Már hat távozója van a DVTK HUNTHERM-nek

Szerző: amigeleken.hu | 2026-05-20 13:44:00

Jovanovic, Grigalauskyte, Westbeld és Ginzo után Miklós Melinda és Takács Bogi is távozik.


Tegnap jelentette be a DVTK, hogy a 2025/2026-os idény végén több légiósától is elköszön kosárlabda csapatunk.

A visszavonulását korábban bejelentő Milica Jovanović és a magánéletére fókuszáló Monika Grigalauskaytė után Kathryn Westbeld, valamint a spanyol Paula Ginzo is távozik Miskolcról.


A mai híradás szerint Takács (Bach) Boglárka és Miklós Melinda személyében két magyar játékos is távozik, akik az elmúlt időszakban meghatározó szerepet töltöttek be a csapat életében.


Takács (Bach) Boglárka a szezon során elsősorban energikus védekezésével, agresszív labdaszerzéseivel és gyors játékával segítette a csapatot. Távozásának hátterében magánéleti okok állnak: elmondása szerint férjével évek óta külön városban éltek, a Budapest – Miskolc közötti sok ingázás fizikailag és mentálisan is megterhelővé vált számára, ezért költözik haza.


„Az egyik szemem sír, a másik nevet. Nagyon szerettem Miskolcot, a DVTK-t, a csapatom, a közeget, mindig jó érzéssel fogok visszagondolni az itt eltöltött időre. Hálás vagyok, hogy viselhettem a DVTK mezt! A legjobbakat kívánom a csapatnak, a játékosoknak, a stábnak, a vezetésnek, a szurkolóknak és mindenkinek, aki valamilyen szinten kötődik a klubhoz.”


– fogalmazott búcsúzóul.



Miklós Melinda a 2024/25-ös szezontól csatlakozott a DVTK HUNTHERM együtteséhez, ahol gyorsan beilleszkedett. A klub és a szakmai stáb elsősorban védekezésben számított rá, azonban a szezon előrehaladtával támadásban is egyre nagyobb szerepet vállalt. A DVTK színeiben minden mérkőzésen pályára lépett, energikus játéka, agresszív perimétervédekezése és labdaszerzései pedig sokszor lendületet adtak a csapatnak, miközben az Euroligában is értékes nemzetközi tapasztalatokat szerzett.


„Köszönöm az elmúlt két évet mindenkinek, aki valamilyen formában részese volt! Hálás vagyok a lehetőségért, amit itt kaptam és a sok jó embernek, akit megismerhettem és akik mellettem álltak, volt, amikor erre nagy szükségem is volt! Még találkozunk!”


– nyilatkozta Linda.



forrás: dvtk.eu



Mutasd a teljes cikket
És ezt olvastad már?
Hozzászólások

10. Lábilabda |Válasz erre: 8. bakterház
2026-05-21 08:21:44 Kék öves, Tag

Csak egy kérdés bakterház kollégához:

Milyen eredményeket kellett volna elérni szerinted a kosárlabda csapatnak az elmúlt években, hogy Te elégedett legyél vele? Komolyan kérdezem.

9. burritos |Válasz erre: 2. Petim
2026-05-21 08:10:07 Lila öves, Fanatikus tag

Bocsánat, de biztos, hogy csak azért? Gondolom, ha nem zárták volna el a csapot és nem lenne bizonytalanság, az sem lenne egy utolsó szempont?

8. bakterház |Válasz erre: 6. antiabs
2026-05-21 08:08:13 Piros öves, Fanatikus tag

Tőle mikor hallottál tiszta beszédet? Tizenéve van szinte a klub minden sportága körül nulla felelősséggel de minden hasznát élvezve. A kosárlabda ügyvezetéséből lepattant "papíron" átadva a helyét Konkolynak aki pont kosárlabda szakember:):) Kezd összedőlni a kártyavár amit Sánthával vezetgetett (vezetésnek nem nevezném) itt! 

2026-05-21 08:07:52 Fekete öves, Őstag

Én sajnálom Melindát, sztem hiba volt elengedni, de kicsit Paulát is, ő jobb játékos mint amit Péter ki tudott hozni belőle. Réka valószínűleg elmegy és jön egy komoly visszaesés, az 1-4 hely sem biztos h meglesz jövőre. Pláne ha tényleg anyagi gondjai vannak a klubnak. 

6. antiabs |Válasz erre: 5. vebgy
2026-05-21 05:26:10 Piros öves, Őstag

Nem tudom sem szakmailag sem emberileg, hogy milyen az új edző, de sokat segítene érteni a folyamatokat végre egy tiszta beszéd Szabó Tamás részéről, hogy ősztől mik a lehetőségek és mik a reális célok.

Itthon az elmúlt 35 évben egy klub komoly, bajnokesélyes, korszakos tényezővé akkor tudott válni, amikor a vezetők rátaláltak egy fanatikus edzőre, Pécs - RL, vagy nagyon tudatosan hoztak komoly külföldi edzőt, ill."kinevelték maguknak" a saját magyar edzőjüket, Hejkova, Székely, Íñiguez , Gáspi - Sopron.

5. vebgy* |Válasz erre: 2. Petim
2026-05-20 20:08:44 Fekete öves, Veterán

Ki ez a faszi ?? Írta már itt valaki, hogy emberileg sem a legjobb választás, de ki tud többet ? 

2026-05-20 20:07:05 Fekete öves, Veterán

Egyikük sem hiányzik  oly nagyon..kivéve természetesen MIMÁT ! Nyilván a légiósok helyett kik lesznek esetlegesen az újak, az sok mindent eldönt a következő szezonra....

2026-05-20 16:53:24 Barna öves, Fanatikus tag

A bevezetőben kérlek javitsátok Bogi nevét! Farkas doki távozik. 

2026-05-20 15:41:00 Kék öves, Tag

Sajnos az edző személye miatt mindenki távozik. 

2026-05-20 15:38:00 Fekete öves, Veterán

Ezeket sajnos mind tudtuk. Melindát sajnálom egyébként, a Sopron jól jár vele. Jó lenne már valaki érkezőről is hallani.

Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...