Úgy tűnik, reklámblokkolót használsz :(
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
A weboldal üzemeltetését hirdetésekből tudjuk finanszírozni. Kérünk támogass minket azzal, hogy engedélyezed a reklámokat.
Milyen irányba halad a munka a litván vezetőedzővel?
Valdas Dambrauskas február végén érkezett meg Miskolcra, és foglalta el a DVTK kispadját. Azon klubét, amely a 2024/25-ös szezonban alapos átalakuláson megy keresztül a sportigazgató, Horváth Csenger vezetésével. Cikkünkben azt vizsgáltuk meg, milyen irányba halad a munka a litván vezetőedzővel, sikerült-e kisegítenie a hullámvölgybe került piros-fehér csapatot, és milyen új úton indult el a diósgyőriek játéka. - írja az m4sport.hu.
Kifejezetten felemás a DVTK szezonja. Ősszel hasítottak, tavaszra kissé bezuhantak, a mindezek mögött megbújó statisztikák pedig teljesen ellentétes teljesítményt mutatnak.
Három fordulóval a bajnokság vége előtt 6. a miskolci klub, azonban a várható pontok tekintetében az utolsó (!!!), 12. helyen állna a DVTK (forrás: Wyscout).
Ennek legfőbb oka a védelem, pontosabban a védekezés, amelynél egyik csapat hátsó alakzata sem engedett több xG-t az ellenfeleknek (53,79-es xG-re kaptak 45 gólt).
A csapat várható xG különbsége meccsenként -0,5, ám Dambrauskas kilenc mérkőzése lejjebb húzza az átlagot, ugyanis ezeken a meccseken -0,92-es értéket sikerült összehozni, amely gyakorlatilag azt jelenti, hogy a riválisok meccsenként átlagosan egy góllal jobbak voltak.
Ilyen értelemben egyelőre Dambrauskas pozitív változást nem hozott, ugyanakkor a játékot tekintve már megfigyelhetők kisebb-nagyobb módosítások.
1. ábra DVTK védekező karakterisztikája az NB I-ben (2024/25) – (forrás: Cube)
Horváth Csenger a klub hagyományaihoz és a miskolci emberekhez hű játékfelfogást ígért, amely agresszív, harcos, küzdelemre épülő játék, ez már többé kevésbé az idei szezonban is csapat jellemzőjének tekinthető. A magas presszing illik a bátor és harcos képbe, amelyben Dambrauskasszal egyértelműen előrelépett a csapat.
A PPDA mutató megmutatja, hogy a védekező csapat hány passzt enged a támadónak, míg valamilyen védekező akciót be nem mutat. A litván előtt 10,84 szerepelt a DVTK neve mellett, vele viszont 8,54-re csökkent, azaz a csapat intenzitása javult, olyannyira, hogy csak a Paks előzi meg őket (8,51).
2. ábra DVTK labdabirtoklási karakterisztikája az NB I-ben (2024/25) – (forrás: Cube)
A labdabirtoklási fázisban már szintén tetten érhető Dambrauskas munkájának nyoma.
A DVTK átlagosan egy-egy labdabirtoklás során 3,49 passzt teljesít, ez az érték az utóbbi kilenc fordulóban 4,09-re emelkedett. Ez is, illetve a kapus bevonása is afelé mutat, hogy a litván edző szeretné többet birtokolni a labdát. Eddig mindösszesen egy olyan mérkőzés volt, amikor a DVTK-nál kevesebbet volt a labda, mint ellenfelénél.
Százalékosan kifejezve közel 55% az átlagos labdabirtoklásuk, ami több mint 7%-kal haladja meg az egész szezonos átlagukat, és ezzel az értékkel már a liga egyik legdominánsabb csapatának számítanak.
forrás: m4sport.hu, fotó: dvtk.eu
28/72 anno...
....lenne egy javaslatom...a stadion eredményjelzője ne az aktuális eredményt mutassa, hanem a labdabirtoklást, meg az ikszgét..!...hogy legalább legyen mivel vigasztalni magunkat..!...)))
Èn elhiszem, hogy a mèrèsek statisztikájábòl kiolvashatò ès èrthető a fejlődès, az edző keze nyoma, ès elkezdődött valami, ami hosszú távon szèp eredmènyeket hoz ès boldogok leszünk. Csak az bontja meg ezt a szèp gondolatmenetet, hogy ezt a "hosszú távval" kapcsolatos dolgot minden egyes változásnál már hallottam....
Szòval jövőre jò lesz. De megèrjük-è valaha, hogy most jò?
Igen.
Egy újabb bizonyíték arra, hogy a sz@r is eladható ha jól van csomagolva!