőzés előtt.
„Óriási élmény nekem a Diósgyőrben futballozni, nagyon szeretem a társaimat, amikor bekerültem a csapatba, mindenki segített, támogatott, ez rengeteget jelentett nekem. Amikor a Fradi ellen kezdő lehettem, akkor éreztem, hogy végérvényesen befogadtak, a csapat teljes értékű tagjává váltam, s minden edzésgyakorlatnál a legtöbbre törekszem, hogy az is maradhassak. Az újpesti gólom? A családom miskolci, amióta futballozni kezdtem, segítettek, mögöttem állnak, nagy boldogság volt mindenkinek, hogy a lilák ellen betaláltam. Ezzel együtt azt gondolom, nekem ez nagyszerű tanulóidőszak, minden meccsen van lehetőségem fejlődni. Nagy lépés az utánpótlásból a felnőttek közé kerülni, más a ritmus, tudtam, hogy ehhez hozzá kell szoknom. Azt is érzem, hogy egyre nyugodtabban gondolkodom a pályán, élvezem a játékot és igyekszem a legjobb teljesítménnyel segíteni a csapatot.”
Amelyre, tegyük hozzá, valóban ráférne a segítség: a borsodi együttes az ősszel 29 pontot gyűjtött, 2025-ben a megszerezhető 42 pontból mindössze 11-et (két győzelem, öt döntetlen, hét vereség), 31 pontot elveszített.
„Szerintem jól dolgozik a stáb, sokat készülünk, elemzünk, videózunk. Nekem sokat segít a taktika, mindig elmondják a stáb tagjai, hogy a védekezésben mire kell mindenképpen figyelnem, hogy a támadásokhoz érjek fel, törekedjek kreatív megoldásokra. Sokat jelent, hogy érzem, egyre jobban bíznak bennem, de ehhez folyamatosan jól kell játszanom. Nyilván látjuk, hogy a közös munkánk egyelőre nem párosul eredménnyel, úgyhogy arra készülünk, a szívünket-lelkünket kitéve a pályára itthon tartjuk a három pontot.”
A fiatal futballista szerint az MTK az egyik legélvezetesebb futballt játssza a mezőnyben, technikás, labdabiztos csapat, ezért bízik abban, hogy jó mérkőzést játszanak.
Tovább a nemzetisport.hu-ra >>>>>>>>
forrás: nemzetisport.hu
fotó: jaboers
Még nem érkezett hozzászólás!