Kányási Veronika a következő szezonban is a DVTK HUNTHERM csapatát erősíti

Szerző: Jáborcsik András | 2026-05-26 13:08:00

Kányási Veronika a klub egyik meghatározó alakjává vált, nemcsak a pályán nyújtott teljesítményével, hanem egyéniségével is.


Kányási Veronika aláírt a következő szezonra a DVTK HUNTHERM együtteséhez. A rutinos játékos 2018-ban érkezett Diósgyőrbe, azóta pedig a miskolci klub egyik meghatározó alakjává vált, nemcsak a pályán nyújtott teljesítményével, hanem egyéniségével is.


Kányási Veronika 2021 óta viseli a csapatkapitányi karszalagot, és az elmúlt évek során a klub legsikeresebb játékosai közé emelkedett. Diósgyőri pályafutása során két alkalommal hódította el a Magyar Kupát (2021/2022, 2024/2025), emellett magyar bajnoki címet ünnepelhetett a 2023/2024-es idényben. A sikersorozatot tovább gazdagítja két bajnoki ezüstérem (2018/2019, 2024/2025; 2025/2026), valamint két bronzérem (2021/2022;2022/2023).

Az idei szezon azonban nem alakult könnyen a válogatott játékos számára. Sérülések hátráltatták, amelyek miatt a nemzeti csapattal sem tudott részt venni a világbajnoki selejtezőkön. A szurkolók számára ugyanakkor jó hír, hogy mára teljesen egészséges, így minden esély megvan arra, hogy a következő idényben ismét meghatározó szerepet töltsön be a diósgyőri együttesben.


A hosszabbítás kapcsán Magyar Gergely, a DVTK HUNTHERM vezetőedzője is örömét fejezte ki:


„Nagyon örülök, hogy Kányási Veronika aláírt jövő szezonra is a felnőtt csapathoz, ezzel egy fontos láncszem került a helyére. Azt gondolom, hogy ő eddig is bizonyította, hogy a szíve és a lelke is a DVTK-é. Nagyon fontos szerepe volt annak idején a bajnoki cím megszerzésében és a kupa győzelmekben. Remélem, hogy a rutinjával a fiatalokkal kiegészülve együtt ütőképes csapatot alakítunk ki.

A további szerepével kapcsolatban, illetve a szakmai kérdésekben leülünk egyeztetni, de ettől függetlenül azt gondolom, hogy a csapaton belül meghatározó szerepet fog betölteni mind a pályán, mind a pályán kívül.”


A hosszabbítás egyértelmű üzenet a szurkolók számára: a DVTK továbbra is épít egyik legfontosabb játékosára, aki tapasztalatával és mentalitásával kulcsszerepet vállalhat abban, hogy a csapat ismét a hazai élmezőnyben harcoljon a trófeákért.


forrás: dvtk.eu



Mutasd a teljes cikket
És ezt olvastad már?
Hozzászólások

17. S.Gábor* |Válasz erre: 14. vebgy
2026-05-30 18:27:30 Fekete öves, Veterán

Ebben igazad van,de nincs marketinges. Illetve eddig nem szorultak rá,hogy egyéb bevételi forrásokat szerezzenek. Azért a Gereráli arénát (régi sportcsarnok) az sincs kihasználva. Mondjuk az is kérdés,hogy van-e megfelelő vásárlóerő Miskolcon amivel nyereségessé lehetne tenni egy eseményt.

16. IEVVV |Válasz erre: 9. achilleus68
2026-05-29 09:20:00 Piros öves, Őstag

Igen, igazad van.

És olvasva a főtitkári-nyilatkozat sorai között, nagy pénzügyi donor nemigen érkezik. Így az is egy költséghatékony módszer lenne, ha visszahoznánk azokat, akik abszolút miskolciak vagy a régióból származnak, de azért magyar szinten a posztjukon jó játékosok.

Szabó Fanni, Kiss Angi, Bacsó Zsófi, Drahos Leila, Sitku Zsuzsi - lenne választék.

15. vebgy* |Válasz erre: 7. lokal
2026-05-27 12:11:14 Fekete öves, Veterán

Ebben van valami, de persze a céloknak egy idő után csakis a legmagasabbnak kell lennie...

14. vebgy* |Válasz erre: 8. S.Gábor
2026-05-27 12:09:50 Fekete öves, Veterán

Ettől agytolulást kapok , a létesítmények fenntartása ... hát vazze, multiarénák ezek, utána kell menni, meg kell tölteni eseményekkel, rendezvényekkel a sporton kívül ...EZ a dolga egy marketingesnek a f...szba már...

13. Bozzio |Válasz erre: 12. Gymate
2026-05-27 11:23:02 Narancs öves, Tag

Talán az első hozzászólásod amivel elejétől a végéig egyet lehet érteni. 

2026-05-27 07:27:57 Citromsárga öves, Tag

Ez nagyon örvendetes hír! S bár valóban nem 20 pontos játékos Vera, de a mérkőzésenkénti 10-12 pont azért simán benne van, s ha egészséges, a védőmunkájával is sok kellemetlenséget okoz az ellenfeleknek, a jó meglátásairól, passzairól nem is szóval. S mindezekhez jön a személyisége, a lojalitása a klub irányában, nem utolsó sorba alázata. Igen, ő talán nem sztáralkat, ugyanakkor - szerintem - kiváló alap, akire, aki köré építeni lehet, ő a mi Kapitányunk! Hálás köszönet, Veronika! 

11. korxi* |Válasz erre: 6. nordas
2026-05-26 17:22:35 Fekete öves, Veterán

"Ha nem én vagyok a kapitány sz@rok bele az egészbe"

Mégsem

Loading...
Üzenet küldése...