Banner

Menesztették vasárnapi ellenfelünk, a Kisvárda edzőjét

Szerző: Jáborcsik András | 2025-09-30 21:45:00

Sajtófigyelő - nb1.hu


Megvan az idény első edzőváltása az NB I-ben - adta hírül az nb1.hu. A Kisvárda az MTK elleni sima vereség után megköszönte Gerliczki Máté munkáját, aki így nyolc forduló után, közös megegyezéssel távozik.


Révész Attila sportigazgató a klub honlapján így indokolta a döntést:


A keddi egyeztetést követően arra a következtetésre jutottunk, hogy a vezetőedzői feladatokat a jövőben más látja el. Elemezve a történteket, az elmúlt időszak tapasztalatait, úgy ítéltük meg, hogy elindult egy negatív folyamat, és ezt – tanulva a legutóbbi kiesésünk alkalmával történtekből – még időben szeretnénk megállítani. Gerliczki Máténak az érdemeit elismerjük, hiszen az elmúlt időszakban is működött az edzéselméleti rész, az elemzések még az elmúlt két, vesztes mérkőzésen is jelentős különbséget mutattak a javunkra a futóteljesítmény és a sprintek számát tekintve is, viszont a futball nemcsak erről szól. Klubunkban mindig a legfontosabb szempont volt a rend, a fegyelem és a fegyelmezettség. Ezt egy picit most valami megbontotta, amire időben kell reagálnunk. Máté talán túlságosan is rendes volt a játékosokhoz, de ez nem mindig kifizetődő.



A Kisvárda sportigazgatója elmondta, hogy a Diósgyőr elleni vasárnapi hazai mérkőzésre az eddigi szakmai stáb, vagyis Igor Bogdanovics, Dajka László, Sandro Tomic, Bodnár László és Szabó Mihály készíti fel a csapatot az ő útmutatásával. A végleges megoldásról majd a következő forduló után döntenek.


Rengeteget tanultam az eltöltött négy év alatt, mindamellett azt is vallom, hogy ezzel a lehetőséggel éltem, és nem visszaéltem. A csapat megszerzett tíz pontja most sem mutat rosszul, és jó alapot teremt ahhoz, hogy feljutó csapatként elérhesse a céljait. Továbbra is profi csapat vezetőedzőjeként képzelem el magam, az pedig, hogy mennyire vagyok alkalmas erre, úgyis a következő állomáshelyemen derül majd ki igazán. Ha a személyes érzéseimről kell beszélni, akkor nem jött el a világvége, nem is halt meg senki, nem a karrierem végét érzem, hanem azt, hogy ez a pályafutás most fog igazán beindulni. Köszönöm a játékosok hozzáállását és belevetett munkáját és köszönöm a stábom kitartó segítségét.


búcsúzott Gerliczki Máté.



Tovább az nb1.hu-ra >>>>>>>


forrás: nb1.hu



És ezt olvastad már?
Hozzászólások

2025-10-01 17:30:39 Lila öves, Tag

 Most  a túlságosan rendes és a túlságosan kemény között kell a játékosoknak választani , csakhogy  a keret nemcsak a kezdő 11- ből áll !!  Remélem, a megbomlott csapat nem ezzel fog helyreállni!


7. oreg70 |Válasz erre: 2. dvtk-3534
2025-10-01 17:11:03 Lila öves, Tag

Szerintem ez fél igazság  !! Az állítás felével egyetértek , de hogy  Révész lemeccseli  Radenkocicsot azt nem hiszem !!!

6. dudik-attila |Válasz erre: 5. Ignacio-Sanchez-Mejias
2025-10-01 13:38:57 Fekete öves, Őstag

AQ Várda a miénkhez képest töredék költségvetéssel, állami támogatással működik - véleményem szerint. Kisebb a húsos fazék, a tulaj érdekelt az eredményességben. A mi csapatunk nem más, mint egy pénzmosoda, ahol minden tűzhöz közelálló vígan él és busás jövedelmet szerez. A gépezet jól ki van találva és jól működik. Ezért ellenérdekelt minden felső vezető és a tulaj is, hogy itt másképp legyen. A leosztott lapokról nem is beszélve. Értem ezalatt azt, hogy a bazinagy húsosfazékzoz mennyire engednek minket közel - tudom, ez konteo.

És ez persze mind vélemény. De inkább érzésnek mondanám...

2025-10-01 12:21:25 Piros öves, Őstag

A Kisvárda jobban kezdte a szezont, mégis kirúgták az edzőt, mert a mutatott játék reménytelen volt.Néha nálunk is felpislákol valami reménysugár – egy-két meccsen megmutatják a fiúk, hogy nem teljesen kutyaütők –, de még mindig a „majdnem” csapat vagyunk. Mint az indian gyerek az Apocalypto- ban. Majdnem megnyert meccsek itt-ott: ha az a helyzet bemegy, ha az a játékos nem sérül le, stb. stb. A kérdés az, hogy miért ambiciózusabb a Kisvárda, mint mi? Miért érzik úgy, hogy lépni kell, ha az edző nem úgy muzsikál, ahogy elvárható lenne? Mert mi van, ha – tegyük fel – nem nyerünk a Kisvárda ellen, netán kikapunk? Megmondom: nem lesz semmi. Jol van minden, ahogy van.

4. Gruppa krovi |Válasz erre: 2. dvtk-3534
2025-10-01 10:20:56 Piros öves, Fanatikus tag

Számunkra az lehető legrosszabb ami itt van most nálunk. 


2025-10-01 07:05:48 Barna öves, Fanatikus tag

Ez az eredménytől független lesz?

Ha eredményesek leszünk, akkor hidegen hagy, hogy szubjektív vélemény szerint ki kit lemeccselt le.

2025-10-01 01:27:39 Fekete öves, Veterán

Ha Révész lesz az ideiglenes edző akkor a játékosaik vért fognak inni attól félve Révész elzavarja őket.

számunkra a lehető legrosszabbkor jött a várdai edzőváltás . 

Révész lemeccseli Radenkovicot azt hiszem . 

És ez az eredménytől független lesz. 


2025-09-30 22:50:29 Kék öves, Tag

KZ  és SG kövessétek a példát...

Radó egyenlőre maradjon...


Banner
Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...